צילום: עיריית פתח תקווה

הב הב: מעבדה חדשה לשירות הווטרינרי בפתח תקווה

השירות הווטרינרי בפתח תקוה הצטייד לאחרונה במעבדה לבדיקות דם ותהיה אחת הרשויות הבודדות שיש ברשותן מעבדה שכזו.

בשירות הווטרינרי ברחוב שוולב 6 בפתח תקוה קיימת מרפאה מצוידת ומשודרגת לטיפול בבעלי חיים הנמצאים במקום כמו גם כלבייה המבצעת, בין היתר, ניתוחי עיקור וסירוס לכלבים לפני מסירה לאימוץ וטיפולי מניעה. עוד מטפלת המרפאה גם בחתולי רחוב חולים או פצועים, ושאר בעלי החיים, כגון קיפודים ויונים.

על מנת לשפר את הטיפול בבעלי החיים הצטיידה לאחרונה המרפאה בשירות הווטרינרי במעבדה לבדיקות דם (בדיקות ספירה וכימיה), על מנת להטיב את השירות במיוחד בבעלי חיים להם אין בעלים ואין היסטוריה רפואית. בעזרת בדיקות הדם בטוחים הווטרינרים בטיפול הניתן תוך כדי הניתוח, ובבריאות הכלבים הנמסרים לאימוץ.

ד”ר תיקה בראון מנהלת השירות הווטרינרי מסבירה: “לעיתים תוך כדי ניתוח מציל חיים בבעל חיים עזוב או לא מוכר, שאין לנו היסטוריה רפואית שלו מתגלה כשל כלייתי, בעיה בכרישיות הדם וכו’ מה שמסבך ואפילו מסכן את בעל החיים. כעת עם ביצוע בדיקת דם לפני הניתוח, נוכל לצמצם באופן משמעותי סיבוכים מעין אלה ולתת שירות איכותי יותר לבעלי החיים. תודה לעמותה “בשביל בעלי החיים” השותפה לפעילות”.

ראש העיר רמי גרינברג הוסיף “אנו בין הרשויות הבודדות המחזיקות במעבדה לבדיקות דם לבעלי חיים וזאת מהסיבה שאנו רואים לנגד עינינו את טובת בעלי החיים ואיכות הטיפול בהם. עיריית פתח תקוה משקיעה משאבים רבים בכל הקשור לטיפול בבעלי חיים ואיכות חייהם. בתקופה הקרובה נפתח עוד ארבע גינות כלבים ברחבי העיר, עוד גינת חתולים, נמשיך לסרס חתולים ולעקר כלבים ולספק לבעלי החיים ולבעליהם שירות איכותי”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם