צילום: יוסי וייס

חברת החשמל מתחילה בפרויקט פריסת מוני חשמל חכמים ופתח תקווה

 העיר פתח תקווה, נבחרה לאחת הערים הראשונות בהן תתבצע הפריסה

חברת החשמל החלה ביישום פרויקט פריסת המונים החכמים. מדובר בפריסה רחבה של המונים החכמים בהיקף של 200,000 מונים חכמים בשנה וסה”כ מיליון מונים חכמים בחמש שנים.

העיר פתח תקווה נבחרה להיות בין הערים הראשונות בהן תתבצע הפריסה והיא תחל במקביל גם בערים הרצליה, ,חדרה, אשדוד, ראשון לציון ובהמשך יתווספו ישובים נוספים לפריסה.

בעיר פתח תקווה מתוכננות כ- 96.8 אלף החלפות מונים. עד לסוף שנת 2024 כל העיר תרושת במונים חכמים. יצוין כי החל מנובמבר 2021 חברת החשמל מתקינה בכל חיבור ופרויקט חדש מונה חכם.

בשנת 2017 החלו בחברת החשמל בפיילוט להחלפת מונים חכמים בשכונות בערים נתניה, ירושלים ובאר שבע כאשר בעיר מודיעין הוחלפו כל המונים הקיימים למונים חכמים.

המונים החכמים הם מונים אלקטרוניים שנקראים מרחוק, ללא מגע יד אדם, קוראים את נתוני האנרגיה באופן רציף ומחוברים בתקשורת דו כיוונית. המונה החכם רושם את צריכת החשמל ברציפות, ומשדר את הנתונים ישירות למערכות חברת החשמל.

המונה החכם יאפשר בעתיד לבעלי המונה לצרוך חכם ולחסוך בהוצאות, לצפות בנתוני הצריכה , לקבוע תעריף משתנה לפי שעות ועונות, ולעודד הסטת צריכה משעות שיאי הביקוש.

ראש העיר רמי גרינברג “בהמשך לכלל הפעולות שאנחנו מקדמים כדי להפוך את פתח תקוה לעיר חכמה, אני מברך על שיתוף הפעולה עם חברת החשמל אשר במסגרתו פ”ת תהיה מבין הערים הראשונות שבהן יותקנו מונים חכמים. בכך, התושבים יוכלו לעקוב אחר השימוש והתשלום יותאם באופן מדויק לצריכה בפועל. בנוסף, המונה החכם יאפשר קריאה מרחוק ואף זיהוי מהיר של תקלות אזוריות. אני מודה לחברת החשמל ולמשרד האנרגיה על קידום הפרויקט החשוב לרווחת תושבי פ”ת. העירייה תלווה את הפרויקט ותסייע ככל שיידרש לטובת קידומו.”

משה כהן, מ”מ סמנכ”ל שרותי רשת: ״הפרויקט המשמעותי ביותר של חברת החשמל בשנים הקרובות יוצא לדרך . זהו פרויקט שיביא את הקידמה למשק ויעמיד את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם. בעתיד הפרויקט יספק ללקוחות החברה מידע בזמן אמת ויספק כלים לניהול נכון וחכם של ניהול משק החשמל הביתי והעסקי.״

אורן הלמן, סמנכ”ל שירות שיווק ורגולציה:״מהפכת המונה החכם תאפשר לנו כחברה מחד לתת שירות טוב יותר ללקוחות החברה ומאידך יאפשר בעתיד ללקוחות החברה לצרוך חכם ולחסוך בהוצאות. הלקוחות יוכלו לצפות בנתוני הצריכה שלהם במהלך היום, השבוע והחודש. לאפשר הסטת צריכה משעות שיא הביקוש ובחירה מושכלת של תעריף משתנה לפי שעות ועונות או תעריף אחיד.״

החל מאוגוסט 2022 , יוכלו לקוחות החברה להזמין מונה חכם באופן עצמאי ללא תלות בתכנית הפריסה השנתית של חברת החשמל תמורת תשלום חד פעמי של 223 ₪ .

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x