השר אלקין ידאג לתושבי פתח תקווה – סייר במפעלים בעיר ובאיזור התעשייה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין הגיע היום (ג') יחד עם צוות משרדו לביקור בעיר לפגישת עבודה בנושאי איכות הסביבה, בדגש על זיהום האוויר בצפון העיר, באזור התעשייה סגולה.
השר זאב אלקין ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג (1)

(צילום: לשכת הדובר)

השר וראש העיר רמי גרינברג צפו במצגת שהוצגה על ידי חברת המועצה ענת זנזורי, ראש אגף איכות הסביבה שהציגה את הבעיה המרכזית והחמורה בנוגע לריחות הקשים בשכונות הצפוניות, בעיקר שכונת הדר המושבות, הסמוכה לאזור התעשייה סגולה.

ענת זנזורי סיפרה לשר ולפמלייתו "ההכרות שלי אתכם היא בשלוש השנים האחרונות כשהובלתי מאבק בנושא הריחות הקשים והאוויר המזוהם בשכונת הדר המושבות והייתי בקשר עם המשרד להגנת הסביבה. שלוש שנים של תלונות בלתי פוסקות בגינם התושבים משלמים מחיר מאוד גבוה ונושמים את החומרים הללו. כעת נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה כשאני בכובע השני שלי כממונה על תיק איכות הסביבה".

השר אלקין אמר כי "קשה מאד לזהות את מקור הריח וכדי להוכיח שמפעל מסוים גורם לריח רע יש להוכיח זאת עובדתית ולהביא תימוכין לכך. יחד עם זאת, לבקשת הרשות, יצאנו לביצוע הליך בעלות גבוהה לניטור ריחות באזור וברגע שזיהינו חריגות שמקורן במפעלי טביב ואקוכם, הורנו להם להפסיק להשתמש בחומרים מסוימים. צוות משרדי עומד תמיד לרשותכם וכל בדיקה שתעשה בנושא, תובא לידיעתכם בשקיפות המלאה".

ראש העיר רמי גרינברג "המפעלים קיימים בשטח עוד לפני שהיו שם בנייני מגורים ולכן אנו מקדמים תב"ע לשינוי יעוד האזור. בסופו של יום, האזור כולו מתפתח לשכונת מגורים מרשימה בגודלה שבליבה אזור תעשייה.  אני מבקש את סיוע המשרד להגנת הסביבה לשינוי המצב הקיים, שיגביל ויצמצם את מפעלי התעשייה באמצעות תמריצים להעתקתם למקום ראוי ונכון יותר".

בפגישה נדונו נושאים נוספים שהוצגו ע"י אהוד שטיין מנהל האגף לאיכות הסביבה, כגון הגשת קול קורא להגדלת כמות הפסולת המופרדת המועברת למחזור והגשת קול קורא לעידוד שדרוג תחנות המעבר.

שטיין ביקש את סיוע המשרד בשיקום אתר הפסולות העירונית והפיכתו לפארק. העלות המשוערת כ – 30 מיליון ₪. העירייה פנתה בנושא לקרן שטחים פתוחים ולקרן קיימת לישראל שיתמכו בכך, בנוסף להשקעה העירונית. הרשות ביקשה לבצע דיגומי אוויר וניטורי אוויר גם בשנת 2019 בצפון העיר, שיתואמו מול ההשוואות של המודד האוסטרי שהעירייה שכרה את שירותיו. השר השיב שהבקשה נמצאת בתוכנית העבודה של המשרד.

השר אלקין עדכן כי העירייה תקבל התחייבות עד סוף שנה זו מהמשרד, להחזרים כספיים לעירייה של כמיליון ₪ ובכך תוכל העירייה  להרחיב את מערך הפחים הכתומים בעיר. כן הודיע השר לראש העיר וצוותו שהעירייה זכאית לקבלת סיוע נוסף מטעם המשרד להגנת הסביבה בהיקף כולל של 7.5 מליון שקלים בנושאים שונים הקשורים למיחזור וטיפול בפסולת ובתקצוב של אגף הסביבתי של המשרד.

השר שיבח את פעילות אגף לאיכות הסביבה בעירייה, ואת רמתו המקצועית הגבוהה ואמר למארחו, ראש העיר גרינברג, "הרבה פעמים המשרד מתקשה לשתף פעולה עם רשויות בשלטון המקומי, או בגלל היעדר אנשי מקצוע, או בגלל חוסר תשומת לב לנושא הסביבה.  אבל כאן, בפתח תקוה, אין לי ספק, אמר השר, שהנהגת העיר החדשה מתייחסת ברצינות גדולה לנושא הסביבה, ואנחנו נמצא בכם שותפים אמיתיים למאבקים משותפים למען בריאות התושבים ואיכות הסביבה."

בתום הדיון נערך סיור בתחנת המעבר ובמפעל טביב.


 

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

כמסורת רבת שנים, ביום שני שעבר התכנסו במועדון קטורת הורים רבים ונערי בר המצווה, לכנס פתיחת פרויקט בר המצווה העירוני- השנתי ליוצאי אתיופיה.

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד