השר דרעי ונציגי ש"ס פ"ת בניחום אבלים בביתו של רב שכונות שעריה ומחנה יהודה

תושבי ותושבות פתח תקוה קיבלו במוצש"ק שעבר את הבשורה המרה על פטירתה של הרבנית החשובה מרת שושנה שרעבי ע"ה, אשת יבדלחט"א הגאון רבי ישראל שרעבי שליט"א, רב שכונת שעריה ומחנה יהודה בעיר
השר אריה דרעי ונציגי שס פתח תקווה בניחום אבלים בבית הרב שרעבי (6

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי הגיע הערב (ב') עם נציגי ש"ס בפתח תקווה הרב אוריאל בוסו הרב אליהו גינת והרב אשר שוקר לניחום אבלים בביתו של הגאון הרב ישראל שרעבי, רב שכונות שעריה ומחנה יהודה בפתח תקווה.

השר אריה דרעי דיבר על גדולתה של הרבנית ועל הארגון "עזרת מיצר" שלה ועל המסירות שלה למען הכלל.

הרב אוריאל בוסו, מ"מ ראש העיר, סיפר על ההרגשה בעקבות חסרונה: "הרבנית שרעבי הייתה אשת חסד בכל איבריה, חיזקה במשך שנים מאות נשים, הובילה והייתה אמא לכולן".

הרב אליהו גינת, יו"ר האגף לחינוך ותרבות תורניים, סיפר על הקשר ההדוק שהיה לרבנית עם נשות הקהילה. "פטירתה של הרבנית שרעבי ע"ה הותירה חלל עצום. הרבנית מסרה שיעורים לנשים במשך עשרות שנים, עד כמעט יומה האחרון. היה לה קשר הדוק וקרוב עם עובדות האגף וכולם ידעו שתמיד אפשר היה להיעזר בה. מעשי החסד העצומים שלה היו לשם דבר בעיר, היא תחסר לכולנו מאוד".

הרב אשר שוקר, יו"ר אגף הרווחה וקשרי תושבים, ציין: "דאגתה לנזקקים ולציבור גם בימים שהייתה במיטת חוליה, יראת שמים ויושר היו נר לרגליה, חסרונה יורגש לכל העיר, רבים חבים לה את חייהם בגשמיות וברוחניות".

הרבנית נולדה בראש העין להוריה הצדיקים וכבר בצעירותה הייתה דומיננטית בעשיית חסד ופעילות תורנית בקרב קהילות רבות. במשך עשרות שנים מסרה שיעורי תורה בימי חול ובשבתות, ארגנה נסיעות לקברי צדיקים והשתתפה בפעילויות רבות למען תושבות העיר הן במישור הגשמי והן במישור הרוחני. הקימה עמותת חסד לחלוקת מזון לנזקקים והיוותה מקור תמיכה ומשענת לכל פונה.

ביתה היה פתוח לרווחה ונשים רבות שאבו ממנה עצה ותבונה שהעניקה בטוב לבה מתוך דאגה אימהית ואכפתיות עצומה. השתתפה בצער ובשמחה של כל פונה והקשיבה בסבלנות מתוך כבוד והערכה לכל יהודי באשר הוא.

"העצות שלה היו נפלאות", העידו נשים רבות במהלך השבעה בשיחות שקיימו עם בנותיהן. "הרגשנו תמיד שהיא כמו אימא שלנו, האכפתיות שלה והתמיכה הרגשית והפיזית לא היו מובנות מאליהן". עובדות באגף לחינוך ותרבות תורניים מספרות: "מעבר לפעילויות החסד שכולם מדברים עליהם, הגדולה שלה הייתה שכל מה שעשתה לא בא על חשבון משפחתה, אלא להיפך. היא הייתה מציינת כל יום הולדת, כל אירוע במשפחה, אפילו דברים פעוטים, תמיד זכרה לפרגן לנכדים על ציון טוב במבחן, הייתה מעורבת גם בפרטים הכי שוליים של בני משפחתה. היא דוגמה לאישה שידעה לנצל את הזמן ולעשות ב-24 שעות מה שאחרים עושים ב-60 שעות".

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

שתף כתבה

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
אחרי שנים של מאבק: חינוך ממלכתי-חרדי בפתח תקווה

אחרי שנים של מאבק: חינוך ממלכתי-חרדי בפתח תקווה

עיתון 'השבוע' בפתח תקווה מקבוצת קו עיתונות מדווח כי עיריית פ"ת תפתח רישום לבית ספר ממלכתי-חרדי לבנות ומתחייבת לסייע בהקמתו. בשנה שעברה נרשמו 40 בנות, אך המהלך נבלם בגלל התנגדות פוליטית

כל הפרטים>>
הישג: בתי ספר ירוקים בפ"ת – 3 קיבלו תעודה, עוד 4 עוברים הסמכה

הישג: בתי ספר ירוקים בפ"ת – 3 קיבלו תעודה, עוד 4 עוברים הסמכה

בשבוע שעבר (ג') התקיים טקס הענקת תעודות לבתי ספר ירוקים וירוקים מתמידים מכל הארץ, בהשתתפות כ-90 בתי ספר ובמעמד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה מר גיא סמט.

כל הפרטים>>
מרגש: מזל טוב – לואיז נאון חגגה 99

מרגש: מזל טוב – לואיז נאון חגגה 99

מזל טוב ללואיז נאון שחגגה 99: לואיז נולדה וגדלה בטוניס, התבגרה בזמן מלחמת העולם השנייה ומוגדרת כניצולת שואה, היא למדה לימודי סיעוד עוד בטוניס, ומשעלתה לארץ והייתה בעלת מקצוע החלה לעבוד כאחות בבי"ח בלינסון.

כל הפרטים>>
שר התיירות: ״הגיע הזמן לצרף את פתח תקוה למפת התיירות״

שר התיירות: ״הגיע הזמן לצרף את פתח תקוה למפת התיירות״

שר התיירות יריב לוין התארח השבוע בלשכתו של ראש העיר, רמי גרינברג ודן עמו בפיתוח פרויקטים ומיזמים תיירותיים עירוניים

כל הפרטים>>
סניף "שלובות" למתמודדות ולמתמודדים עם מחלת הסרטן נפתח בעיר

סניף "שלובות" למתמודדות ולמתמודדים עם מחלת הסרטן נפתח בעיר

השבוע נפתח סניף שלובות פתח תקוה, שהיה הראשון להזמין אליו גם גברים.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד