בדיקת עמותת אור ירוק בפתח תקווה: כמה מהנהגים מתעסקים בטלפון בזמן נהיגה?

מדאיג: מחצית הנהגים שנצפו בפתח תקווה עסקו בדברים נוספים בזמן הנהיגה

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה. במהלך הפעילות נצפו 2,808 נהגים במעל- 40 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בתצפיות בדקו המתנדבים האם הנהגים מדברים בטלפון ללא דיבורית, מחזיקים אותו בידם, קוראים עיתון, מתגלחים, מתאפרים, אוכלים או מתעסקים עם הנוסעים או עם חפצים במושב האחורי.

התצפית נעשתה בשיתוף אילון חברה לביטוח, בין המתנדבים שביצעו את התצפיות היו גם חברי ‘קבוצות הנוער של עמותת “אור ירוק” לכבוד שניאור חשין’.

בין המקומות שבהם התקיימה הבדיקה גם פתח תקווה. ואלו תוצאות התצפיות:

  • מספר הנהגים שנצפו: 109
  • אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 49%
  • מתוך כלל הנצפים – אחוז הנהגים שהתעסקו בנייד: 32%
  • מתוך כלל הנצפים – אחוז הנהגים שעסקו בפעילות אחרת (התעסקות במושב האחורי, קריאת עיתון, גילוח, איפור, אכילה): 17%

ארז קיטה מנכ”ל עמותת אור ירוק: “נהיגה בהיסח דעת היא אחד הגורמים המרכזיים לתאונות דרכים. תוצאות התצפית מראות כי הנהגים לא מבינים עד כמה כל פעולה שהם עושים ברכב מלבד נהיגה מגבירה את הסכנה שלהם להיות מעורבים בתאונת דרכים. לכן, במשרד התחבורה חייבים להגביר את המודעות לסכנות שבנהיגה בהיסח דעת ובמקביל, במשטרה חייבים להגדיל את מספר ניידות התנועה כדי ליצור בכבישים אווירה שתמנע עבירות תנועה מסכנות חיים. אם הנהגים ידעו שיש סיכוי שהמשטרה תתפוס אותם הם לא יסכנו את החיים של כולנו בכביש”.

אריק יוגב, מנכ”ל איילון חברה לביטוח: “באיילון אנו רואים במעורבות חברתית ערך משמעותי רב וככל שמדובר בהגברת הבטיחות בדרכים – יש לכך כמובן חשיבות עליונה בעינינו. זו זכות גדולה להיות שותפים בעשייה של עמותת אור ירוק בכלל ובמניעת “היסח הדעת” בנהיגה, בפרט. זו הזדמנות להודות גם לסוכני איילון ועובדיה שנרתמים להצלחת שיתוף הפעולה”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם