יחידת החילוץ העירונית (סע”ר) חזרה לשגרת האימונים

לאחר כשנה כמעט ללא אימונים: ביום שלישי התאמן צוות רובע כפר גנים באתר האימונים של העירייה. המתנדבים עברו רענון על כלי החילוץ והפעילו אותם תוך ביצוע משימות באתר.

יחידת החילוץ העירונית (סע”ר) הכפופה לאגף ביטחון וחירום, קיימה אמש אימון שטח לצוות כפר גנים המונה 15 מתנדבים.

באימון תרגלו המשתתפים מתן מענה מיידי ופעולות חילוץ והצלה באתר המדמה קריסת בניין מגורים כתוצאה מרעידת אדמה, זאת מתוך הבנה כי התושבים יהיו הראשונים לתת סיוע בשעות הראשונות לאחר התרחשות אסון טבע, עד להגעת כוחות הביטחון.

ראש העיר רמי גרינברג “במהלך השנה האחרונה לא קיימנו אימונים שוטפים ועסקנו פחות בנושא היערכות למלחמה או אירועי חירום. אגף ביטחון וחירום שנטל נתח משמעותי בפעילות העירייה במהלך שנת הקורונה התפנה כעת לפעילויות שוטפות לאור השיפור שחל בארץ ולאור העובדה כי פ”ת היא עיר ירוקה. משימתה של יחידת החילוץ העירונית הוא לסייע בחילוץ לכודים מהרס במתאר של אסון המוני, אשר בו לכוחות החירום לא תהיה אפשרות לסייע. היחידה מורכבת משבעה צוותים ולכל צוות נגרר חילוץ מאובזר באמצעים ייעודיים לחילוץ ובאמצעי מיגון אישיים. יחידות הסע”ר הן יחידות חשובות באירועי חירום והן אלה שיתנו את המענה הראשוני והסיוע הראשוני לציבור, הם יהיו הכוח המשמעותי בשטח ולכן ההכשרה של כמה שיותר אנשים היא קריטית”.

בשנתיים האחרונות הצטרפו ליחידה כ-40 מתנדבים חדשים וביחד עם הוותיקים הם מהווים כוח גדול ואיכותי לשעת חירום. בשבוע הבא יקיים צוות רובע אם המושבות אימון ריענון, ובחודש מאי צפויה להתקיים הכשרה בת 3 ימים למתנדבים חדשים.

לפרטים והצטרפות ליחידה: amite@ptikva.org.il

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם