מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים ( או סרט לדים; סטריפ לדים; LED strip) הם הטרנד הלוהט והמבריק (במלוא המובן של המילה) של התקופה האחרונה. הקטע המעניין והמוזר הוא שטכנולוגיית לד מוכרת מזה עשרות שנים ונפוצה מאד בעולם. למה הפכו פסי הלדים לשיגעון דווקא עכשיו? לנו זה לא ממש ברור, אבל מה שכן – אנו בזיפי מבינים בפסי לד ושמחים לחלוק בידע ובטיפים שהצטברו לנו לאורך השנים!

איך לבחור פסי לד

מחפשים פס לדים במחיר משתלם? הזמינו פסי לד מזיפי – לחצו כאן וצפו במבחר פסי לד במחירים של חו”ל

תכונות של פסי לדים

עמידות במים – חלק מפסי הלד הקיימים היום בשוק הם פסי לד עמידים במים. דבר העמידות במים מקנה לפס יתרונות לא מבוטלים כגון האפשרות למקם אותו מחוץ לבית ולא לדאוג למצבו גם בעונה גשומה. מקום נוסף לפס לדים עמיד בפני חדירת מים הוא חדר אמבטיה או המטבח – אם למשל תרצו להוסיף תאורת אווירה באזור הכיור או האמבטיה, מומלץ מאד לבחור בפס לדים עמיד במים. בכדי להבטיח אטימות מוחלטת נגד מים, בחרו בפס לדים מצופה סיליקון בתקן IP67 (תקן בינלאומי לעמידות במים).

המחיר יגדל בצורה ממש לא משמעותית, אך הדבר עשוי להאריך את חיי פס הלדים שלכם בהרבה ולמנוע החלפה והתקנה מחדש בעתיד.

צבעים – קיימים שני סוגים של תכונות צבע: פסי לד בצבע אחיד (ירוק, כחול או אדום) ופסי לד שניתן לשנות את הצבע שלהם בכל עת שתרצו ולבחור מתוך עשרות צבעים. כמובן שהרוב בוחרים בפס לד שאת צבעו ניתן לשנות, וגם אנחנו ממליצים על אחד כזה: כך תוכלו להחליף את צבע התאורה מתי שתרצו ולא תצטרכו להסתפק בצבע בודד שעלול להימאס עליכם כעבור זמן מה.

החלפת הצבע מתבצעת בעזרת שלט (טיפ: בקניית פס לדים שימו לב שאכן יש שלט שמצורף לערכה). למרבית השלטים פונקציות סטנדרטיות כגון: הפעלה/כיבוי והחלפת צבע התאורה. פסי לד רבים יכולים לשנות את מצב וקצב התאורה להבהובים (כפתור FLASH) או לצבעים מתחלפים בהדרגתיות, בצורה חלקה ונעימה (כפתור FADE).

כך נראה שלט סטנדרטי (שלטים אחרים יכולים להיראות אחרת, אך לרוב יכללו את אותם הכפתורים):

שלט לפס לדים

אורך פס לדים – האורך הסטנדרטי הוא 5 מטרים, כאשר השוק מציע גם פסי לד באורך מטר, 3 מטרים ומעל 5 מטרים. יתרון בולט של פסי לד הוא שניתן לגזור אותם – לדוגמה, אם ברצונכם להתקין תאורת אווירה מאחורי הטלוויזיה בסלון, תוכלו לרכוש פס לדים באורך כמה מטרים ופשוט לגזור אותו ל-4 קטעים, כך שכל קטע יתאים באורכו לדגם הטלוויזיה שברשותכם. להלן תמונה שממחישה את הרעיון:

תאורת אווירה מאחורי הטלוויזיה

חיבור פס הלדים לחשמל – לחלק מפסי הלד ישנו חיבור USB וזה מאפשר לחבר אותם ישירות לטלוויזיה או למחשב. סוגים אחרים מצריכים חיבור לשקע חשמל. פס לדים כזה מתחבר לחשמל דרך שנאי אשר כשמו כן הוא משנה את מתח המבוא (230 וולט) ומוריד אותו ביציאה למתח שמתאים לפס הלדים. השנאי הוא אביזר חשוב ולכן יש לדאוג לקניית שנאי במידה ופס הלדים אינו כולל אחד.

מה קורה אם מחברים פס לדים לחשמל ללא שנאי? הלדים שבפס עלולים להישרף עקב מתח גבוה יותר מזה שהפס צריך.

ככה נראה פס לד עם שנאי:

פס לד עם שנאי

מחפשים פס לדים במחיר משתלם? הזמינו פסי לד מזיפי – לחצו כאן וצפו במבחר פסי לד במחירים של חו”ל

איפה מתקינים פס לד

חיבור פס לד כתאורת אווירה נסתרת – שיטה זו נפוצה בהמון משרדים ובזמן אחרון גם דירות ובתים פרטיים. הכוונה במילה “נסתרת” היא שלאחר ההתקנה תוכלו לראות רק את ההילה של פס הלדים ולא את הפס עצמו. התקנה מסוג זה יוצרת אווירה אינטימית ויוקרתית, ועל כן רבים בוחרים דווקא בה.

חיבור פס לד כתאורת אווירה נסתרת

רעיונות למקומות התקנה של תאורת לד: תקרת גבס צפה, קרניז, תחת השיש במטבח (כדי שתאיר מלמטה). אחד השימושים הנפוצים לפס לד הוא התקנה מאחורי הטלוויזיה או מאחורי מסגרת גבס צפה עליה הטלוויזיה ממוקמת.

כתאורת עזר – פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע”מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד.

דוגמה נוספת היא חדר ארונות, שם פסי לד יכולים להיות שימושיים לא פחות.

עוד מקום שמתאים במיוחד להתקנת פסי לד הוא המרפסת – התקינו את הפס לאורך המעקה כדי לקבל תאורת אווירה ייחודית, עליה בטוח תקבלו מחמאות.

גינה ביתית או חצר – קל מאוד לשדרג את מראה הגינה ע”י הוספת פסי לד במקומות הנכונים. ניתן למקם את פסי הלד לאורך השביל של הגינה או, במידה ומותקנת פרגולה בגינה, להשחיל את פסי הלד לאורך הצלעות שלה, כך שתאיר את כל הקונסטרוקציה. אם ברשותכם בריכה, נסו לתחם אותה באמצעות פסי לד עמידים במים בתקן IP67. כך תתפסו שתי ציפורים במכה אחת: אזור הבריכה ייראה טוב בשעות הערב וגם יהפוך לפחות מסוכן בזכות הלדים הסובבים את הבריכה ומדגישים את מיקומה.

מחפשים פס לדים במחיר משתלם? הזמינו פסי לד מזיפי – לחצו כאן וצפו במבחר פסי לד במחירים של חו”ל

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה