מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

חדש: מערך החלמה לתושבי פתח תקווה

צילום: יח"צ מדיקל קר

מדיקל קר פתח מערך החלמה חדש בעקבות סגירת מרכזי ההחלמה באיזו והסבתם לטובת החיילים

בית החולים השיקומי מדיקל קר החליט לענות על הצורך לפנות מיטות אשפוז ולקצר את אשפוז ההחלמה בבתי חולים ופתח מחלקת החלמה לאחר השחרור מאשפוז. המחלקה מיועדת לחולי סוכרת שאושפז  בביה”ח לפחות 4 לילות או כל חולה לאחר ניתוח או שאושפז בבית חולים לפחות 5 לילות וטרם חלפה תקופה של חודשיים מיום שחרורו מביה”ח. בהמשך תוכשר המחלקה לטיפול בהחלמה לאחר אירוע לב. בנוסף ניתן להציע את האשפוז במחלקה למי שלא זכאי לשיקום ביתי או שהבית לא הונגש עדיין.

מחלקת ההחלמה מציעה שילוב אינטגרטיבי, פיזי ונפשי הכולל מגוון טיפולים פרא רפואיים בשיטה שפותחה והוכחה מחקרית. שיטת InHeal, יוצרת תהליך מובנה רגשי משמעותי וריפוי פנימי עמוק באמצעות טיפול במגוון רחב ועשיר של גישות, ובתהליך הוליסטי. במחלקות תמצאו גם ציוד טכנולוגי מתקדם לטיפול רגשי ולהעצמת החוסן, כולל משקפי תלת ממד, ואפליקציות ייחודיות לשיפור זיכרון ולחיזוק יכולות קוגניטיביות. במחקר שבוצע בשיתוף עם בית החולים שערי צדק. השילוב הוכח כמסייע בשיפור מדדים פיזיים ונפשיים ומקצר משמעותית את תקופת ההחלמה. המחלקה שעברה שיפוץ לאחרונה, כוללת 36 מיטות על שטח של 1250 מ”ר, בחדרים מרווחים המיועדים ל-1-2 מטופלים. צוות המחלקה כולל אחיות, מטפלים, רופא 24/7 ופיזיותרפיה.

צילום: יח”צ מדיקל קר

מוטי קפלון סמנכ”ל שיווק מדיקל קר: “מחלקת ההחלמה ממוקמת בקומה שמינית עם נוף פתוח לים, וכוללת  מטבח אישי שמאפשר לבשל בהתאם לצרכי המשפחה. בכל אחד מהחדרים מצוידים ברמה מלונאית גבוהה מאוד. המחלקה כוללת צוות מקצועי שעוטף את המטופל ודואג לכל צרכיו – רופא 24/7, אחיות וכוח עזר, 3 ארוחות ופעילות פנאי”.

מדוע יש צורך בשיקום לאחר אשפוז ממושך בשל ניתוחים או סוכרת?

פעמים רבות, לאחר סיום תקופת אשפוז בבית החולים, חווים ירידה דרמטית בתפקוד וזקוקים לסיוע בחיזוק מסת שריר, אחזור פעולות יומיומיות ועוד. הפגיעה יכולה לבוא לידי ביטוי בירידה בכושר ההליכה ובעצמאות, במעבר משכיבה לישיבה, ובתפקודים בסיסיים אחרים בעקבות ריתוק ממושך למיטה על רקע זיהומים חמורים, מחלות נשימתיות מורכבות, ניתוחים מורכבים וכו תהליך זה הוא מורכב וארוך טווח, ודורשת ליווי של צוות רפואי רב-מקצועי המלווה את המטופל ובני משפחתו בתהליך עד השחרור הביתה וזמין עבורם 24/7.’.

איך מתבצע הליווי במחלקת ההחלמה?

מחלקת ההחלמה במדיקל קר מציעה טיפול מקיף הכולל פיזיותרפיה, רופא 24/7 וכוח עזר. היא מאוישת על ידי צוות רב תחומי על מנת לסייע למטופלים להשיב לעצמם את הכוח, הניידות והמיומנויות הדרושות לחיי היומיום. המטרה העיקרית היא לשפר את הבריאות הכללית והתפקוד כדי שיוכלו להשיג את רמת העצמאות הגבוהה ביותר האפשרית לאחר השחרור.

לצד טיפול רפואי והשגחה צמודה 24/7 של צוות אנשי מקצוע מתחום הרפואה הרב תחומית נבנית לכל מטופל תכנית פרטנית –המספק ליווי אישי למטופל וגם לבני משפחתו המלווים אותו בתקופה המאתגרת. מחלקת ההחלמה מבטיחה רצף טיפול שמקשר בין האשפוז לבין החזרה לחיים רגילים.

שאולי הרציק פז מנכל בית החולים מדיקל קר: “מטופל שיוצא מבית החולים במצב פיזי ירוד, חש, אולי לראשונה בחייו, חוסר אונים בשל העצמאות שנפגעה. ההשפעה הרגשית של תחושה כזו, מביאה למצב נפשי קשה אשר ידוע כפוגע בקצב ההחלמה והשיקום. לכן יישמנו במחלקה את השיקום האינטגרטיבי, המחבר בין גוף לנפש על מנת לספק את המענה הכולל המביא לריפוי מהיר ויעיל ומקצר משמעותית את זמני האשפוז”.

לפרטים: 03-5008899 אתר מדיקל קר>>

צילום: יח”צ מדיקל קר
צילום: יח”צ מדיקל קר

 

מרכז שיקום חדש לתושבי פתח תקווה: מדיקל קר פותח מערך חדש לשיקום צעירים בעלות של כ-30 מיליון ש”ח

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים
0
Would love your thoughts, please comment.x