דו"ח עמותת שקיפות בינלאומית: מצב השקיפות בעיריית פתח תקווה כמעט טוב

עמותת שקיפות בינלאומית ישראל מפרסמת את דו"ח השקיפות ברשויות המקומיות 2016 אשר נועד לבחון את נגישות וזמינות המידע באתר האינטרנט של הרשויות המקומיות. ומה המצב בעיריית פתח תקווה?
עיריית פתח תקווה - פתח תקוואי

המדד, שמתפרסם השנה בפעם השביעית, נועד לבחון את נגישות וזמינות המידע באתר האינטרנט של הרשות המקומית ולהוות כלי בידי הרשויות להגברת השקיפות בנושאים השונים, החל בנדרש על פי החוק, דרך פרסום פרוטוקולים, תקציב, פרסום מכרזים ותכנון ובניה ועוד. 

השנה המדד בחן רק את הרשויות המקומיות המוגדרות כערים בישראל. מדובר בדו"ח המקיף ביותר אי פעם בנושא. הדו"ח בחן את 76 הערים בישראל לפי 57 קריטריונים המחולקים ל-14 אשכולות: פרטי התקשרות עם הרשות וראש הרשות, מבקר העירייה/המועצה' שקיפות כנדרש בחוק חופש המידע, מענקים ותמיכות, שקיפות כללי, ישיבות מועצה, כספים – תקציב, כספים – ארנונה, רכש – חוזים ומכרזים, כוח אדם – חוזים ומכרזים, רישוי עסקים, תכנון ובנייה, מידע סביבתי וחברות עירוניות.

לקבלת עדכונים חינם בוואטספ

רוצים לזכות בחיתולי Huggies לחצי שנה מתנה? כנסו עכשיו>>

הדירוג בכל אחד מהקריטריונים היה 0, 0.5 או 1 בהתאם לביצועי הרשות המקומית. בסיום התהליך חולקו הציונים לרשויות על פי המפתח הבא: רמה  – טוב מאד: כולל את הרשויות שקיבלו ציון הנע בין 85% לבין 100%; רמה  – טוב: (ציון הנע בין 70% לבין 84%); רמה C  – כמעט טוב: (55%-69%); רמה D  – טעון שיפור: (0-54)

בצמרת דירוג הערים הגדולות נמצאת ראשון לציון (96%) ולאחריה תל אביב (93%) והן גם השתיים הנמצאות במקום הראשון והשני בהתאמה במדד. עוד 3 רשויות (סך של 5 רשויות ברמה A) תופסות מקומות ראויים ונכללות ברמהA , חולון נמצאת במקום הרביעי עם (91%) אשדוד ממוקמת במקום החמישי (90%) וירושלים נמצאת במקום השביעי (88%). שתי ערים גדולות נוספות נמצאות ברמה B: נתניה (80%) במקום ה-11. באר שבע (79%) במקום ה-12 (במקום זה נמצאות גם עפולה וחדרה), ברמה C נמצאת פתח תקווה (67%) הממוקמת במקום ה-15 וכן חיפה (64%) הממוקמת במקום ה-18. אין רשויות גדולות הנמצאות ברמה D.

פורום ה-15, או פורום הערים העצמאיות, הוא ארגון המאגד 15 ערים בישראל שהן ערים עצמאיות, כלומר, שאינן מקבלות מענקים מהממשלה, כגון "מענקי איזון" או "מענקי פיתוח". 15 הערים הן: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר סבא, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה ותל אביב-יפו. מן הראוי היה לצפות שערים אלו תהיינה ברמה A כולן במדד השקיפות, אולם ממצאי המדד מראים אחרת:

ברמה A נמצאות 6 הערים הבאות מהפורום: ראשון לציון (96%), תל אביב (93%), חולון (91%), אשדוד (90%), רעננה (89%), כפר סבא (88%). ברמה B נמצאות 5 הערים הבאות: גבעתיים (81%), הרצליה (81%), רמת גן (80%), נתניה (80%) באר שבע (79%), חדרה (79%). ברמה C נמצאות 3 הערים הבאות: פתח תקווה (67%), רחובות (66%), חיפה (64%).

אמנם קיימת נציגות נשל ערים אלו באשכולות הגבוהים אך עדיין 3 ערים נמצאות ברמה C, כאשר חיפה סוגרת את הרשימה עם ציון של 64% בלבד. באופן טבעי יש לצפות שערים חזקות ועצמאיות יגלו מידה רבה של שקיפות בפעולותיהן וינהיגו נורמות של אחריותיות ודיווחיות כלפי קהילות התושבים בתחומן.Booking.com

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד