ארבעה מועמדים כבר הכריזו על התמודדות לראשות העיר פ"ת – מי יקבל את תמיכת הגוש החרדי-דתי?

המירוץ לראשות העיר פ"ת: בעוד קצת יותר מחצי שנה יצאו תושבי פ"ת אל הקלפי לבחור את ראש העיר הבא. עיתון 'בקהילה' מדווח על מערכות היחסים של המתמודדים והמורכבות של חלקם עם הנציגות החרדית-דתית שעשויה להכריע את הכף ביום פקודה.  
השר אריה דרעי בביקור אצל הרב יגאל רוזן - פתח תקווה (1)

העיר פתח תקווה נחשבת בעיני רבים לעיר בורגנית, יבשושית ומשעממת, אך דווקא בזירה הפוליטית העיר תוססת מתמיד. בשונה מערים רבות אחרות, בהן מערכת הבחירות נמצאת בתרדמה עמוקה, בפתח תקווה לא פחות מארבעה מועמדים כבר הכריזו על מועמדותם, כשפוליטיקאים נוספים הודיעו כי יקבלו החלטה בתקופה הקרובה.

מלבד ראש העיר איציק ברוורמן, שהודיע כבר כי יתמודד לקדנציה שנייה, הכריז חבר המועצה רמי גרינברג, שזכה בסיבוב הראשון בבחירות הקודמות ל-21% מקולות הבוחרים, כי יתמודד בשנית לראשות העיר. מועמד נוסף מהבחירות הקודמות הוא עו"ד חיים בשארי מהליכוד, שהצהיר כי יתמודד שוב על ראשות העיר, אחרי שזכה לקולות מועטים בשתי מערכות הבחירות הקודמות. השם החם בקרב המועמדים מגיע דווקא מהזירה העסקית – ליאור אקרמן, בכיר בשב"כ לשעבר וראש מטהו של ברוורמן בבחירות האחרונות.

מי שעשוי להכריע את הבחירות הן קולות החרדים בעיר, כפי שהוכח בבחירות הקודמות. אז תמכו החרדים בסיבוב הראשון באורי אוהד, ובסיבוב השני עברו לתמוך באיציק ברוורמן, שזכה ליתרון של כ-20 אלף קולות, כמספר המצביעים ליהדות התורה, ש"ס והבית היהודי. מי שהוביל את המהלך לתמיכה בברוורמן הוא הגר"י רוזן, ראש ישיבת אור ישראל בעיר אלא שבתקופה האחרונה נמצאים יחסיו של ברוורמן עם הרב בהידרדרות מתמדת, כשלטענת מקורבי הרב הסיבה לכך – אי עמידה בהסכמים מצדו של ראש העיר. בנוסף, יחסיו של ברוורמן עם ש"ס לא במיטבם, בעיקר על רקע פיטוריו של חבר המועצה אליהו גינת מראש מקפ"ת – מנהלים קהילתיים פתח תקווה, לפני כחודשיים. כל מדווח השבוע עיתון 'בקהילה' במדור המוניציפלי.

כך או כך, הנציגות החרדית מסרבת להצהיר במי תתמוך לראשות העיר, ולדברי הנציגים זה לא יהיה חכם להכריז תשעה חודשים לפני הבחירות מי המועמד המועדף, כשעדיין לא ברור סופית מי במתמודדים. עם זאת, כולם מצהירים כי הקול החרדי-דתי בעיר לא יתפצל. "אנחנו נתמוך כגוש אחד במועמד לראשות העיר, כפי שעשינו בבחירות הקודמות ולאורך כל הקדנציה", התחייב יו"ר סיעת ש"ס אוריאל בוסו ל'בקהילה'.

המועמדים מצדם מסרבים להמתין עד לקבלת ההחלטה, והם עורכים פגישות עם הקהילות החרדיות ועם רבנים מקומיים, בתקווה שאלה יכריעו עבור הפוליטיקאים. כך למשל, בשבוע האחרון ערך גרינברג כנס עבור תושבים חרדים, בביתו של פעיל חרדי מוכר בעיר. אחד המשתתפים סיפר ל'בקהילה', כי "נראה שגרינברג מדבר בשתי קולות. לציבור החילוני הוא מספר שהוא נגד התחרדות העיר, ואילו לנו הוא סיפר שהוא נגד פתרונות "הפלסתר" של ברוורמן למוסדות החינוך בעיר, אלא בעד פתרון מקיף".

מטעמו של ראש העיר נמסר לבקהילה : "אין שחר לדברים. ברוורמן מנהל שיח פתוח עם הרב רוזן ועם הנציגים החרדים בעירייה. מתנהלים דיונים והסוגיות הבוערות מקבלות מעננה. בשבת הקרובה או בשבת

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג'טים
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

השארת תגובה

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

איגדנו לכם שבעה מהמוצרים המסקרנים ביותר – ממקרן קומפקטי, דרך מנעול חכם ועד מחזיק לטלפון – וכדאי להזמין כבר בימים הקרובים כדי להנות מההנחות הגדולות

כל הפרטים>>
475 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בפתח תקווה בשנת 2018

475 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בפתח תקווה בשנת 2018

בפתח תקווה נפגעו 475 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2018, מתוכם שישה בני אדם נהרגו ו- 39 נפצעו באורח קשה. בראש העין נפגעו 44 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2018, מתוכם אדם אחד נהרג ושניים נפצעו באורח קשה.

כל הפרטים>>
המשטרה עצרה בפתח תקוה אב ובנו בחשד להחזקת כמויות גדולות של סמים מסוגים שונים

המשטרה עצרה בפתח תקוה אב ובנו בחשד להחזקת כמויות גדולות של סמים מסוגים שונים

החשודים (52, 27, פ"ת) נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. בדיון שהתקיים היום בבימ"ש השלום בפ"ת הוארך מעצרם של החשודים ב-5 ימים ועד ליום 18.2.19

כל הפרטים>>
אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

יריב סנדלון מנהל אגף הביטחון "אבטחה היקפית בגני הילדים היא האבטחה המתאימה ביותר לעיר גדולה כמו פתח תקווה. חילקנו את העיר לגזרות, ובכל גזרה יפעל צוות מאבטחים מיומן, נייד וחמוש, שייתן מענה איכותי ומקצועי

כל הפרטים>>
צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

היום (ג') סמוך לשעה 14:00 בצהריים, בולען ענק נפער בנתיב לכיוון פתח תקווה בנס לא היו נפגעים

כל הפרטים>>
50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המאמצים לפיתוח מרכז העיר ושינוי התדמית שלו, אנו מעוניינים למשוך ולעודד זוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, להעתיק את מקום מגוריהם למרכז העיר"

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד