החל מהיום: המועצה הדתית והרבנות פתח תקווה מפרידות את התלות בין משגיח למושגח

ברבנות קוראים לציבור לוודא כי בבתי העסק בהם הם רוכשים קיימת תעודת כשרות בתוקף מטעם הרבנות המקומית ובכך לסייע להשלמת המהלך.
מעבדה לבדיקת חרקים הרבנות פתח תקווה (4)

לאחר שנים בהן מדובר על הצורך ההלכתי והחוקי בכך, המועצה הדתית והרבנות בפתח תקווה מיישמות החל מהיום את הפרדת יחסי משגיח-ומושגח.

החל מב' בטבת 20/12 פג תוקפן של התעודות הזמניות שניתנו לעסקים שטרם הסדירו את יחסי העבודה עם המשגיחים באופן תקין, זאת לאחר תקופת הארכה אחרונה שניתנה להסדרת הנושא.

כזכור, במציאות שהייתה קיימת עד כה, משגיחי הכשרות בבתי העסק קיבלו את משכורתם ישירות מבעל העסק עליו הופקדו להשגיח – מציאות היוצרת בעיה מובנית של "נגיעה בדבר" ומהווה למעשה ניגוד עניינים.

בנוסף לעצם הבעיה שיוצרת התלות של המשגיח בבעל העסק, מציאות זו הביאה עמה תופעות פסולות: אי הקפדה על זכויות העובד של המשגיחים, תשלום לא מוסדר ולעתים אף מנוגד לחוק, ועוד.

על מנת להביא לתיקון המצב מבחינה הלכתית, מוסרית וחוקית, יצאה המועצה הדתית פ"ת למכרז לניהול העסקת המשגיחים בעיר עבור הרבנות. במכרז זה זכתה חברת "כשרות פתח לתקווה – כ.פ.ל". אשר כחברה בבעלות מלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח) שאיננה מעניקה רווחים לבעליה, הצליחה לייצור מתווה המאפשר את הפרדת יחסי משגיח ומושגח מבלי להביא להכבדה משמעותית של עלויות הכשרות ותוך שמירה על שכרם וזכויותיהם של המשגיחים.

כזכור, במכרז חויבה הרבנות והמועצה הדתית להוביל מהלך של התקשרות המשגיח ובעל העסק עם החברה הזוכה כ.פ.ל ואף צוין כי במידה ולא תתבצע ההתקשרות – לא ניתן יהיה לחדש את תעודות הכשרות לעסקים. הודעה נשלחה לאחרונה לכל בעלי העסקים בעיר לחדש את תעודות הכשרות עד לתאריך 20.12.17.

הרב מיכה הלוי, רב העיר פ"ת: "לאחר שנים שבהן מדובר על הצורך לתקן את בעיית "יחסי משגיח-מושגח" כעת הגיע העת ליישם זאת. אני מודה למועצה הדתית על מהלך חשוב זה וקורא לבעלי העסקים והמשגיחים שטרם הסדירו את הנושא להקדים ולבצע זאת." הציבור הרחב מוזמן להיות שותף בתיקון חשוב זה על ידי הקפדה לדרוש תעודת כשרות מטעם הרבנות המקומית – בתוקף מבתי העסק.

בדיון שהתקיים היום בבית הדין לעבודה ביקשה ההסתדרות צו מניעה זמני כנגד המהלך אולם בית הדין לענייני עבודה סבר שאין מקום ליתן צו מניעה. משמעות הדבר המשך יישום המהלך להסדרת הכשרות בעיר בהתאם לתנאי המכרז.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג'טים
מחזיקי מפתחות
תחתיות שתיה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

שיתוף בwhatsapp
שיתוף בtelegram
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בemail
שיתוף בprint

תגובה אחת

  1. עומר בורשטיין הגב

    הרב מיכה הלוי רב משיכמו ומעלה, שפועל רק למען עם ישראל, רב צנוע תלמיד חכם עצום שכולם יודעים זאת, תמשיך כך העם איתך, לא פשוט ללכת עם האמת נגד ככ הרבה אנשים שחלקם מושחתים, אבל כנראה שאתה אחד הרבנים היחידים עם האומץ לעשות שינויים ולא לפחד כלל אם זה יזיק לך או לא בהמשך.. אנחנו איתך

השארת תגובה

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

לאמא, לחמות, למורה – כולנו רוצים לכבד עם משלוח מנות  מחמם את הלב. ברשת Zara Home תוכלו להנות, מהיצע איכותי ויוקרתי של פריטי אירוח והלבשה לבית וממגוון עשיר של מוצרים, בעולמות עיצוב הבית השונים כמו: מצעים, מפות, שטיחים לסלון הבית ולחדר האמבטיה, רהיטים, הלבשת שולחן, סכו"ם ומערכות אוכל ופריטים מעוצבים

כל הפרטים>>
איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי הטילים אל עבר גושן דן הערב מרצועת עזה, כינס ראש העיר פתח תקווה ישיבת הערכות. לפי שעה, אין הנחיות מיוחדות לתושבים

כל הפרטים>>
ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש עיירית פתח תקווה רמי גרינברג ביקר אתמול בתחנת כבאות והצלה פ"ת,אל ראש העיר הצטרפה אלה זילברמן מנהלת מחלקה למעורבות חברתית אשר מלווה פרויקט זה.

כל הפרטים>>
מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

בתחילת השבוע (א') התקיים מבצע אכיפה במרכז העיר בהובלת מינהלת מרכז העיר ובהשתתפות אגף הפיקוח, האגף לרישוי עסקים, השיטור העירוני, אגף הביטחון ובגיבוי שיטור מרכז העיר.

כל הפרטים>>
תקציב עיריית פ"ת 2019: לראשונה גדל התקציב וירדה הארנונה

תקציב עיריית פ"ת 2019: לראשונה גדל התקציב וירדה הארנונה

ראש העיר רמי גרינברג "שנים טענו שלא ניתן להוריד את הארנונה, הוכחנו שזה אפשרי ולא רק זאת, אלא שניתן גם לייעל את התקציב ולהגדיל אותו באמצעות צמצומים, צעדי התייעלות ותקציבי ממשלה!"

כל הפרטים>>
אדוני הגבאי, המועצה הדתית פ"ת תקיים כנס מיוחד לגבאי בתי הכנסת בעיר

אדוני הגבאי, המועצה הדתית פ"ת תקיים כנס מיוחד לגבאי בתי הכנסת בעיר

המועצה הדתית פ"ת, נערכת בימים אלו לקראת יום עיון וכנס גבאים מיוחד. בין הנושאים שידונו בכנס: תופעת עלוני השבת המוכרת. במסגרת הכנס תתקיים תצוגת יצרנים מתחום בתי הכנסת. גבאים? הכתבה הזו בשבילכם

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד