החל מהיום: המועצה הדתית והרבנות פתח תקווה מפרידות את התלות בין משגיח למושגח

ברבנות קוראים לציבור לוודא כי בבתי העסק בהם הם רוכשים קיימת תעודת כשרות בתוקף מטעם הרבנות המקומית ובכך לסייע להשלמת המהלך.
מעבדה לבדיקת חרקים הרבנות פתח תקווה (4)

לאחר שנים בהן מדובר על הצורך ההלכתי והחוקי בכך, המועצה הדתית והרבנות בפתח תקווה מיישמות החל מהיום את הפרדת יחסי משגיח-ומושגח.

החל מב’ בטבת 20/12 פג תוקפן של התעודות הזמניות שניתנו לעסקים שטרם הסדירו את יחסי העבודה עם המשגיחים באופן תקין, זאת לאחר תקופת הארכה אחרונה שניתנה להסדרת הנושא.

כזכור, במציאות שהייתה קיימת עד כה, משגיחי הכשרות בבתי העסק קיבלו את משכורתם ישירות מבעל העסק עליו הופקדו להשגיח – מציאות היוצרת בעיה מובנית של “נגיעה בדבר” ומהווה למעשה ניגוד עניינים.

בנוסף לעצם הבעיה שיוצרת התלות של המשגיח בבעל העסק, מציאות זו הביאה עמה תופעות פסולות: אי הקפדה על זכויות העובד של המשגיחים, תשלום לא מוסדר ולעתים אף מנוגד לחוק, ועוד.

על מנת להביא לתיקון המצב מבחינה הלכתית, מוסרית וחוקית, יצאה המועצה הדתית פ”ת למכרז לניהול העסקת המשגיחים בעיר עבור הרבנות. במכרז זה זכתה חברת “כשרות פתח לתקווה – כ.פ.ל”. אשר כחברה בבעלות מלכ”ר (מוסד ללא כוונות רווח) שאיננה מעניקה רווחים לבעליה, הצליחה לייצור מתווה המאפשר את הפרדת יחסי משגיח ומושגח מבלי להביא להכבדה משמעותית של עלויות הכשרות ותוך שמירה על שכרם וזכויותיהם של המשגיחים.

כזכור, במכרז חויבה הרבנות והמועצה הדתית להוביל מהלך של התקשרות המשגיח ובעל העסק עם החברה הזוכה כ.פ.ל ואף צוין כי במידה ולא תתבצע ההתקשרות – לא ניתן יהיה לחדש את תעודות הכשרות לעסקים. הודעה נשלחה לאחרונה לכל בעלי העסקים בעיר לחדש את תעודות הכשרות עד לתאריך 20.12.17.

הרב מיכה הלוי, רב העיר פ”ת: “לאחר שנים שבהן מדובר על הצורך לתקן את בעיית “יחסי משגיח-מושגח” כעת הגיע העת ליישם זאת. אני מודה למועצה הדתית על מהלך חשוב זה וקורא לבעלי העסקים והמשגיחים שטרם הסדירו את הנושא להקדים ולבצע זאת.” הציבור הרחב מוזמן להיות שותף בתיקון חשוב זה על ידי הקפדה לדרוש תעודת כשרות מטעם הרבנות המקומית – בתוקף מבתי העסק.

בדיון שהתקיים היום בבית הדין לעבודה ביקשה ההסתדרות צו מניעה זמני כנגד המהלך אולם בית הדין לענייני עבודה סבר שאין מקום ליתן צו מניעה. משמעות הדבר המשך יישום המהלך להסדרת הכשרות בעיר בהתאם לתנאי המכרז.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
5/5

תגובה אחת

  1. עומר בורשטיין הגב

    הרב מיכה הלוי רב משיכמו ומעלה, שפועל רק למען עם ישראל, רב צנוע תלמיד חכם עצום שכולם יודעים זאת, תמשיך כך העם איתך, לא פשוט ללכת עם האמת נגד ככ הרבה אנשים שחלקם מושחתים, אבל כנראה שאתה אחד הרבנים היחידים עם האומץ לעשות שינויים ולא לפחד כלל אם זה יזיק לך או לא בהמשך.. אנחנו איתך

השארת תגובה

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

לא סתם פריט חיוני ויומיומי, ולא סתם גרב שעושה לך נעימי, אלא הרבה-הרבה מעבר: גרביים ססגוניים עם מאכלים, חיות, אמנות ואיורים הם הצהרה אופנתית בטוחה לגברים ולנשים. כל הגרביים עשויים כותנה בשילוב בדים באיכות גבוהה, כנסו לבחור!

כל הפרטים>>
אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
שבת אחים גם יחד: בכירי ש”ס ו’הבית היהודי’ בפ”ת נפגשו

שבת אחים גם יחד: בכירי ש”ס ו’הבית היהודי’ בפ”ת נפגשו

סמוך לכניסת השבת פרשת 'ויצא' התקיימה פגישה של אחדות בין איציק דיעי מהבית היהודי ונציגי ש"ס אוריאל בוסו והרב אליהו גינת

כל הפרטים>>
“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

בלב אזור הפרדסים, שהפך לפנינת נדל"ן ומתחם הפגנות, נהרס השבוע הצריף האחרון של משפחת דגן, ממקימי כפר גנים בפ"ת. במידה רבה, מסמל הסיפור את היעלמות החקלאות לטובת רבי הקומות. צפו בכתבה של איטה גליקסברג באדיבות 'כאן' - תאגיד השידור הישראלי

כל הפרטים>>
‘הבית היהודי’ נשארת מחוץ לקואליציה של רמי גרינברג

‘הבית היהודי’ נשארת מחוץ לקואליציה של רמי גרינברג

רמי גרינברג ראש העיר: "למרות הצעתי האדיבה, החליט יו"ר הבית היהודי להיוותר בחוץ, אך החלטתו לא תפגע בתושבים, בני הציונות הדתית, להיפך". מחר תתכנס מועצת סניף הבית היהודי בפ"ת

כל הפרטים>>
בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

ביום חמישי האחרון (15.11.18)  הוסמכו בתי הספר היסודיים הוברמן בניהולה של סמדר עוזיאלי, והס, בניהולה של מסדה נחמד, לבתי ספר ירוקים

כל הפרטים>>
יוצא לשטח: ראש העיר רמי גרינברג בסיור נרחב בשכונת ‘חצרות גנים’ בעיר

יוצא לשטח: ראש העיר רמי גרינברג בסיור נרחב בשכונת ‘חצרות גנים’ בעיר

כשבועיים לאחר שנבחר לראשות העיר פ"ת, ועוד בטרם נכנס לתפקיד באופן רישמי – קיים הבוקר ראש העיר רמי גרינברג סיור בשכונת 'חצרות גנים' ושמע מהתושבים על הצרכים לפיתוח השכונה

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן