(צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

אבל כבד בפ”ת על פטירתו של יקיר העיר – הרה”ג חיים עזריה פיג’ו זצ”ל

הלילה (ג') הגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של יקיר העיר, הרה"ג חיים עזריה פיג'ו זצ"ל שפעל שנים רבות  בפתח תקווה

הרב חיים עזריה פיג’ו נולד בשנת התש”ד (1944) בהר הצופים בירושלים. אביו הגיע מטורקיה ואימו הגיעה מרודוס שהייתה אז בשליטה איטלקית, ממש ברגע האחרון לפני שהפשיסטים תפסו את השלטון באי.

את כל שנות לימודיו עשה הרב פיג’ו בעולמה של תורה. תחילה בתלמוד התורה “מגן דוד” ו”שילה” בירושלים, בנעוריו בישיבות “קול תורה ובישיבת “תפארת הכרמל” שבחיפה. את הסמכתו לרבנות הוא קיבל כשלמד בכולל יד אפרים בראש העין.

בשנת תשמ”א (1980) הגיע הרב פיג’ו לעיר פתח תקווה והתמנה לרב של שכונת קריית מטלון, תפקיד בו כיהן בהתנדבות במשך 12 שנה. בהמשך עסק בהדרכה רוחנית במרכז העיר. הרב פיג’ו הקים את המחלקה לתרבות תורנית בעיריית פתח תקווה ובשנת תשל”א (1970) הקים רשת מועדונים תורנים במסגרת עמותת “נתיבי עם” בנשיאותו ובברכתו של רב העיר דאז, הרב משה מלכה זצ”ל.

בשנת תשמ”ג (1983) החל לכהן כרב שכונת עמישב, תפקיד בו נשא עד שנת תש”ס (2000). לאור אכלוס שכונת הדר גנים הסמוכה מונו לשתי השכונות שני רבנים חדשים, ספרדי ואשכנזי, ואילו הרב פיג’ו מונה לכהן כרב מעבר מרכז העיר. למרות זאת, הרב המשיך לפעול בהתנדבות בשכונת עמישב במסגרות שונות שהקים שם ולאחר שנעתר לבקשתם להמשיך לעבוד עימם. במקביל, קיבל על עצמו את משימת ההדרכה הרוחנית מטעם המועצה הדתית, הכוללת גם העברת שיעורי תורה לכל קבוצה או קהילה הפונה אליו. יש לציין כי כבר קודם לכן, מיום הגיעו לעיר, עסק הרב בפעולות הדרכה רוחניות ובהעברת שיעורי תורה, והוא המשיך בכך בכל עת.

לימים התבקש על ידי רב העיר לשעבר הרב ברוך שמעון סלומון זצ”ל לנהל את מערך הכשרות בשוק הסיטונאי ולפקח על מערך הכשרות בבתי אבות בעיר. בנוסף, ניהל את בית המדרש להוראה “באר משה” במשך כעשרים שנים, והקים את עמותת “נתיבי עם” שעיסוקה היה העברת שיעורי תורה, סיוע למשפחות נזקקות ולאברכים נצרכים.

הרב יזם את הקמת קריות הדיור התורניות בהדר גנים וניהל גם את הקמת קריית “חזון עובדיה”. עם הגעת עולי אתיופיה חבר אליהם הרב והדריך אותם מבחינה רוחנית. עד היום ממשיך הרב להורות הלכה ולתת מענה הלכתי לכל פונה. למרות שעל פי הסמכתו הוא יכל לכהן כרב עיר הוא העדיף לכהן כרב שכונה ולהישאר קרוב לציבור.

הרב חיים עזריה פיג’ו זצ”ל היה חבר בפורום הרבנים הארצי, בו חברים רבנים מכל הזרמים והעדות, ומשמש מעין זרוע ארוכה של הרבנות הראשית. הוא מילא מקומם של רבנים שנעדרים מקהילותיהם, על פי בקשת חברי הקהילה. הרב חיים עזריה עסק לאורך כל השנים במתן הדרכה, לימוד וסיוע לנזקקים ובגיבוש ואחדות הציבור הדתי לגווניו.

על כל פועלו בעיר פתח תקווה ועוד, נבחר הרב חיים עזריה פיג’ו ליקיר העיר פתח תקווה בשנת תשע”ה.

מערכת ‘חדשות פתח תקווה – פתח תקוואי’ משתתפת באבל הכבד של תושבי העיר ובני משפחתו.
יהי זכרו ברוך.
ת.נ.צ.ב.ה

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם