צילום: עיריית פתח תקווה

אני פורים: השנה בפתח תקווה אירוע פורימי ברוח ההיסטוריה

"רבותי ההיסטוריה מדברת" - אירוע פורימי ברוח ההיסטוריה, הכולל דמויות היסטוריות במבנים לשימור ובלב ההיסטורי של המושבה

השנה בפורים יקומו לתחייה אתרים היסטוריים בעיר, ויתחפשו ברוח המקום לטובת פעילות מעשירה וחווייתית לילדים ולילדות המבקרים במקום.

הפעילות תתקיים ביום שישי 18.3.22 בשעות הבוקר. חמישה אתרים יעמדו לרשות המבקרים:

  • ברחוב קציר פינת חובבי ציון, לא הרחק מכיכר המייסדים יציג שחקן את דמותו של יואל מוישה סלומון ויזמין את הקהל לצאת מחוץ לחומות ולהקים יישוב חקלאי חדש. באתר ינגן נגן אקורדיון את מיטב שירי התקופה.
  • בסמוך לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון יחלק הברון רוטשילד תרומות (מטבעות שוקולד) לתושבים ויעודד את המשך בניית המושבה והשלמת בניית בית הכנסת ע”ש אביו יעקב. נגן כינור ילווה את הפעילות באתר.
  • בבית הדפוס ההיסטורי ברחוב חובבי ציון 12-14 תקבל את פני הבאים הגב’ פישצנר, רעייתו של בונה הבית, ותספר על המבנה וקורות המשפחה. הביקור באתר יכלול סיור בבית הדפוס שהוקם ע”י שמואל לייב גרינבויים, שרכש את הבית והפך את המקום לבית דפוס. במהלך הביקור במקום ייהנו הילדים מהפעלת מכונת הדפוס וסדנת הדפס. נגן חליל ילווה את הפעילות במקום.
  • בבית שיח נשים ברחוב מונטפיורי 3 יפגשו הילדים דמויות מרשימות ופורצות דרך ודמויות מרתקות מההיסטוריה שיש להם ולהן חלק בייסוד המושבה. במהלך הביקור ייהנו המבקרים מסרטון חוויתי ועכשווי על נשים פורצות דרך במושבה פתח תקוה.
  • בבית אברהם שפירא ברחוב הרצל 20 יקבלו את פני הבאים אברהם שפירא השומר האגדי ורעייתו ליבה רחל. השניים יספרו לקהל הצעיר על האתגרים שעמדו בפניהם לאחר הקמת הישוב. בחצר הבית תתקיים סדנת מתופפים.

הפעילות בכל אתר תתקיים כל חצי שעה עגולה, בין השעות 11:30-10:00, כך שניתן להסתובב בין האתרים השונים וליהנות מהפעילות הפורימית הייחודית. בכל תחנה יהיו דוכני מזון שונים ומוסיקה.

חנות מומלצת עם מגוון תחפושות לפורים לילדים ומבוגרים.
למשל, תחפושת אסטרונאוט או תחפושת ימי ביניים 

לרכישת תחפושת אסטרונאוט לחצו כאן>>

לרכישת תחפושת ימי הביניים לחצו כאן>>

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x