הסוף לביזיון? המועצה הדתית תפקח על פינוי הגניזה

אחר התדיינות ממושכת בין העירייה למועצה הדתית בנושא ה"גניזה" של כתבי קודש, והביזיון סביב חומרי גניזה הזרוקים ברחוב, כינס ראש העיר ברוורמן דיון חירום בלשכתו על מנת לדון בנושא ולפתור את הסוגיה

בדיון השתתפו יו”ר המועצה הדתית מר פלטיאל אייזנטל ומנכ”ל המועצה הדתית מר עופר אברהם, אשר נעתרו לבקשת ראש העיר ועדכנו כי חומרי הגניזה יפונו באופן מיידי ע”י הקבלן “גניזה פתח תקוה”, בפיקוח צמוד של המועצה הדתית. במועצה הדתית קיבלו על עצמם להכין תכנית פעולה רב שנתית שתביא לפתרון הסוגיה, לרבות העלאת המודעות בקרב הציבור כי במתקנים יש לאסוף חומרי גניזה בלבד ולא עיתונים ודברי נייר אחרים הסותמים את המתקנים.

ברוורמן הדגיש כבר בראשית הפגישה כי הוא מקווה כי בתום הדיון תיפול הכרעה ויימצא פתרון מיידי, דהיינו, פינוי כתבי הקודש הנערמים ברחובות, וכן מציאת פתרון לטווח הארוך בנושא הגניזה. “חילול כתבי הקודש נוגע לליבי ואני מבין את כאבם של רבים מתושבי העיר הרואים בי כתובת לפתרון הבעיה על אף שהדבר אינו באחריות הרשות המקומית. אני נכון לסייע לקידום פתרון הבעיה ויחד עם זאת חשוב שנושא פינוי הגניזה יישאר תחת טיפולו של מי שאמון על דברי הקודש”.

בסיום הפגישה עלה לדיון נושא השתתפות העירייה בתקציב המועצה הדתית. כזכור, ראש העיר ברוורמן מינה ועדת ביקורת שתבדוק את ההתנהלות הכספית וכח האדם במועצה הדתית. לאחרונה, סיימה הועדה את עבודתה וראש העיר ציין כי הוא ממתין למסקנות הועדה ובתוכם המלצות להתייעלותה.

ברוורמן - מועצה דתית

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם