בדיקת ‘פתח תקוואי’: כמויות בלתי נסבלות של גללי כלבים ברחובות מרכז העיר פ”ת

בעקבות פניות רבות של גולשים מערכת 'פתח תקוואי' ערכה בשבועות האחרונים בדיקה עקבית של מספר רחובות במרכז העיר בהם התלוננו תושבים על כמות מוגברת של גללי כלבים. התוצאות לא מריחות טוב בכלל

לפני מספר חודשים קיבלנו מספר פניות אל האימייל האדום של מערכת ‘פתח תקוואי’ עם תלונות על מצב בלתי נסבל של לכלוך וגללי כלבים במספר רחובות במרכז העיר. התושבים שהתלוננו כתבו, כי כמעט בכל מדרכה יש גללי כלבים שלא פונו על ידי בעלי הכלבים.

התלונות שהגיעו ציינו את הרחובות: ברנדה, שפירא, הרצל, חפץ חיים, סלנט פרנקפורטר וארלוזרוב. ביקשנו מאחד התושבים שהתלוננו לתעד עבורנו את המפגע האקולוגי כולל מספר בית, עיקר הבדיקה נעשתה ברחוב שפירא עד לרחוב סלנט ומרחוב ההסתדרות פינת רוטשילד עד רחוב ארלוזרוב פינת כצנלסון.

מהבדיקה ומתיעוד התמונות שהגיעו אלינו נספרו 14 מוקדים של גללי כלבים במסלול הבדיקה מרחוב שפירא לסלנט ו 16 מוקדים של גללי כלבים במסלול הבדיקה מרחוב ההסתדרות פינת רוטשילד לרחוב ארלוזרוב פינת כצנלסון. סה”כ 30 מוקדים של גללי כלבים במרחק קטן של רחובות. אין ספק כי מדובר בכמות גדולה המראה כי תופעת גללי הכלבים על מדרכות במרכז העיר אינה מקרית.

(מסלול ראשון שנבדק)

י.מ תושב מרכז העיר בשיחה עם ‘פתח תקוואי’ “מטורף שאי אפשר ללכת בעיר הזו בלי להסתכל על הרצפה מטר לפניך אחרת אתה מסתכן בבושות ובאיחור לעבודה כי צריך לנקות את הלכלוך מהסוליה או במקרה היותר גרוע לבוא לעבודה ואז לשים לב שאנשים מתרחקים ממך. אני לא מבין, על מה אני בדיוק משלם ארנונה אם לא על דברים כאלה? יש חוק עזר מאוד ברור בעניין אז מה הבעיה להקצות חלק מהפקחים לטובת העניין? רק דוחות חניה אפשר לתת?”


(מסלולר שני שנבדק)

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: “בארבעת החודשים האחרונים עובדת מחלקת פיקוח כלבים במאמץ מוגבר ואכן יש תוצאות. לשם השוואה, בשנת 2015 ניתנו 144 דוחות על גללי כלבים, בתקופה אותה הגדרנו כתקופת מאמץ בחודשים יולי-אוקטובר נאכפו 165 בעלי כלבים שלא אספו אחרי כלביהם וניתנו דוחות ע”ס 730 ₪.

התקופה היתה של עבודה בשעות לא שגרתיות מוקדם מאוד בבוקר ואף בשעות הערב. הפקחים ספגו קללות, איומים ולעיתים הוזמנה משטרה ע”מ לוודא שתהליך האכיפה מבוצע עד תומו.

כחלק מהאגף לפיקוח רב תכליתי, אמונה מחלקת פיקוח כלבים בשמירה על הסדר הציבורי ככלל ועל השמירה על ניקיון המדרכות והגנים הציבוריים לטובת ובריאות התושבים בפרט.

גם אתם נתקלתם בגללים של כלבים במדרכות פתח תקווה? מוזמנים לכתוב כאן למטה בתגובה 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם