הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים

אזורים זכתה במכרז של מתחם פינוי בינוי ענק בכפר אברהם, פתח תקווה

חברת אזורים נבחרה ברוב קולות לבצע פרויקט פינוי בינוי משמעותי באחת מהשכונות הוותיקות בפתח תקווה – כפר אברהם. במסגרת התכנון החדש של המתחם, יפונו כ-300 דירות קיימות ובמקומן ייבנה פרוייקט אשר צפוי לכלול כ-1200 דירות במגדלים בשילוב בנייה מרקמית, על התכנון אשר יותאם לצביון השכונה ולצרכי הדיירים אמון משרד האדריכלים מילוסלבסקי 

חברת אזורים זכתה לאחרונה במכרז הדיירים ונבחרה ברוב קולות של בעלי הדירות להקים פרויקט פינוי בינוי באחת השכונות הוותיקות בפתח תקווה – כפר אברהם. מתחם ההתחדשות העירונית הצפוי להיות בקרית הרב סולומון והוא יכלול כ-1200 דירות, במקום 300 דירות שקיימות היום. המסגרת התכנון החדש יבנו מספר טיפוסי בניין שונים המשלבים מבנים נמוכים ומגדלים לאורך רחוב הרב הרצוג המתאימים למרקם ולצביון הקהילתי המאפיינים את השכונה.

על התכנון אחראי משרד האדריכלים מילוסלבסקי ושאיפתם הינה לשים דגש על איכות תכנון ופונקציונליות מירבית עבור הדיירים. כמו כן, המתחם צפוי לכלול מפלס קרקע נגיש ומזמין הנותן העדפה להולכי רגל ולמרחבים מוצלים ומטופחים. לצד זאת יוקמו בנייני מגורים בני 8-9 קומות לאורך רחוב הרצוג, ולאורך רחוב הנח”ל תשולב בנייה גבוהה ובנייה מרקמית עם מסחר מלווה רחוב המייצרים דופן של שדרה ירוקה. זאת, בהתאם לתכנית המתאר הכוללנית המציעה הרחבה משמעותית של השטחים הירוקים הקיימים כיום ובנוסף חידוש בתי הכנסת בשכונה ובניית מבני ציבור חדשים לטובת התושבים.

שכונת קריית הרב סולומון ממוקמת בצדה הצפון מזרחי של פתח תקווה ותחומה על ידי שני צירי תנועה מרכזיים בעיר, רחובות ירושלים והנח”ל המתחברים מצפון לצומת סגולה, וכן רחובות הרצוג ויהושוע שטמפפר המהווים ציר מרכזי המחבר בין מרכז העיר ההיסטורי, לב המושבה, אל כביש 483 היוצא לכיוון ראש העין וכביש 6.

סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית,”אנו מברכים על הזכייה במכרז ומודים לדיירים על האמון שנתנו בנו. חברת אזורים פעלה רבות בעבר ברחבי העיר פתח תקווה וממשיכה להשקיע ולפתח את העיר גם בתחום ההתחדשות העירונית. אזור כפר אברהם, ואזורים נוספים במרכז העיר מהווים את לבה הפועם וההיסטורי של פתח תקווה ושאיפתנו היא לפעול למען חידושה של העיר, תוך שמירה על צביון השכונות השונות ומרקם החיים הייחודי בהן”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם