כתבי אישום נגד המפעלים בסגולה פ”ת: הפרו את צו הסגירה המנהלי

עיריית פתח תקוה הגישה היום (שני) כתבי אישום נגד שני מפעלים המאפסנים חומרים החשודים כמזהמים וכמסוכנים לציבור. המפעלים ממוקמים באזור התעשייה בסגולה הנמצא בסמיכות לשכונת אם המושבות אשר תושביה מתלוננים מזה זמן רב על כאבי ראש וריחות לא נעימים

(צילום: אילוסטרציה)

כזכור באפריל האחרון חתם ראש העיר ברוורמן על צו סגירה מנהלי ל”טביב” ו”אקוכם”, אולם, המפעלים פנו לבית המשפט השלום בפתח תקוה שביטל את צו הסגירה של העירייה. למרות ביטול הצו החליטה העיריה לערער על החלטת בית המשפט השלום בפתח תקוה ופנתה לערכאה גבוהה יותר. בבית המשפט המחוזי בלוד קיבלו באופן חד משמעי את טענות העיריה והפכו את החלטת השלום. כך נסללה הדרך לחידוש צווי סגירה מנהליים פעם נוספת בסוף חודש יוני השנה, עניין שהיה אמור להפסיק את פעילות המפעלים בתוך 30 יום. משלא הופסקה הפעילות החליט ראש העיר על הגשת כתבי אישום.

“מאז שראש העיר נכנס לתמונה, אנחנו רואים הפעולות בשטח והתוצאות לא איחרו לבוא.” אומרת אור שטיבלמן תושבת שכונת אם המושבות וממובילות המאבק נגד זיהום האוויר המגיע מהמפעלים. “גם צו הסגירה המנהלי וגם הניצחון בבית המשפט המחוזי הם תוצאות של העבודה המאומצת של ראש העיר והתושבים בשכונה” הוסיפה אור. בקשר לכתב האישום אמרה אור: המפעלים התעלמו מהחלטת בית משפט והם אלו שיצטרכו לתת את ההסברים מדוע הפרו את הצו. בכל אופן אנחנו נגיע מוכנים לכל טענה שלהם.”

נוסף על כך נמשכים הדיונים על הבאת מומחה חיצוני לזיהום אוויר תעשייתי וסביבתי מאוסטריה שיבדוק את התנהלות המפעלים. כרגע המשרד להגנת הסביבה אינו מעוניין במומחה, אך ראש העיר ברוורמן והתושבים מתעקשים ומחפשים את המתווה להבאתו.

“המאבק שאני מנהל נגד הזיהום המגיע מהמפעלים לא פשוט, אבל זו חובתי להמשיך ולדאוג לבריאות התושבים בפתח תקוה. ההישגים שהגענו אליהם ברמה המשפטית הם יפים, אבל לא מספיקים כי המפעלים עדיין פוגעים בתושבים. אני מבטיח להמשיך עד שהעניינים יוסדרו ותושבי שכונת אם המושבות יוכלו לנשום אוויר נקי. חלק מהפתרון נמצא בתכנית לעתיד וכבר עכשיו אנחנו עובדים על שינוי התב”ע דבר שימנע כניסת מפעלים מזהמים לאזור התעשייה בסגולה.” כך אמר ראש העיר, איציק ברוורמן.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם