איפה יש איסוף פסולת אלקטרונית בפתח תקווה?

עיריית פתח תקווה ותאגיד מ.א.י חתמו השבוע על הסכם לטיפול ומיחזור בפסולת אלקטרונית וסוללות, במסגרתו יוקמו ברחבי העיר מוקדי ומרכזי איסוף חדשים למיחזור

פסולת אלקטרונית הינה אחד האתגרים המשמעותיים העומדים לפתחה של מדינת ישראל בתחום המיחזור, הפרדת הפסולת והשמירה על איכות הסביבה. עיריית פתח תקוה קידמה בשנים האחרונות ביתר שאת את כל נושא המיחזור והפרדת הפסולת וכעת מקדמת גם את נושא מיחזור הפסולת האלקטרונית. עיריית פתח תקוה חתמה על הסכם עם תאגיד מיחזור אלקטרוניקה מ.א.י המתמחה באיסוף פסולת אלקטרונית וטיפול בה, על הסכם לאיסוף פסולת אלקטרונית וטיפול בפסולת אלקטרונית שנאספה.

“פסולת אלקטרונית היא רק 2% מהפסולת הביתית שלנו, אך מהווה 70% מגורם הזיהום של המים, האוויר והיבשה”, מציין ראש העיר רמי גרינברג . “הטיפול בפסולת אלקטרונית מחייב טיפול אחר ממיחזור פסולת רגילה ומתכלה ולכן יצרנו קשר עם תאגיד מ.א. י המתמחה בנושא ומספקת מענה הולם. במקרים מסוימים נאספת הפסולת מהבית ובמקרים אחרים היא נאספת ממתחמי האיסוף. פסולת אלקטרונית היא כאמור גורם מזהם משמעותי וכולי תקווה כי כעת נמצא הפתרון לטיפול במפגע משמעותי זה”.

אפשרויות מסירת פסולת אלקטרונית, חשמלית, וסוללות למיחזור ברחבי העיר:

 1. מרכזי איסוף לפסולת חשמלית גדולה, קטנה וסוללות:

אל מרכזי האיסוף ניתן להביא כל ציוד חשמלי ואלקטרוני גם מוצרים גדולים כגון: כלי חשמל גדולים, מסכי מחשב, מאווררים, תנורי חימום, נורות, סוללות וכדומה למיחזור.

למידע נוסף וכתובות של מרכזי האיסוף, בקרו בעמוד הרשות באתר תאגיד מ.א.י. https://bit.ly/3xZbqKm

 1. מוקדי איסוף לפסולת חשמלית קטנה וסוללות:

במוקדי האיסוף יש להשליך פסולת אלקטרונית (נישאת עד 50 ס״מ) כגון מחשבים, שואב אבק, טלפונים, מצלמות, מדפסות, משחקים וכדומה וסוללות.

במוקדי האיסוף תמצאו לרוב שני מיכלים:

 • מיכל לאיסוף סוללות
 • מיכל לאיסוף פסולת אלקטרונית נישאת עד 50 ס״מ.

למידע נוסף וכתובות של מוקדי האיסוף, בקרו בעמוד הרשות באתר תאגיד מ.א.י. https://bit.ly/3xZbqKm

 1. פינוי לפי קריאה:

ימי איסוף ייעודיים לאיסוף פסולת אלקטרונית וחשמלית גדולה, ממדרכות הבתים.

תחילה, יש לפתוח קריאה לקבלן המדרכות ולהזמין פינוי בטופס המקוון / דרך המוקד העירוני. את המכשיר החשמלי הגדול יש להוריד למדרכת הבית ביום המיועד.

השירות ניתן ללא עלות!

 1. מקרים מיוחדים:
 • פינוי מפתח הבית עד קומה שלישית/ אם יש מעלית – 50 ש”ח.
 • פינוי מעל קומה שלישית וללא מעלית – מחיר יימסר בשיחה בין הקבלן לתושב.
 • אזרחים ותיקים/נכים – פינוי בחינם

מיקומי האיסוף למוצרים קטנים ובינוניים:

 • חניון העירייה בצומת סירקין, רחוב יקותיאל אדם 3
 • מתחם עירוני, רחוב נחשון 18
 • מתחם עירוני, רחוב המכבים 21
 • מתחם עירוני, רחוב גיסין אבשלום 82

אין להשליך לנקודות האיסוף: סוללות ליתיום, נורות, מכשירים רפואיים קטנים, לרבות מכשירים וטרינריים, מסורים וסכינים חשמליות, סוללות של טיסנים וסוללות של אופניים חשמליים וקורקינטים.

בנוסף, האטרקציה החשמלית של הקיץ, מפעל המיחזור- מ.א.י Factory מהמתקדמים והחדשניים בעולם, תגיע לפתח תקוה ביום שני 11.7.22 .

תושבים ותושבות מוזמנים להביא פסולת אלקטרונית חשמלית ביתית, ויעברו מסלול חוויתי המדמה את מפעלי המיחזור לפסולת חשמלית הקיימים בישראל ובעולם. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש, יתנסו התושבים בחוויית המיחזור. המשתתפים יגעו ויראו כיצד נראה תהליך מיחזור פסולת אלקטרונית. בדרך זו יקבלו התושבים את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ובמיחזור, ואף יזכו לתמורה חברתית וערכית.

הפעילות פתוחה לקהל הרחב ותתקיים במגרש הכדורגל, ברחוב הנרייטה סולד 44. הפעילות בשיתוף המחלקה לחינוך סביבתי.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם