השר נפתלי בנט בטקס חנוכת פרויקט "רחובות מעידים" בפ"ת: אעשה הכל כדי להנחיל את זיכרון השואה

חבר המועצה משה פלדמר, יוזם הפרויקט ויו"ר המרכז לחקר, חינוך והנצחת השואה "מטרת הפרויקט היא להעביר בצורה מוחשית ופיזית את נושא השואה בכלל ואת שמות האישים והקהילות שעל שמם קרויים הרחובות ,למסלול גבורה והנצחה
רחובות מעידים - פתח תקווה (2)

בטקס חגיגי ומרגש ובמעמד שר החינוך נפתלי בנט נחנך פרויקט "רחובות מעידים" מסלול גבורה והתנגדות ברחבי העיר פתח תקווה ביום חמישי כ"ב באייר ה-18.5. שר החינוך התרשם מהלמידה החווייתית, הממחישה לדור הצעיר ולדורות הבאים את מאורעות השואה. "אני מרבה לחשוב על האתגר שיש לנו. מה תהיה השואה בשנת 2050? או בשנת 2500? השואה לדור שלנו, היא חוויה מכוננת. אך אנו דואגים בהווה למה שידעו בעתיד על השואה. כדי לזכור יש לחוות חוויות שממחישות, ואני רוצה לברך אתכם שעשיתם צעד בנושא זה".

בהמשך פנה השר בנט ישירות לניצולי השואה שישבו בקהל ואמר "כשר החינוך אני נשבע שאעשה הכל כדי להנחיל את זיכרון השואה לא רק בדורנו, אלא גם בדורות הבאים. זו שבועתי! שכל ילד וילדה בישראל יבינו מה המשמעות להיות יהודי ומה החשיבות להיות ישראלי".

חבר המועצה משה פלדמר, יוזם הפרויקט ויו"ר המרכז לחקר, חינוך והנצחת השואה "מטרת הפרויקט היא להעביר בצורה מוחשית ופיזית את נושא השואה בכלל ואת שמות האישים והקהילות שעל שמם קרויים הרחובות ,למסלול גבורה והנצחה. במסלול זה יעברו בני נוער ומבקרים, באמצעות הדרכה מסודרת אליה ניתן יהיה להירשם במרכז העירוני לחקר והנצחת השואה, ובמסגרתה יחשפו בני הנוער והמבקרים להיסטוריה המפוארת של אותם קהילות ואישים וילמדו עליהם בצורה זו. פעילות זו תוצע לבני נוער ומוסדות החינוך בעיר על מנת שישלבו זאת בתוכניות הלימוד וכן יוצעו סיורים לתושבים ולמבקרים מחוץ לעיר".

עוד השתתפו בטקס איתי שונשיין סגן רה"ע ומינהל התרבות, מ"מ רה"ע איציק דיעי ראש מינהל הנדסה, חברת המועצה יואלה רבינוביץ', ניצולי שואה ובני משפחותיהם, תלמידים ותושבים.

רחובות מעידים הוא מסלול גבורה והתנגדות בין רחובות בעיר שלשמם יש משמעות בשואה.  הפרויקט הוקם ביוזמת משה פלדמר חבר מועצת העיר ויו"ר המרכז לחקר, חינוך והנצחת השואה בעיר, והוא משלב בתוכו אמצעי המחשה של אירועים מתקופת השואה בעזרת אמצעים טכנולוגיים, כולל אנדרטאות זיכרון ומידע שמוצבות ברחובות שנקראו ע"ש אישיים מהשואה ובכללם ראול ולנברג, הפרטיזנים, לוחמי הגטו, התשעים ושלש ודוד פרנקפורט. בהמשך צפויים להיבנות אנדרטאות נוספות. כל מונומנט כולל דברי הסבר על האישים או על אירועים מהשואה והרקע לסיפורם, וכל מונומנט נמצא במרחק מאות מטרים בלבד מהמונומנט הקרוב אליו.


מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואסטפהרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד