השר אלקין ידאג לתושבי פתח תקווה – סייר במפעלים בעיר ובאיזור התעשייה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין הגיע היום (ג') יחד עם צוות משרדו לביקור בעיר לפגישת עבודה בנושאי איכות הסביבה, בדגש על זיהום האוויר בצפון העיר, באזור התעשייה סגולה.
השר זאב אלקין ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג (1)

(צילום: לשכת הדובר)

השר וראש העיר רמי גרינברג צפו במצגת שהוצגה על ידי חברת המועצה ענת זנזורי, ראש אגף איכות הסביבה שהציגה את הבעיה המרכזית והחמורה בנוגע לריחות הקשים בשכונות הצפוניות, בעיקר שכונת הדר המושבות, הסמוכה לאזור התעשייה סגולה.

ענת זנזורי סיפרה לשר ולפמלייתו "ההכרות שלי אתכם היא בשלוש השנים האחרונות כשהובלתי מאבק בנושא הריחות הקשים והאוויר המזוהם בשכונת הדר המושבות והייתי בקשר עם המשרד להגנת הסביבה. שלוש שנים של תלונות בלתי פוסקות בגינם התושבים משלמים מחיר מאוד גבוה ונושמים את החומרים הללו. כעת נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה כשאני בכובע השני שלי כממונה על תיק איכות הסביבה".

השר אלקין אמר כי "קשה מאד לזהות את מקור הריח וכדי להוכיח שמפעל מסוים גורם לריח רע יש להוכיח זאת עובדתית ולהביא תימוכין לכך. יחד עם זאת, לבקשת הרשות, יצאנו לביצוע הליך בעלות גבוהה לניטור ריחות באזור וברגע שזיהינו חריגות שמקורן במפעלי טביב ואקוכם, הורנו להם להפסיק להשתמש בחומרים מסוימים. צוות משרדי עומד תמיד לרשותכם וכל בדיקה שתעשה בנושא, תובא לידיעתכם בשקיפות המלאה".

ראש העיר רמי גרינברג "המפעלים קיימים בשטח עוד לפני שהיו שם בנייני מגורים ולכן אנו מקדמים תב"ע לשינוי יעוד האזור. בסופו של יום, האזור כולו מתפתח לשכונת מגורים מרשימה בגודלה שבליבה אזור תעשייה.  אני מבקש את סיוע המשרד להגנת הסביבה לשינוי המצב הקיים, שיגביל ויצמצם את מפעלי התעשייה באמצעות תמריצים להעתקתם למקום ראוי ונכון יותר".

בפגישה נדונו נושאים נוספים שהוצגו ע"י אהוד שטיין מנהל האגף לאיכות הסביבה, כגון הגשת קול קורא להגדלת כמות הפסולת המופרדת המועברת למחזור והגשת קול קורא לעידוד שדרוג תחנות המעבר.

שטיין ביקש את סיוע המשרד בשיקום אתר הפסולות העירונית והפיכתו לפארק. העלות המשוערת כ – 30 מיליון ₪. העירייה פנתה בנושא לקרן שטחים פתוחים ולקרן קיימת לישראל שיתמכו בכך, בנוסף להשקעה העירונית. הרשות ביקשה לבצע דיגומי אוויר וניטורי אוויר גם בשנת 2019 בצפון העיר, שיתואמו מול ההשוואות של המודד האוסטרי שהעירייה שכרה את שירותיו. השר השיב שהבקשה נמצאת בתוכנית העבודה של המשרד.

השר אלקין עדכן כי העירייה תקבל התחייבות עד סוף שנה זו מהמשרד, להחזרים כספיים לעירייה של כמיליון ₪ ובכך תוכל העירייה  להרחיב את מערך הפחים הכתומים בעיר. כן הודיע השר לראש העיר וצוותו שהעירייה זכאית לקבלת סיוע נוסף מטעם המשרד להגנת הסביבה בהיקף כולל של 7.5 מליון שקלים בנושאים שונים הקשורים למיחזור וטיפול בפסולת ובתקצוב של אגף הסביבתי של המשרד.

השר שיבח את פעילות אגף לאיכות הסביבה בעירייה, ואת רמתו המקצועית הגבוהה ואמר למארחו, ראש העיר גרינברג, "הרבה פעמים המשרד מתקשה לשתף פעולה עם רשויות בשלטון המקומי, או בגלל היעדר אנשי מקצוע, או בגלל חוסר תשומת לב לנושא הסביבה.  אבל כאן, בפתח תקוה, אין לי ספק, אמר השר, שהנהגת העיר החדשה מתייחסת ברצינות גדולה לנושא הסביבה, ואנחנו נמצא בכם שותפים אמיתיים למאבקים משותפים למען בריאות התושבים ואיכות הסביבה."

בתום הדיון נערך סיור בתחנת המעבר ובמפעל טביב.


 

מחזיקי מפתחות
תחתיות שתיה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

שיתוף בwhatsapp
שיתוף בtelegram
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בemail
שיתוף בprint

השארת תגובה

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

לאמא, לחמות, למורה – כולנו רוצים לכבד עם משלוח מנות  מחמם את הלב. ברשת Zara Home תוכלו להנות, מהיצע איכותי ויוקרתי של פריטי אירוח והלבשה לבית וממגוון עשיר של מוצרים, בעולמות עיצוב הבית השונים כמו: מצעים, מפות, שטיחים לסלון הבית ולחדר האמבטיה, רהיטים, הלבשת שולחן, סכו"ם ומערכות אוכל ופריטים מעוצבים

כל הפרטים>>
איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי הטילים אל עבר גושן דן הערב מרצועת עזה, כינס ראש העיר פתח תקווה ישיבת הערכות. לפי שעה, אין הנחיות מיוחדות לתושבים

כל הפרטים>>
ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש עיירית פתח תקווה רמי גרינברג ביקר אתמול בתחנת כבאות והצלה פ"ת,אל ראש העיר הצטרפה אלה זילברמן מנהלת מחלקה למעורבות חברתית אשר מלווה פרויקט זה.

כל הפרטים>>
מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

בתחילת השבוע (א') התקיים מבצע אכיפה במרכז העיר בהובלת מינהלת מרכז העיר ובהשתתפות אגף הפיקוח, האגף לרישוי עסקים, השיטור העירוני, אגף הביטחון ובגיבוי שיטור מרכז העיר.

כל הפרטים>>
תקציב עיריית פ"ת 2019: לראשונה גדל התקציב וירדה הארנונה

תקציב עיריית פ"ת 2019: לראשונה גדל התקציב וירדה הארנונה

ראש העיר רמי גרינברג "שנים טענו שלא ניתן להוריד את הארנונה, הוכחנו שזה אפשרי ולא רק זאת, אלא שניתן גם לייעל את התקציב ולהגדיל אותו באמצעות צמצומים, צעדי התייעלות ותקציבי ממשלה!"

כל הפרטים>>
אדוני הגבאי, המועצה הדתית פ"ת תקיים כנס מיוחד לגבאי בתי הכנסת בעיר

אדוני הגבאי, המועצה הדתית פ"ת תקיים כנס מיוחד לגבאי בתי הכנסת בעיר

המועצה הדתית פ"ת, נערכת בימים אלו לקראת יום עיון וכנס גבאים מיוחד. בין הנושאים שידונו בכנס: תופעת עלוני השבת המוכרת. במסגרת הכנס תתקיים תצוגת יצרנים מתחום בתי הכנסת. גבאים? הכתבה הזו בשבילכם

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד