הראשונה ליישם את מתווה הרבנות למשגיחי כשרות: המועצה הדתית פתח תקווה

כשלוש שנים המועצה הדתית בפ"ת מבקשת להסדיר את עבודת המשגיחים בעיר ולנתק בין משגיח למושגח באמצעות מכרז שהוציאה להעסקת חברה לניהול הכשרות. השבוע הודיעה המועצה הדתית על זכייתה של חברת "כפל" במכרז

לאחר שבית המשפט אפשר את תהליך המכרז, השבוע קבעה ועדת המכרז של המועצה הדתית פתח תקווה כי חברת “כפל” תנהל את עבודת המשגיחים בעיר. יש לציין כי “כפל” היא מלכ”ר וכל רווחיה יהיו לטובת ייעול הכשרות בעיר.

בהחלטת נימוקי הועדה נכתב כי “צוות כפל הינו צוות ערכי המזדהה עם מהות השירות. משדרים אכפתיות ומעוניינים בהצלחת מערך הכשרות”.

במועצה הדתית פ”ת מדגישים כי לצד מטרתו המרכזית של המכרז להסדיר את עבודת המשגיחים, נבנה המכרז כך שעסקי המזון לא יצטרכו לשלם יותר מששילמו בעבר וזאת מבלי לפגוע בשכרם של המשגיחים.

כזכור השופט אליקים רובינשטיין הגדיר את מטרתו החיובית של המכרז בפסק בג”ץ בנושא המכרז: “המחלוקת בתיק זה עניינה מכרז שהוציאה המשיבה 2 (הרבנות המקומית והמועצה הדתית פתח תקווה) למטרה ראויה מאוד, של אסדרת ההשגחה על הכשרות בפתח תקווה כך שתחת כפיפות המשגיחים לבעלי בתי אוכל כמעסיקים על כל המשתמע, תהא העסקת המשגיחים על ידי חברה מרכזית”.

במועצה הדתית פ”ת רואים זכות ראשונים לעמוד בהסדרת עבודת המשגיחים לפי מגמת מתווה הרבנות הראשית לישראל בעניין ניתוק היחס בין המשגיח למושגח.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםספינר בגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים


מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואסטפהרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם