צילום: עיריית פ"ת

הותקן צופר נוסף ברחוב שחם בפתח תקווה

לאחר מבצע 'שומר חומות' בו עלו תלונות מקרב הציבור כי אינם שומעים היטב את האזעקה, ביקש ראש העיר רמי גרינברג מפיקוד העורף להוסיף עוד צופרים ברחבי העיר בשכונות בהם נטען כי האזעקה אינה נשמעת היטב.

לאחר סיור משותף עם פיקוד העורף ואגף ביטחון, פיקוח וחירום בעיר שהתקיים לפני מספר חודשים, ולאחר ריכוז הנתונים שעלו מהשטח, הוחלט על הצבת שלושה צופרים באזורים שונים בעיר שכבר הוצבו (האחד בשכונת בילינסון, השני בשכונת אחדות והשלישי בשכונת יוספטל), ובהמשך הוחלט על הצבת 2 צופרים נוספים, האחד ברחוב שחם שהותקן אתמול (שני) וייתן מענה לאזור העסקים סטרטסיב ושכונת פסגת הדר וצופר נוסף שיותקן בקרוב, סה”כ קיימים 23 צופרים בעיר.

ראש העיר רמי גרינברג אמר “לאחר מבצע שומר חומות התגלו פערים בנושא הצופרים. תושבים ועובדים באזורי מגורים ובאזורי התעשייה התלוננו כי אינם שומעים את האזעקה. קיימנו יחד עם פיקוד העורף סיור ברחבי העיר והוחלט על הצבת צופרים נוספים בעיר. פריסת הצופרים נותנת כיום מענה איכותי ויעיל ואנו נמשיך לבחון את הצרכים ואת הפערים באופן קבוע. אני מודה לפיקוד העורף על שיתוף הפעולה וכולי תקווה כי אנו נזכה לימים שקטים ובטוחים, וכי לא יהיה בצופרים כל שימוש”.

כזכור, מטרת האזעקה היא להישמע במרחב הציבורי הפתוח, ולאו דווקא בתוך הבתים הסגורים, ולכן ממליץ פיקוד העורף על התקנת אפליקציה ייעודית בסלולר.  לציין כי בתרגיל שהתקיים לאחרונה והושמעה בו אזעקה של רעידת אדמה הכוללת קריינות “רעידת אדמה”, ולא בכל המקומות בעיר נשמעה הקריינות באופן ברור. הנושא הועבר לטיפול פיקוד העורף.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם