איך לבחור מצלמת דרך – ולמה אתם חייבים אחת כזאת

מצלמת דרך היא מהטרנדים הכי חשובים של השנה-שנתיים האחרונות, וכמעט נחשבת למוצר חובה בכל רכב. המצלמות האלו מתעדות מה קורה בכביש בכל רגע נתון, קולטות נהגים פרועים ומספקות הוכחה בעת תאונות ודוחות לא הוגנים. המאמר הבא יספר לכם כל מה שצריך לדעת על מצלמות דרך, ואיך לבחור את המצלמה שתתאים בדיוק לכם.

למה צריך מצלמת דרך?

מצלמת דרך היא כבר חלק הכרחי בכל רכב, ויש לזה כמה סיבות עיקריות שיכולות לחסוך לכם הרבה כסף וכאבי ראש:

דוחות לא הוגנים

כמעט כולנו נתקלנו פעם בשוטר שהביא לנו דו”ח למרות שלטענתנו, לא עשינו שום דבר שהוא לא בסדר. במקרים כאלו, מצלמת דרך היא שימושית במיוחד; היא מאפשרת תיעוד והוכחה חותכת של כל מה שקרה, כך שאם אכן עצרתם לפני תמרור העצור הזה, זה יוכח ללא צל של ספק. תיעוד ממצלמות דרך משמש באופן תדיר כהוכחה בבתי משפט.

תאונות

החשיבות הגדולה ביותר של מצלמת הדרך היא תיעוד במהלך של תאונה. כמעט תמיד תאונות מעורבות בויכוח בלתי-נגמר של “מי אשם”. מצלמת דרך מאפשרת הוכחה חותכת של מה באמת קרה במהלך התאונה, פותרת את הוויכוח ואף משמשת כהוכחה בבתי משפט ובחברות הביטוח, מה שעשוי להיות קריטי במקרים מסוימים. בנוסף, במקרים של תאונות “פגע וברח” המצלמה יכולה לקלוט את המספר של הרכב הבורח.

פגיעה בעת חניה

אין דבר מבאס יותר מלהגיע לאוטו בחניה, ולגלות שמישהו דפק אותו מבלי להשאיר פרטים. מצלמות דרך מסוימות מאפשרות את האופציה לצלם בכל זמן, גם כשהרכב לא בתנועה, וכך לקלוט את המספר של הרכב הפוגע ולוודא שהוא לא מתחמק מתשלום.

צילום הדרך

מכירים את זה שאתם נוהגים וקולטים לפניכם נהג שנוהג בפרעות, ואתם מסננים לעצמכם, “מי נתן לו רישיון?!” אם קלטתם נהג שנוהג בפרעות, המצלמה יכולה לקלוט את המספר שלו, ותוכלו להתלונן עליו מאוחר יותר באמצעות הצילום. חוץ מזה, מצלמת דרך מתעדת כל רגע מהנסיעה, ומספקת סרטונים יפייפים מהטיול המשפחתי שלכם בדרום או בצפון, שאחר כך יוכלו להשתלב בעריכה של סרטון משפחתי (למשפחות יצירתיות במיוחד…).

פרמטרים לבחירת מצלמת דרך

עכשיו כשהשתכנעתם, נשאלת השאלה איך בוחרים מצלמת דרך לרכב מתוך המגוון העצום – מה חשוב ומה קצת פחות? כשבוחרים מצלמת דרך יש להסתכל על מספר פרמטרים עיקריים:

רוזלוציית המצלמה

איכות המצלמה היא פרמטר חשוב במיוחד בבחירת מצלמת דרך, שכן איכות הצילומים הם אלו שמספקים לנו הוכחה בעת תאונה או פגיעה ברכב. אם הצילום יהיה מטושטש ולא ברור, לא יוכלו להסיק ממנו דבר, בטח לא מספר רכב. רוזלוצייה של 480p נחשבת נמוכה מאוד, בעוד ברזולוציית 1080p תוכלו כבר לקלוט מספר רישוי.

כרטיס זיכרון

ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך נדרש יותר מקום אחסון. לכן, אחד החלקים הכי חשובים בבחירת מצלמת דרך הוא כרטיס הזיכרון. ברגע שהזיכרון בכרטיס נגמר, המצלמה תצלם על גבי הכרטיס ולמעשה תמחוק את הנתונים הקודמים, או במקרה הגרוע ביותר – פשוט תפסיק לצלם. כרטיס זיכרון של 8GB מחזיק בערך 2-3 שעות לפני שמתמלא, וכרטיס זיכרון של 128GB מחזיק כ-20-40 שעות צילום. חשבו מהו הטווח שאתם זקוקים לו, שכן זה בהחלט מבאס אם הצילום שאתם זקוקים לו נמחק!

פיצ’רים

במצלמות מסוימות תמצאו פיצ’רים שונים המשפיעים על המחיר. כדאי לבחור בפיצ’רים שאתם באמת זקוקים להם. אלו הפיצ’רים המובילים:

  • ראיית לילה – ראיית לילה מאפשרת לנו להיות בטוחים שהצילומים שלנו איכותיים ובהירים גם בעת נהיגה בלילה. לכן, ניתן לומר כי מדובר על פיצ’ר חשוב במיוחד.
  • כיבוי אוטומטי – חלק מהמצלמות מגיעות עם פיצ’ר כיבוי/הדלקה אוטומטי, כך שהן מתחילות לפעול ברגע שאתם נכנסים לרכב (וכך לא תצטרכו להיזכר להדליק אותן).
  • GPS – חלק מהמצלמות מגיעות עם GPS מובנה, שיש לו מספר יתרונות – ראשית, GPS יכול לקלוט את מהירות הנסיעה שלכם. כך, אם קיבלתם דו”ח מהירות, תהיה לכם הוכחה (במידה ואכן נהגתם במהירות המותרת). בנוסף, אם עברתם תאונה, הGPS מספק הוכחה לכך שהתאונה קרתה היכן שאמרתם.
  • חיישן פגיעה – חלק מהמצלמות מצוידות בחיישן הקולט שהתרחשה תאונה. כך, המצלמה שומרת באופן אוטומטי את הצילום החל מכמה דקות לפני התרחשות התאונה ועד כמה דקות אחריה.
  • מצלמה קדמית ואחורית – אם חשוב לכם לקבל כיסוי מלא, ומצלמה שמצלמת גם מקדימה וגם מאחור, תדעו שחלק מהמצלמות מגיעות בצמד: אחת לשמשה הקדמית ואחת לאחורית.
  • מסך מובנה – חלק מהמצלמות מגיעות עם מסך, שמראה לכם מה המצלמה מצלמת בכל רגע נתון

גודל וחשאיות

מצלמות דרך מגיעות במגוון גדלים וסוגים. חלקינו מעוניינים שהמצלמה לא תבלוט מבחוץ, כדי לא למשוך תשומת לב מיותרת לרכב. אופציה אחת היא לנתק את המצלמה בכל פעם שאתם חונים, ואופציה אחרת היא לבחור במצלמות המוטמעות טוב יותר ברכב. ישנן מצלמות קטנות שלא ששמים לב אליהן, וישנן כאלו שמוטמעות מראה. בחרו במצלמה המתאימה לכם.

תקציב

סקאלת המחירים של מצלמות דרך היא רחבה במיוחד, ויכולה לעלות כמה מאות שקלים בודדים ועד מעל אלף ש”ח – כתלות בפיצ’רים, באיכות המצלמה ובצרכים שאתם זקוקים להם. כמובן, רובינו לא זקוקים למצלמה המתקדמת ביותר בשוק, אבל עדיף גם לא לבחור במצלמה באיכות נמוכה מאוד שבתכלס, לא תעזור לכם להוכיח דבר. רכשו מצלמה שהיא באיכות טובה, אמינה, במחיר סביר ועם תכונות טובות, שתישאר איתכם לטווח הארוך אבל גם לא תרוקן את הכיס.

אופציות מצוינות למצלמת דרך

איגדנו עבורכם כמה אופציות מצוינות למצלמות דרך במחירים מעולים:

מצלמת דרך של שיואמי

מצלמת דרך קטנה ואלגנטית של היצרנית האהובה שיואמי. היא כוללת פיצ’רים מיוחדים כמו הוראות קוליות, אינטלגנציה מלאכותית, רוזלוציית 1080P מצוינת וסנסורים מובנים. בנוסף, היא מתממשקת לאפליקציה ייעודית בטלפון שמאפשרת לכם גישה מהירה לכל הצילומים. מדובר על מצלמה איכותית עם ביקורות מצוינות! עכשיו מצלמת דרך של שיואמי ב-26% הנחה ומשלוח חינם.

מצלמת דרך משולשת

מצלמת דרך משולשת של היצרנית הסינית E-ACE שמספקת לכם צילום מקיף  – צילום קדמי, אחורי ובפנים הרכב. המצלמה מצלמת ברוזלוצייה גבוהה (1920X1080), בעלת עדשה כפולה, מיקרופון להקלטת אודיו ומסך תצוגה בגודל 4 אינץ’. המצלמה כוללת חיישנים וצילום לילה מצוין. עכשיו מצלמת דרך מקיפה ב-70% הנחה ומשלוח חינם.

מראה אחורית הכוללת מצלמת דרך של OMGO

ישנן מצלמות דרך המובנות על המראה האחורית, דבר שהוא נוח במיוחד. המצלמה הזו מגיעה ברזולוציית 1080P עם עדשה רחבה, כולל מצלמה לשמשה האחורית. ישנו צילום לילה, חיישני תנועה וכפתורים קטנים בתחתית המראה לניווט קליל. עכשיו מראה אחורית הכוללת מצלמת דרך ב-66% הנחה ומשלוח בפחות מעשרה שקלים.

מראה אחורית עם מצלמת דרך מובנית של Jansite

מצלמה נוספת המובנת על המראה האחורית, הכוללת מגע טאץ’ נוח, רוזלוציית 1080P ועדשה כפולה. בנוסף, המצלמה מאפשרת צילום לילה מצוין, חיישני תנועה וחיישן פגיעה. דרך המראה ניתן לגשת לצילומים, לצלם תמונות ולשמור סרטונים. מגיע עם מצלמה לשמשה האחורית. עכשיו מראה אחורית עם מצלמת דרך מובנית ב-58% הנחה ומשלוח חינם.

מצלמת דרך פשוטה

מצלמה פשוטה אך כזאת שעושה את העבודה בלי משחקים ובמחיר מצוין. היא כוללת רוזלוציית 1080P מצוינת, ראיית לילה ומסך תצוגה. העדשה היא עדשה רחבה ולמצלמה חיישן פגיעה ואפשרות לצילום תמונות סטילס. מצלמת דרך בהנחה של 35% ומשלוח בכמה שקלים

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם