וועדת הפנים של הכנסת דנה בבעיות הבנייה במתחם סירקין בפ”ת

בדיון שהתקיים הבוקר (ג') בוועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ דודי אמסלם וביוזמת חה"כ מוטי יוגב מהבית היהודי, דנו בנושא תכניות הבנייה באזור סירקין, לאור דרישת תושבי פתח תקווה לעצור את המחטף חסר האחריות של כחלון לבניית אלפי יחידות דיור באזור הפקוק ממילא

יו”ר הוועדה ח”כ אמסלם, לקח תפקיד פעיל ושמע היטב את כל הנוגעים בדבר, וכבר בתום הדיון אף הוציא הודעה הקוראת לראשי הערים המעורבים, ראש העיר פ”ת וראש המועצה האזורית דרום השרון, יחד עם מומחים ממנהל התכנון, להיפגש אצלו כדי לנסות ולגשר על הפערים שמעלים, כשבינתיים מבקש לעצור את ההליכים ולא להתקדם בוותמ”ל. 

יו”ר הוועדה מציע וממליץ לגופי התכנון לעצור ולחשוב על המשמעויות החמורות של המשך המדיניות המתעלמת מראייתם של ראשי הערים והרשויות לתכנית הבינוי והפיתוח, בדגש על הנושא התחבורתי.

חשוב מכך, הוסיף יו”ר הוועדה ח”כ אמסלם, כי אינו מבין מדוע במתחם מחנה סירקין עליו מתוכננות 12000 יח”ד מוסיפים באופן הזוי עוד 4,000 יח”ד, כאשר כבר עכשיו יש קטסטרופה תחבורתית. עוד אמר, “צמצמו את נפח הבנייה והתאימו אותו ליכולת קיבול התחבורה”.

יו”ר הוועדה רואה פגם קשה בכל הליך ההתנהלות של מנהל התכנון ועל כך מתח ביקורת חריפה. כמו כן, התייחס למעורבותו של משרד הביטחון בניהול הפרויקט ואמר “מקווה שאתם לא תתחילו לעסוק בחינוך”.

בדיון נכחו בין היתר ח”כ נחמן שי, ח”כ עומר בר-לב, ראש עיריית פ”ת איציק ברוורמן, יו”ר מ.א. דרום השרון ד”ר מוטי דלג’ו, נציגים ממנהל התכנון ועוד.

סגנית יו״ר הכנסת ח”כ נאוה בוקר אמרה: ״התוכנית להקמת 12 אלף יח״ד באזור סירקין ללא הסכמת הרשויות המקומיות תהפוך את האזור לפקוק במדינה ותפגע קשות באיכות חייהם של התושבים. מדובר בהחלטה שגויה, שכן בתוכנית הנוכחית אין פתרונות לכבישים ותשתיות מתאימים. אי אפשר לתקן עוול בעוול. יש במדינת ישראל מקומות רבים שניתן ושצריך לבנות בהם. נגב, גליל, יהודה ושומרון. אני מציעה להעתיק את התוכנית לאזורים אלה״.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים

דילים משתלמים מאתרים מובילים בחו”ל תהליך הרכישה מתבצע בשפה העברית
הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

עמותת אור ירוק: "התחבורה הציבורית בישראל מוזנחת כבר שנים רבות. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להשקיע לייעול התחבורה הציבורית, זה ישרת את כל האזרחים במדינה. אם תהיה בישראל תחבורה ציבורית נוחה ויעילה רבים יבחרו להעדיף אותה על פני כלי הרכב הפרטיים ".

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן