צילום: עיריית פ"ת

הב הב: כלבים מסוכנים הוחזקו בדירה בפתח תקווה

השירות הווטרינרי החרים כלבים מסוכנים שהוחזקו בניגוד לחוק ובתנאי הזנחה, כל הפרטים

לאחר קבלת פניות במוקד העירוני בדבר כלבים המוחזקים בתנאי מחיה קשים הגיע צוות השירות הווטרינרי לדירה ונתן לבעלי הכלבים הנחיות בנוגע לליקויים אותם עליהם לשפר בנוגע לתנאי ההחזקה של הכלבים. בביקורת שנייה שבוצעה ע”י צוות הפיקוח, כשבוע לאחר מכן, לא תוקנו הליקויים ונראה כי הכלבים מוחזקים בתנאים שאינם ראויים. לאור זאת הוצא צו בית משפט להחרמת הכלבים.

ביום חמישי 29.4 הגיע צוות השירות הווטרינרי לדירה המדוברת והחרים שתי כלבות מגזע פיטבול וגורים של אחת מהן שנמצאו בדירה. הכלבים הוחזקו בדירה קטנה וצפופה, הרצפה הייתה מלוכלכת בצואה ומהמקום עלה ריח חריף. שתי הכלבות הבוגרות הוחזקו ללא רישיון וללא חיסון בתוקף ולאחת מהן אף לא היה שבב.

“אחת הכלבות הייתה רזה מאוד לא מעוקרת ונראתה אחרי המלטה, כאשר הגורים הוחזקו באזור קטן ומגודר עם מיטה. שולי המיטה והרצפה היו מרוחים בצואה”, עדכן צוות הפיקוח הווטרינרי.

ראש העיר רמי גרינברג “אנו נתערב בכל מקרה בו יוחזקו כלבים באופן לא ראוי וללא טיפול. במקרה הנדון יש עבירה כפולה ומכופלת מאחר ומעבר לתנאי ההחזקה הקשים החוק מחייב להחזיק כלבים ברישיון ועם חיסון כלבת בתוקף. מה עוד שכלבים מגזע מסוכן ניתן להחזיק אך ורק בתנאי שהם מעוקרים או מסורסים ואסור להרביע אותם. אני מודה לצוות השירות הווטרינרי שפעל במהירות וביעילות, וללשכה המשפטית והשיטור העירוני שסייעו”.

כל הכלבים בדירה נלקחו והועברו לכלביה של השירות הווטרינרי העירוני להמשך טיפול, ונגד בעלי הכלבים ננקטו צעדים משפטיים.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם