צילומים: יעקב כהן

הגבאי במרכז: מאות רבנים וגבאים השתתפו ביום עיון וכנס רבנים וגבאים של המועצה הדתית פ”ת

בהתאם להנחיות התו הירוק נערך השבוע (א') יום עיון וכנס רבנים וגבאים שיזמה המועצה הדתית בראשותו של ראובן יוסופוב ובשיתוף התאחדות בתי הכנסת בישראל. ביום העיון קיבלו המשתתפים כלים מעשיים לשיפור ניהול בית הכנסת בכל ההיבטים הנצרכים וכן שי מיוחד

עם הגעת הרבנים והגבאים חיכתה להם תערוכה שבה נערכה הצגת יצרנים מתחום בתי הכנסת, לאחר מכן נערכו הרצאות מקצועיות לניהול נכון ותקין של בתי הכנסת בנושאים הבאים: “היבטים משפטיים בניהול קהילה” על ידי עו”ד שמעון גרוס גבאי בית הכנסת וחבר המועצה הדתית, “שמש או גבאי ואחריות אישית קהילתית” על ידי אלי בן הרוש יו”ר התאחדות בתי הכנסת, “תפיסת בית כנסת כמרכיב בטחון בעת חרום” על ידי קב”ט בטחון וחרום בעיריית פתח תקווה, “בית כנסת, גבאים ומתפללים” על ידי הרב אברהם סבג, מ”מ ראש המועצה הדתית ויו”ר וועדת בתי הכנסת, “ביטוח לבית כנסת, חובה או רשות ומהי תעודת זהות לספרי תורה” ע”י סוכן ביטוח.

כנס הרבנים והגבאים הגדול נערך בשיתוף התאחדות בתי הכנסת ביום א’ באולמי ‘מייפל’ בפתח תקווה, במעמד הרב הראשי לפ”ת הגאון הרה”ג מיכה הלוי, רב שכונות הצפון הגאון הרה”ג משה פינטו, הגאון הרב אברהם אבידר דיין בבית הדין פ”ת, ראש ישיבת עטרת הלויים הרב יהושוע הלוי, רב שכונת שעריה אחדות הרב חנניה נוני, הרב יעקב הסייאג, הרב חיים בריסק רב יוצאי חבר העמים, ראש המועצה הדתית פ”ת ראובן יוסופוב, מ”מ ראש המועצה הדתית ויו”ר וועדת בתי הכנסת הרב אברהם סבג, מנכ”ל המועצה הדתית עופר אברהם, סמנכ”ל המועצה הדתית ומנהל מחלקת הכשרות והנישואין ינון פרסיק, מ”מ ראש העיר הרב אליהו גינת, ראש המועצה הדתית לשעבר מר פלטיאל איזנטל, חברי וחברות הנהלת המועצה הדתית: עו”ד שמעון גרוס, הרב יעקב ורנר, הרב יוסף שנה, משה זילברברג, וגב’ הדס קופר.

יו”ר המועצה הדתית פ”ת, ראובן יוסופוב בירך המשתתפים ואמר בדבריו “כי לא תמיד המתפללים מודעים להשקעה הרבה, למסירות הנפש ולזמן הרב שגבאי בתי הכנסת משקיעים מזמנם בהתנדבות מלאה שלעיתים באה על חשבון המשפחה. כיו”ר המועצה הדתית, אני מקדש לעצמי חובה וזכות גדולה וחשובה לטפח, להשקיע ולהוביל דרך להנגשת שירותי הדת לכל תושב ותושב. בתי הכנסת, הרבנים והגבאים היקרים הם החוט המקשר בין המועצה הדתית, העירייה והקהילה. הקשר שלנו עם הגבאים הוא ישיר ואנו כאן לענות על כל צורך למען הקהילה. אנו מוקירים את פועלכם. אני רוצה להודות לראש העיר רמי גרינברג, פתח תקווה התברכה בראש עיר עם עשייה רבה למען תושבי העיר גם בתחום שירותי הדת, רואים זאת בדאגה שלו לצרכים של כל הקהילות בעיר, לבניית בתי כנסיות ומקוואות תוך שיתוף פעולה מלא עם המועצה הדתית. כמו כן, תודתי למנכ”ל המועצה עופר אברהם על הניהול המקצועי ולכל עובדי המועצה הדתית שפועלים כל העת לשיפור שירותי הדת לטובת תושבי ותושבות העיר”.

הרב אברהם סבג מ”מ ראש המועצה ויו”ר ועדת בתי הכנסת הדגיש בדבריו את החשיבות וההערכה לפועלם ומסירותם בהתנדבות של רבני וגבאי בתי הכנסת וביקש מהמשתתפים לראות במועצה “בית ומסגרת” לכל עניין שיסייע בפעילותו של בית הכנסת “ראש המועצה ואנוכי נשמח להיות כתובת לסייע ולתמוך כלל שידינו מגעת”.

צילומים: יעקב כהן

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם