ארבעה מועמדים כבר הכריזו על התמודדות לראשות העיר פ”ת – מי יקבל את תמיכת הגוש החרדי-דתי?

המירוץ לראשות העיר פ"ת: בעוד קצת יותר מחצי שנה יצאו תושבי פ"ת אל הקלפי לבחור את ראש העיר הבא. עיתון 'בקהילה' מדווח על מערכות היחסים של המתמודדים והמורכבות של חלקם עם הנציגות החרדית-דתית שעשויה להכריע את הכף ביום פקודה.  

העיר פתח תקווה נחשבת בעיני רבים לעיר בורגנית, יבשושית ומשעממת, אך דווקא בזירה הפוליטית העיר תוססת מתמיד. בשונה מערים רבות אחרות, בהן מערכת הבחירות נמצאת בתרדמה עמוקה, בפתח תקווה לא פחות מארבעה מועמדים כבר הכריזו על מועמדותם, כשפוליטיקאים נוספים הודיעו כי יקבלו החלטה בתקופה הקרובה.

מלבד ראש העיר איציק ברוורמן, שהודיע כבר כי יתמודד לקדנציה שנייה, הכריז חבר המועצה רמי גרינברג, שזכה בסיבוב הראשון בבחירות הקודמות ל-21% מקולות הבוחרים, כי יתמודד בשנית לראשות העיר. מועמד נוסף מהבחירות הקודמות הוא עו”ד חיים בשארי מהליכוד, שהצהיר כי יתמודד שוב על ראשות העיר, אחרי שזכה לקולות מועטים בשתי מערכות הבחירות הקודמות. השם החם בקרב המועמדים מגיע דווקא מהזירה העסקית – ליאור אקרמן, בכיר בשב”כ לשעבר וראש מטהו של ברוורמן בבחירות האחרונות.

מי שעשוי להכריע את הבחירות הן קולות החרדים בעיר, כפי שהוכח בבחירות הקודמות. אז תמכו החרדים בסיבוב הראשון באורי אוהד, ובסיבוב השני עברו לתמוך באיציק ברוורמן, שזכה ליתרון של כ-20 אלף קולות, כמספר המצביעים ליהדות התורה, ש”ס והבית היהודי. מי שהוביל את המהלך לתמיכה בברוורמן הוא הגר”י רוזן, ראש ישיבת אור ישראל בעיר אלא שבתקופה האחרונה נמצאים יחסיו של ברוורמן עם הרב בהידרדרות מתמדת, כשלטענת מקורבי הרב הסיבה לכך – אי עמידה בהסכמים מצדו של ראש העיר. בנוסף, יחסיו של ברוורמן עם ש”ס לא במיטבם, בעיקר על רקע פיטוריו של חבר המועצה אליהו גינת מראש מקפ”ת – מנהלים קהילתיים פתח תקווה, לפני כחודשיים. כל מדווח השבוע עיתון ‘בקהילה’ במדור המוניציפלי.

כך או כך, הנציגות החרדית מסרבת להצהיר במי תתמוך לראשות העיר, ולדברי הנציגים זה לא יהיה חכם להכריז תשעה חודשים לפני הבחירות מי המועמד המועדף, כשעדיין לא ברור סופית מי במתמודדים. עם זאת, כולם מצהירים כי הקול החרדי-דתי בעיר לא יתפצל. “אנחנו נתמוך כגוש אחד במועמד לראשות העיר, כפי שעשינו בבחירות הקודמות ולאורך כל הקדנציה”, התחייב יו”ר סיעת ש”ס אוריאל בוסו ל’בקהילה’.

המועמדים מצדם מסרבים להמתין עד לקבלת ההחלטה, והם עורכים פגישות עם הקהילות החרדיות ועם רבנים מקומיים, בתקווה שאלה יכריעו עבור הפוליטיקאים. כך למשל, בשבוע האחרון ערך גרינברג כנס עבור תושבים חרדים, בביתו של פעיל חרדי מוכר בעיר. אחד המשתתפים סיפר ל’בקהילה’, כי “נראה שגרינברג מדבר בשתי קולות. לציבור החילוני הוא מספר שהוא נגד התחרדות העיר, ואילו לנו הוא סיפר שהוא נגד פתרונות “הפלסתר” של ברוורמן למוסדות החינוך בעיר, אלא בעד פתרון מקיף”.

מטעמו של ראש העיר נמסר לבקהילה : “אין שחר לדברים. ברוורמן מנהל שיח פתוח עם הרב רוזן ועם הנציגים החרדים בעירייה. מתנהלים דיונים והסוגיות הבוערות מקבלות מעננה. בשבת הקרובה או בשבת

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

עמותת אור ירוק: "התחבורה הציבורית בישראל מוזנחת כבר שנים רבות. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להשקיע לייעול התחבורה הציבורית, זה ישרת את כל האזרחים במדינה. אם תהיה בישראל תחבורה ציבורית נוחה ויעילה רבים יבחרו להעדיף אותה על פני כלי הרכב הפרטיים ".

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן