האסון במירון: התלמידים מפ”ת העבירו את הלימודים לסוכת האבלים של חבריהם לכיתה

אחד מ-45 הנספים באסון הכבד במירון היה הבחור יעקב אלחנן סטרקובסקי ז"ל, בן ה20 מאלעד. לאות הזדהות והשתתפות על צערם של חבריהם לכיתה, החליטו חבריו של האחים יוסף ומשה סטרקובסקי, הלומדים בתיכון החרדי אמית מנורת המאור בפתח תקוה, להעביר את התפילות ושיעורי הגמרא אל סוכת האבלים של המשפחה השכולה.

ידידיה מטטוב, תלמיד כיתה י’ משתף: “הרגשנו שאנחנו לא יכולים להמשיך וללמוד כרגיל ומוכרחים לעשות משהו לזיכרון ולעילוי הנשמה. הלימוד בסוכת האבלים הוא שיעור מוסר ארוך ואני מאמין שהמשפחה מתחזקת מלימוד תורה לזכר הבן האהוב. אני רואה בזה שליחות שאני לומד תורה לעילוי נשמתו. אני מרגיש שאני חייב לעזור גם בלימוד התורה וגם בארגון השבעה. למרות שלא הכרנו אותו, כולנו מרגישים כאילו אח שלנו נפטר”.

ראש העיר רמי גרינברג חיזק את התלמידים ואילן חממי, מנהל התיכון הוסיף: “התיכון החרדי אמית מנורת המאור שואף להקנות לתלמידים ערכים של חסד ונתינה בבחינת ‘עולם חסד יבנה’. התרגשתי שהתלמידים פנו אלי ביוזמתם להעביר את תפילת שחרית ולימודי הגמרא לבית האבל במהלך כל השבעה. הלימוד נעשה בחרדת קודש ועם לב גדול מלא באהבה ובתמיכה במשפחה ובתלמידינו היושבים שבעה”.

מוסיפים אמונה: הרב הראשי לפ”ת, הרב מיכה הלוי בדברים לזכר הנספים במירון • צפו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם