(בניין עיריית פ”ת, צילום: עיריית פתח תקווה)

בשורה: עיריית פ”ת תשחרר חסם מרכזי בפרויקטים של התחדשות עירונית

עיריית פתח תקווה תקבע מנגנון וקריטריונים למתן פטור מהקמת מקומות חניה באמצעות קרן חניה

בשורה לכל הדיירים והיזמים המנסים לקדם פרויקטים בהם קיים קושי באיתור מקומות חניה בתחום המגרש המדובר. במשך שנים עמד החסם של מקומות חנייה בפרויקט של התחדשות עירונית כחסם מרכזי אשר מנע התקדמות של פרויקטים רבים בהם לא ניתן היה לאתר בשטח המבנה המשופץ מקומות חנייה מספקים. כעת העירייה תקבע קריטריונים בהם יינתן פטור להקמת מקומות חניה במגרש פרטי ע”י תשלום לקרן חניה עירונית אשר תהווה מקור מימון להקמת חניונים ציבוריים ברחבי העיר.

הוועדה המקומית תהיה רשאית לפטור את מבקש ההיתר מהתקנה בפועל של מקומות חניה במקרה שפתרון חניה פיזי אינו ישים או אינו בטיחותי, ובתמורה לחייבו להשתתף במימון קרן חניה, שמטרתה לייצר הכנסות לקרן ייעודית ותפקידה יהיה לממן הקמת חניונים ציבוריים בסביבת הנכס.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג “לאחר שנים בהם נתקעו פרויקטים של התחדשות עירונית עקב מחסור במקומות חנייה החלטנו לאתר פתרון שהוא בגדר בשורה של ממש! לעיתים ישנם מקרים בהם יש קושי פיזי/תיכנוני/בטיחותי להקמת מקומות חניה בתחום המגרש המדובר, למשל במקרים של חיזוק בניין קיים או במקרה של תוספת שטחים לבניין קיים. קושי זה עיכב פרויקטים במשך שנים ואף מנע את אישורם. לאור זאת מצאנו פתרון בדמות הקמת מקום חניה חלופי, שיהי מקום חניה ציבורי ויוכשר ע”י הרשות בתוך 10 שנים ממועד הגשת הבקשה למתן היתר הבניה ובמרחק שלא יעלה על 350 מ’ ממקום הבנייה או ברדיוס שבו העירייה מפעילה חניונים ציבוריים. לצורך כך נערך מיפוי של חניונים ציבוריים פוטנציאליים באזורי הביקוש, בעיקר במרכז העיר, והוקמה קרן ייעודית למערך הגביה לצבירת הכנסות הנדרשות להקמת חניונים אלה”.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x