fbpx
(ענת זנזורי - צילום מסך מתוך הסרטון שפרסמה בפייסבוק)

דרמה בעיריית פתח תקווה: ענת זנזורי הודיעה על התפטרותה כראש אגף איכות הסביבה – ומה הגיב גרינברג?

בהודעה דרמטית שפרסמה אמש (ד') סמוך לחצות הודיעה ענת זנזורי ראש אגף איכות הסביבה בעיריית פתח תקווה על התפטרותה מהתפקיד. כל הפרטים. ומה אומר ראש העיר רמי גרינברג על ההתפטרות? כל הפרטים

דרמה במערכת הפוליטית בפתח תקווה סגנית ראש העיר ענת זנזורי ראש אגף איכות הסביבה בעיריית פתח תקווה פרסמה אמש סרטון בדף הפייסבוק שלה ובו הודיעה על התפטרותה מתפקיד יו"ר אגף איכות הסביבה.

בהודעתה אמרה זנזורי "לאחר כמעט שנה בתפקיד ראש אגף איכות הסביבה וסגנית ראש העיר, אני מרגישה כי מונעים ממני את היכולת לשרת את הציבור למטרה לשמה נבחרתי טיפול במפגעי זיהום האוויר בעיר. לצערי ראש העירייה מידר אותי מכל יכולת לפעול ולהשפיע, בכל פעם מחדש נתקלתי מולו בחומה בצורה והתנהלות שאינה בשקיפות מוחלטת, כל ניסיונותיי לעבוד מולו נתקלו בהתעלמות, בתשובות עם חצאי אמיתות ובחוסר רצון לפעול יחד למען איכות האוויר בעיר."

"אי לכך לכן החלטתי להתפטר מתפקידי כראש אגף איכות הסביבה. אין זו החלטה פשוטה עבורי, לאחר שנים של מאבק הכולל הקרבה אישית, משפחתית ומקצועית. אך כמובן שטובת התושבים תמשיך להיות תמיד לנגד עיני ולא אפסיק לפעול למען איכות החיים והאוויר בעיר – להפך! אמשיך לשרת אתכם התושבים ואת האינטרס הציבורי ככל שאוכל, בכל מקום שאהיה גם בעתיד"

יש לציין כי בחודש יולי האחרון אישרה מועצת העיר את מינויה של זנזורי כסגנית ראש העיר בשכר אך טרם אושר המינוי במשרד הפנים. לאחר התפטרותה זנזורי לכאורה ממשיכה בתפקיד השני שלה כראש מנהל התרבות וכסגנית ראש העיר בלי שכר, אולם יתכן והיא תודח על ידי ראש העיר מתפקידים אלו. זנזורי נבחרה למועצת העיר במסגרת רשימת 'התחדשות' של ראש העיר רמי גרינברג.

תגובת ראש העיר רמי גרינברג להתפטרותה של זנזורי:

השבוע, לאחר תהליך לא קל של התלבטות, הבנתי כי ענת לא מטפלת כנדרש ולא מקדמת את הנושאים עליהם היא אחראית אלא להיפך ועל כן נדרש שינוי משמעותי שיביא להתמקדות בעשייה בנושא איכות הסביבה ולא במלחמות אגו וכבוד בקבוצות הוואצפ. ההחלטה לא הייתה פשוטה עבורי, מאחר שאינני מפקפק ברצון האמיתי של ענת להשפיע לטובה בתחום. יחד עם זאת, מבחן התוצאה לא הותיר לי ברירה אחרת: הסכסוכים האישיים שנוצרו בין ענת לבין רובם המכריע של בכירי העירייה האמונים על תחום איכות הסביבה פגעו פגיעה אנושה ביכולת שלנו ליישם מדיניות שתיטיב עם התושבים. יותר מכל הפריעה לי העובדה שכמעט כל הסכסוכים שבהם הייתה ענת מעורבת לא נסובו סביב מחלוקות בנוגע למדיניות, אלא סביב עניינים של כבוד ושל אגו, שמבחינתי אין להם מקום בקרב משרתי ציבור ואף פגעו באמון הציבור בנבחריו שראו בהתנהלות זאת ילדותיות, חוסר בגרות וחוסר רצינות ומקצועיות.

אציין כי ענת לא מודרה, אלא הייתה שותפה לכל התהליכים והישיבות ואף הצהירה על כך בעשרות פוסטים, סרטונים והודעות וואצפ.

לאחר שנודע לענת על כוונתי לעשות סוף להתנהלות בעייתית זו ולאחר שזימנתי אותה לפגישה בנושא, היא החליטה להקדים אגו למקצועיות ופרסמה סרטון משמיץ ברשתות החברתיות שבו היא "מתפטרת" מתפקידה. אינני שופט אדם בשעת צערו, ובייחוד לא בתקופה זו של השנה – ימים של סליחה ומחילה. יחד עם זאת, חשוב לי שתכירו את המצב לאשורו.

מאז שנכנסתי לתפקיד ראש העיר נקטתי בשורה של פעולות חסרות תקדים על מנת לשפר את מצב איכות הסביבה בפתח תקווה, ולסלק את המפגעים בתחום שהעיקו על חיי התושבים. שכרנו מומחים – מהטובים ביותר בארץ – שמגבשים דו"ח מקיף על מצב איכות הסביבה בעיר, שיכלול פתרונות קונקרטיים לבעיית המפעלים;  הקמנו יחידת פיקוח מיוחדת לנושא איכות הסביבה – צעד שמעולם לא ננקט על ידי אף ראש עיר בהיסטוריה של פתח תקוה;  רכשנו מערכת ניטור גרמנית מהסוג המתקדם ביותר בעולם, בעלות של מאות אלפי שקלים שתבחן באופן מדוייק את הפרמטרים של החומרים הנמצאים באויר; יזמנו שימועים במשרד להגנת הסביבה נגד מפעלים מזהמים, והבהרנו לבעליהם שמה שהיה לא יהיה עוד; וזו רק רשימה חלקית.  שללנו את רשיונות העסק של המפעלים שמצידם פנו לבית המשפט ומתקיימים דיונים.

מיניתי צוות תכנון מההנדסה שמוביל שינוי תוכנית בניין עיר באזור תעשייה סגולה בכדי לשנות את השימושים שם ושלא יתאפשר זיהום.

בנוסף, יזמתי נוהל חדש, שעל פיו מדי שבועיים אני מכנס בלשכתי דיון מקצועי עם בכירי העירייה שאמונים על נושא איכות הסביבה, על מנת לעקוב ולפקח על ההתקדמות בתחום ולחשוף בעיות חדשות שדורשות טיפול. מעולם – ואני אומר זאת באחריות – לא קיבל תחום איכות הסביבה מקום כה מרכזי בסדר היום של פתח תקוה, ואני מתכוון להמשיך ליישם מדיניות זו עד למיצוי הנושא בכל המובנים והבאת תוצאות נדרשות.

אולי יעניין אותך גם

שתף את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים