כתבי אישום נגד המפעלים בסגולה פ"ת: הפרו את צו הסגירה המנהלי

עיריית פתח תקוה הגישה היום (שני) כתבי אישום נגד שני מפעלים המאפסנים חומרים החשודים כמזהמים וכמסוכנים לציבור. המפעלים ממוקמים באזור התעשייה בסגולה הנמצא בסמיכות לשכונת אם המושבות אשר תושביה מתלוננים מזה זמן רב על כאבי ראש וריחות לא נעימים
%d7%96%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9d-%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8-%d7%91%d7%a4%d7%aa%d7%97-%d7%aa%d7%a7%d7%95%d7%95%d7%94-%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8-%d7%aa%d7%a2%d7%a9%d7%99%d7%94-%d7%9e%d7%a4%d7%a2%d7%9c

(צילום: אילוסטרציה)

כזכור באפריל האחרון חתם ראש העיר ברוורמן על צו סגירה מנהלי ל"טביב" ו"אקוכם", אולם, המפעלים פנו לבית המשפט השלום בפתח תקוה שביטל את צו הסגירה של העירייה. למרות ביטול הצו החליטה העיריה לערער על החלטת בית המשפט השלום בפתח תקוה ופנתה לערכאה גבוהה יותר. בבית המשפט המחוזי בלוד קיבלו באופן חד משמעי את טענות העיריה והפכו את החלטת השלום. כך נסללה הדרך לחידוש צווי סגירה מנהליים פעם נוספת בסוף חודש יוני השנה, עניין שהיה אמור להפסיק את פעילות המפעלים בתוך 30 יום. משלא הופסקה הפעילות החליט ראש העיר על הגשת כתבי אישום.

"מאז שראש העיר נכנס לתמונה, אנחנו רואים הפעולות בשטח והתוצאות לא איחרו לבוא." אומרת אור שטיבלמן תושבת שכונת אם המושבות וממובילות המאבק נגד זיהום האוויר המגיע מהמפעלים. "גם צו הסגירה המנהלי וגם הניצחון בבית המשפט המחוזי הם תוצאות של העבודה המאומצת של ראש העיר והתושבים בשכונה" הוסיפה אור. בקשר לכתב האישום אמרה אור: המפעלים התעלמו מהחלטת בית משפט והם אלו שיצטרכו לתת את ההסברים מדוע הפרו את הצו. בכל אופן אנחנו נגיע מוכנים לכל טענה שלהם."

נוסף על כך נמשכים הדיונים על הבאת מומחה חיצוני לזיהום אוויר תעשייתי וסביבתי מאוסטריה שיבדוק את התנהלות המפעלים. כרגע המשרד להגנת הסביבה אינו מעוניין במומחה, אך ראש העיר ברוורמן והתושבים מתעקשים ומחפשים את המתווה להבאתו.

"המאבק שאני מנהל נגד הזיהום המגיע מהמפעלים לא פשוט, אבל זו חובתי להמשיך ולדאוג לבריאות התושבים בפתח תקוה. ההישגים שהגענו אליהם ברמה המשפטית הם יפים, אבל לא מספיקים כי המפעלים עדיין פוגעים בתושבים. אני מבטיח להמשיך עד שהעניינים יוסדרו ותושבי שכונת אם המושבות יוכלו לנשום אוויר נקי. חלק מהפתרון נמצא בתכנית לעתיד וכבר עכשיו אנחנו עובדים על שינוי התב"ע דבר שימנע כניסת מפעלים מזהמים לאזור התעשייה בסגולה." כך אמר ראש העיר, איציק ברוורמן.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג'טים




הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

השארת תגובה

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

איגדנו לכם שבעה מהמוצרים המסקרנים ביותר – ממקרן קומפקטי, דרך מנעול חכם ועד מחזיק לטלפון – וכדאי להזמין כבר בימים הקרובים כדי להנות מההנחות הגדולות

כל הפרטים>>
אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

יריב סנדלון מנהל אגף הביטחון "אבטחה היקפית בגני הילדים היא האבטחה המתאימה ביותר לעיר גדולה כמו פתח תקווה. חילקנו את העיר לגזרות, ובכל גזרה יפעל צוות מאבטחים מיומן, נייד וחמוש, שייתן מענה איכותי ומקצועי

כל הפרטים>>
צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

היום (ג') סמוך לשעה 14:00 בצהריים, בולען ענק נפער בנתיב לכיוון פתח תקווה בנס לא היו נפגעים

כל הפרטים>>
50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המאמצים לפיתוח מרכז העיר ושינוי התדמית שלו, אנו מעוניינים למשוך ולעודד זוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, להעתיק את מקום מגוריהם למרכז העיר"

כל הפרטים>>
שיתוף פעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול למש"קי השיטור העירוני

שיתוף פעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול למש"קי השיטור העירוני

כחלק משיתוף הפעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בעיריית פ"ת בניהולו של שלומי ערה, לבין תחנת משטרת פתח תקווה, התקיימה בשבוע שעבר פגישה בין מדריכי חבורת הרחוב של הרשות למש"קי השיטור הקהילתיים.

כל הפרטים>>
דואגים לותיקי העיר: חניה חופשית לבעלי תו הזהב בפתח תקווה

דואגים לותיקי העיר: חניה חופשית לבעלי תו הזהב בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג "ותיקי העיר המחזיקים בתו זהב יהיו רשאים מעתה לחנות בכל שעות היממה ובכל ימות השבוע ברחבי העיר

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד