צילום: דוברות עיריית פתח תקווה

בקרוב יחנך בעיר פארק עירוני חדש בשכונת נווה גן בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח פ"ת ישלימו בקרוב את בניית הפארק החדש בשכונת נווה גן המשתרע על שטח של  47 דונם וכן 7 דונם נוספים של מתקני משחקים.

מדובר באחד הפארקים העירוניים הגדולים בישראל הנמצא בן רחוב גרינשפן מצפון – לרחוב ז’בוטינסקי בדרום. עלות הקמת הפארק נאמדת בכ-30 מיליון ₪ אשר מומנו ע”י עיריית פתח תקוה ומפעל הפיס. הפארק מקשר בין שטחים ציבוריים פתוחים הקיימים בשכונה ובין הפארק העירוני יצחק אוחיון (הפארק הגדול), בי”ס עוזי חיטמן והספורטן.

במסגרת התכנון הכולל נקבעו זיקות לשכונת אם המושבות, לפארק הגדול ומרכז התחבורה שנמצא על ציר ז’בוטינסקי. התכנון שנקבע כולל, שימוש בעצים אופיניים לארץ ישראל נותני צל, שילוב של עצי פרי, ריבוי מתקני משחק לילדים ובדגש על חשיבות לכל שכבות הגיל, מסלולי הליכה, ריצה ואופניים שחוצים את הפארק, פיזור ספסלים לאורך שבילי ההליכה והריצה, יצירת הפרשי גובה של הקרקע בפארק לטיפוס ולשעשוע של ילדים.

כמו כן, תכנון הפארק החדש מבוסס על עבודה בטופוגרפיה ובצמחייה היוצרים מגוון חוויות לבאי הגן: שבילים ראשיים של הפארק הכוללים הליכה, מעבר לרכבי חירום ושבילי אופניים; גבעות דשא שבראשן נטיעת עצים בוגרים היוצרים “חדרים חוויתים”; תאורה אדריכלית; אזורים מישוריים המכילים מתקני משחק, כושר וכוח; רחבת בטון המוקפת בעמודי מטפסים ותאורה דקורטיבית; מתקני כושר ייחודיים לרווחת התושבים בכל הגילאים; שקע לח הקולט את מי הנגר העילי של הפארק ומאופיין בחווית בר המתכתבת עם האגם שמעבר לכביש. כמו כן השקע נתחם ממזרח בקיר אדמה בשכבות המאפשר קינון ציפורים הצפויות להגיע לאגם; גבעות רכות עם בוסתן צמחיית עצי פרי א”י; שבילים המאפשרים שוטטות ומשחק בין הגבעות; נטיעות וטופוגרפיה להפרדה ומיסוך בין הפארק לקירות המגרשים הסמוכים.

עבודות הגינון מאופיינות בנטיעות ושתילות של צמחיה רב גילאית המשלבת בין שתילים בגדלים שונים, פקעות וזרעים, עצים בוגרים ושתילה בטכניקות מסורתית של שתילונים צעירים. בנוסף לכך, רבים מהצמחים ישתלו בתערובות צמחיה המשלבות מינים שונים באותו תא שטח במטרה לדמות אופי מגוון וטבעי.

שילובים אלו והרכב הצמחים המבוסס על מגוון של צמחים ביניהם צמחי תבלין וצמחיה ותיקה, צמחי תרבות הכוללים דגניים ועשבוניים רב שנתיים וכן צמחי בר, נועדו להקנות למשוטט בגן חוויות משתנות של שיטוט בין אם בשבילים ראשיים המלווים במופע צמחי מפורט ומגוון. סה”כ נטעו כ-60,000 שיחים, כ – 500 עצים ו – 10 דונם של דשא, בשטח הפארק.

ראש העיר פ”ת רמי גרינברג “מדובר בפארק רחב ידיים ומשמעותי מאוד עבור תושבי העיר. לאחר שנים שקידום הפארק היה תקוע, בקרוב, עם סיום העבודות האחרונות, נחנוך את אחד מהפארקים העירוניים הגדולים בישראל. פתח תקוה נמצאת בהתפתחות תמידית והפארק בנווה גן הוא אבן דרך נוספת להקראת הגשמת החזון לעיר המתחדשת.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם