בקרוב: הבחירות למועצת הנוער בפתח תקווה

זו השנה שלישית שמתקיימות בחירות כלליות לתפקיד יו"ר מועצת הנוער העירונית של פתח תקוה. הבחירות מתקיימות ביום רביעי 26.12.18. רק בפתח תקוה הבחירות מתקיימות באמצעות הצבעה דיגיטלית על ידי כל תלמידי העיר

(מימין לשמאל: אליאן ימיני, ניראל שחר, ראובן טגניה, תומר יצחק, שלי פליס. צילום: לשכת דובר העירייה)

הבחירות מתקיימות בהצבעה אינטרנטית, בשלושים קלפיות ממחושבות הפזורות בבתי הספר בשעות הבוקר ובאגף חברה, נוער וצעירים אחר הצהריים ועד הערב. בכל בית ספר מוקצה חדר מחשבים שמהווה את מקום הקלפי, בו יושבים וועדות הבחירות הבית ספריות לצד עובד מאגף הנוער, זאת על מנת לשמור על טוהר הבחירות.

גיא אליהו מנהל אגף חברה נוער וצעירים: ״מדובר בתהליך דמוקרטי עם התנסות חווייתית של המתמודדים ושל כל בני הנוער המשתתפים בתהליך הבחירה. פתח תקוה היא הרשות היחידה בארץ שמקיימת בחירות בהם כל התלמידים שותפים ואקטיביים, שנה שעברה הצביעו כ 8500 בני נוער שמהווים כ 60% מבעלי זכות הבחירה. השנה בגלל ריבוי המתמודדים והפיכת התפקיד לנחשק אנו מאמינים שמספר הבוחרים יגדל״.

רפי דהן המשנה לראש העיר וראש אגף חברה ונוער ״בימים אלה הדמוקרטיה בקרב המנהיגות הצעירה של פתח תקוה בשיאה. אני קורא לכל תלמידי העיר להשתתף ולקחת חלק פעיל בבחירות, כי זהו הסיפור הדמוקרטי שלכם. אתם אלה שתבחרו הנהגה שתשפיע על סדר היום של הנוער בבתי הספר ובקהילה. הנהגת הנוער שתבחר תקבל מראש העיר וממני את הגיבוי והתמיכה המלאים לממש תכניות לקידום הנוער בעיר, כי הנוער הוא במרכז העניינים״ .

השנה הגישו את מועמדותם חמישה תלמידים בני 15-18 , מבתי ספר שונים בעיר.

הכירו את המועמדים

שלי פליס, בת שש עשרה, לומדת בתיכון יצחק שמיר. חובבת ספורט ובילוי עם חברות.

“זוהי שנתי השנייה כחברה במועצת הנוער העירונית של פתח תקוה, בה ייצגתי את חטיבת אחד העם רמת ורבר וכיום את התיכון שלי.

בשנה האחרונה אני מכהנת כסגנית יושב הראש של מועצת הנוער וכנציגה במועצת הנוער המחוזית – מחוז תל אביב. כיושבת הראש, אפעל לקידום צרכינו – בנות ובני הנוער בעיר.

אשים דגש להרחבת מקומות הבילוי המתאימים לנו בעיר ואקדם פעולה של הוספת קווי תחבורה נוספים אל מקומות הבילוי. בנוסף, אדאג יחד עם חברי מועצת הנוער העירונית תוך שיתוף המועצות הבית ספריות שכל נער ונערה בעיר ידעו את זכויותיהם, בין בבית הספר ובין בעבודה.

אז למה דווקא אני?!

כי אני מכירה את התפקיד מקרוב ואני לא מפחדת מעבודה קשה.

יש לנו ביחד עוד הרבה מה לעשות למעננו, הנוער, לכן הבחירה שלי פשוטה!

אליאן ימיני, בת שבע עשרה, לומדת בכיתה יב’ בתיכון בן גוריון. מייצגת במועצה את המש”צים שהוא ארגון נוער ממשרד החינוך.

“אני מדריכה תלמידים מכיתות ח’-י’ ומרכזת אשכול מש”צים זו השנה הרביעית. בחופשים אני מתנדבת בכלביה העירונית ובזמני הפנוי אני משתתפת בפרויקט “מודל האו”ם” לבתי ספר ומנגנת גיטרה.

אני רוצה להרחיב את שיתוף הפעולה בין המועצה לכלל הנוער. בנוסף, אני רוצה שבני הנוער ידעו לאן לפנות בשביל שגם הם יוכלו לחולל מהפך כפרט, וכדי שיהיה להם מקום לפנות אליו עם מה שמפריע להם.

אני רוצה להוביל את בני הנוער ולהיות הכתובת שכל אחד יוכל לפנות אליה. אני כאן בשביל להקשיב, לעשות ולשנות למענכם, הכוח שלי בידיים שלכם, בחרו אליאן!”.

ניראל שחר בן חמש עשרה, בכיתה י’ בתיכון מעיין, מדריך בתנועת הנוער “בני עקיבא” ומייצג את מרכז הנוער “גלים” במועצה.

“אני אחראי על פרויקטים במרכז הנוער “גלים”. אני שר, מנגן ומצייר, ובזמני הפנוי מתנדב בקהילה. אני מתמודד לתפקיד יושב הראש של המועצה העירונית בפתח תקוה, כי אני מאמין בנוער שלנו ובאתי להביא אווירה חדשה .

באתי לדאוג לנו לבני הנוער בפן החברתי ולדאוג למקומות בילוי ובעיקר להקשיב לצרכים שלנו. כי ככה זה שבא לשכונה בחור חדש…”

ראובן טגניה בן שמונה עשרה, לומד בתיכון אמי”ת אלירז .

“אני מכהן כיו’ר המועצה בבית הספר , חבר במועצת התלמידים של פ”ת וחבר במועצת התלמידים והנוער הארצית. זוהי השנה השנייה שאני מתמודד לתפקיד יו’ר מועצת הנוער העירונית פ”ת. במועצה העירונית הייתי ממובילי המאבק עיצומי המורים, במועצה הארצית הגיתי ביחד עם חברי את הקמפיין “דרום שחור” שזכה להצלחה רבה בקרב בני הנוער והגיע עד לBBC.

אני מאמין בנו מאוחדים, כי רק שאנחנו פועלים כגוף אחד אז אני משמיעים כ(ק)ול אחד. כי אנחנו דור שלא מפחד לדבר!”

תומר יצחק, בן חמש עשרה, לומד בכיתה י’, בתיכון אחד העם. שנה רביעית בעולם המועצות.

“בעבר כיהנתי כיו”ר בית ספרי, הובלתי פרויקטים, צוותים ואירועים רבים הן ברמה הבית ספרית והן ברמה העירונית.

כיום אני מכהן כסגן יושב ראש בתיכון שלי ובתפקיד דובר המועצה העירונית. יש לי ניסון רב בתחום הדוברות והשיווק, זהו נושא חשוב שאני מעוניין לקדם אותו. המטרה שלי היא לייצג את הנוער בכבוד ולהשמיע את הקול שלכם – הנוער, מהמורים בבתי הספר, דרך העירייה למקומות נוספים בארץ.

אני רוצה שכולם ידעו מי זה הנוער בפתח תקוה – נוער שעוזר, לומד, עושה, מבלה, נהנה, מצליח ומחריב אופקים. אז הצביעו תומר – כי הגיע הזמן שישמעו אותנו”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם