אחרי החגים מערך הקורקינטים החשמליים יחל לפעול בפתח תקווה

כארבעה חודשים לאחר שהועלתה הצעה לסדר בישיבת מועצת העיר להכנסת מפעילי קורקינטים חשמליים לרווחת תושבי פ"ת, כעת יוצא קול קורא לחברות.

עיריית פתח תקוה מקדמת את יוזמתו של ראש העיר רמי גרינברג לעיר ירוקה יותר, עם תחבורה זורמת יותר ופתרונות התניידות זולים ונוחים יותר. על כן, יוצאת לפועל ההצעה לסדר שעברה בישיבת מועצת העיר בסוף חודש מאי וכעת מתפרסם קול קורא לחברות להפעלת מערך הקורקינטים החשמליים ברחבי העיר.

הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי וללא תחנות עגינה ולמעשה כל רוכב יוכל לקחת ולהשאיר את הכלי בכל רחבי העיר. המערך יופעל ע”י אפליקציה בה הרוכב ישלם וע”י כך יבטל את נעילת הקורקינט. בתום השימוש ינעל המשתמש את הכלי והרוכב הבא בתור יוכל לקחת אותו מהמקום בו הושאר.

מבחינת חניות מסודרות ומקבץ של כמה כלים, בעירייה ידרשו מהמפעילים לוודא כי לא ישאירו כלים ברחבי העיר במקבץ, למעט בכניסה למסופי תחבורה ציבורית דוגמת מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל, בכניסה למרכזי ספורט, בילוי ופנאי כגון: אצטדיון, מתחם מופעים, בסמוך למתחם אירועים, ברחבות מבני משרדים המונים מעל ל-500 עובדים, ואזורים אחרים אשר יוגדרו בעתיד ע”י החברה לפיתוח. כמו כן, אחראי המפעיל בסוף כל יום לאסוף את הקורקינטים ולהטעינם וכן לסדרם באזורי חלוקה מוסדרים.

לאחר יציאת הקול קורא, ייבחרו מפעילים ע”פ קריטריונים ולאחר מכן יחל לפעול המערך ברחבי העיר. ע”פ החברה לפיתוח שאחראית להוצאת מערך הקורקינטים לפועל, ההערכה כי כבר אחרי החגים יוכלו ליהנות התושבים מרכיבה על קורקינטים חשמליים ברחבי העיר אשר יושכרו לטווח קצר.

ראש העיר רמי גרינברג: “אנו פועלים כל הזמן לצמצום עומסי התנועה לצד מציאת פתרונות ירוקים ויעילים לתושבי העיר. הפעלת מערך הקורקינטים החשמליים הוא פתרון מצוין לשילוב בין הדברים. אני מאמין כי המערך יפחית את זיהום האוויר, יקל על העומסים וישדרג את איכות החיים בעיר. כעת פ”ת מצטרפת לקבוצת ערים מרכזיות בעולם בהן פועלים כלי תחבורה חשמליים לרווחת הציבור וממשיכה בהתקדמות לעבר הפיכתה למטרופולין הגדול והמרכזי ביותר בישראל”.

לירון גולדנברג, מנכ”ל החברה לפיתוח פ”ת: “בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, בשבועות הקרובים יחל לפעול בעיר מערך קורקינטים חשמליים לטובת תושבי העיר. אנו עושים הכל כדי שהמערך יפעל בהקדם האפשרי וייתן את המענה התחבורתי המיטבי ביותר לתושבי העיר.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם