הדמיה: ארי כהן מתכננים ובוני ערים בע"מ.

הותמ”ל אישרה את תכנית סירקין: 8,500 יחידות דיור חדשות בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג לאחר ההחלטה "הותמ"ל אישרה את התכנית בכפוף לחלק ניכר מדרישותינו  ואנו נמשיך לפעול ללא לאות כדי שהתכנית לא תפגע בתושבי פתח תקוה!"

לאחר מאבק ממושך והתנגדות שהובעה בכל דיון שהתקיים במינהל התכנון התקבלה אתמול (ד’) החלטה בותמ”ל לאשר את תכנית מחנה סירקין. התכנית תכלול בנייה של 8,500 יחידות דיור במגוון סוגי בינוי וכן 270,000 מ”ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה.

ראש העיר רמי גרינברג “לאחר שנלחמנו ופעלנו ללא לאות מול כל גורמי הממשלה, לרבות מינהל התכנון, מינהל מקרקעי ישראל ומשרד התחבורה, התקבלה היום החלטה בותמ”ל לאשר את תכנית סירקין, בכפוף לחלק ניכר מדרישתנו. נלחמנו בכל חזית אפשרית על מנת למצות את כל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו כדי לדאוג למענה תחבורתי הולם שיתאים לגידול האוכלוסייה באזור. נמשיך לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותנו על מנת להבטיח כי כל ההתחייבויות שניתנו לנו בסיכומים מול שר התחבורה הקודם ישראל כץ ושר התחבורה הנוכחי בצלאל סמוטריץ’, יישומו באופן מלא בשטח. נעשה כל שניתן לטובת התושבים ואיכות חייהם ולטובת בנייה המתקדמת בקצב התקדמות התשתיות במקום. ניכר כי הותמ”ל ומשרד התחבורה קיבלו את בקשותינו לספק מענה תחבורתי רחב והולם ולאפשר התקדמות בקצב הבנייה בהתאם להתקדמות הפתרונות התחבורתיים ואנו רואים את מגוון הפתרונות התחבורתיים שהמינהל הציע”.

כאמור, ראש העיר רמי גרינברג דרש משר התחבורה הקודם כץ ומשר התחבורה הנוכחי סמוטריץ’ להקים מנגנון שיפקח על קידום הפתרונות התחבורתיים לפני שיווק הדירות, הוחלט לפעול ברוח זאת, ורשות מקרקעי ישראל בשיתוף צוות הותמ”ל קיימו בדיקה תחבורתית מקיפה אשר בחנה את כלל הפיתוח הצפוי במרחב עד שנת 2040 והמענים התחבורתיים הדרושים. לאחר המיפוי הוחלט על שורה של פרויקטים תחבורתיים שיקלו על עומסי התנועה: ביניהם כביש שיחבר את מתחם המגורים ומזרח פתח תקוה למרכז העיר, הקמת כביש שיחבר בין מתחם המגורים ומזרח פתח תקוה לכביש 471 דרך מחלף עמישב, חיבור מתחם המגורים עם תחנת הרכבת החדשה שתוקם באלעד, הרחבת תחנת רכבת סגולה, שדרוג מחלף עמישב, הקמת שתי תחנות מטרו במקום, שני כבישים אזוריים חדשים המקשרים את רובע המגורים לדרכים ארציות ולמרכז העיר ועוד.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x