כתבי אישום נגד המפעלים בסגולה פ”ת: הפרו את צו הסגירה המנהלי

עיריית פתח תקוה הגישה היום (שני) כתבי אישום נגד שני מפעלים המאפסנים חומרים החשודים כמזהמים וכמסוכנים לציבור. המפעלים ממוקמים באזור התעשייה בסגולה הנמצא בסמיכות לשכונת אם המושבות אשר תושביה מתלוננים מזה זמן רב על כאבי ראש וריחות לא נעימים

(צילום: אילוסטרציה)

כזכור באפריל האחרון חתם ראש העיר ברוורמן על צו סגירה מנהלי ל”טביב” ו”אקוכם”, אולם, המפעלים פנו לבית המשפט השלום בפתח תקוה שביטל את צו הסגירה של העירייה. למרות ביטול הצו החליטה העיריה לערער על החלטת בית המשפט השלום בפתח תקוה ופנתה לערכאה גבוהה יותר. בבית המשפט המחוזי בלוד קיבלו באופן חד משמעי את טענות העיריה והפכו את החלטת השלום. כך נסללה הדרך לחידוש צווי סגירה מנהליים פעם נוספת בסוף חודש יוני השנה, עניין שהיה אמור להפסיק את פעילות המפעלים בתוך 30 יום. משלא הופסקה הפעילות החליט ראש העיר על הגשת כתבי אישום.

“מאז שראש העיר נכנס לתמונה, אנחנו רואים הפעולות בשטח והתוצאות לא איחרו לבוא.” אומרת אור שטיבלמן תושבת שכונת אם המושבות וממובילות המאבק נגד זיהום האוויר המגיע מהמפעלים. “גם צו הסגירה המנהלי וגם הניצחון בבית המשפט המחוזי הם תוצאות של העבודה המאומצת של ראש העיר והתושבים בשכונה” הוסיפה אור. בקשר לכתב האישום אמרה אור: המפעלים התעלמו מהחלטת בית משפט והם אלו שיצטרכו לתת את ההסברים מדוע הפרו את הצו. בכל אופן אנחנו נגיע מוכנים לכל טענה שלהם.”

נוסף על כך נמשכים הדיונים על הבאת מומחה חיצוני לזיהום אוויר תעשייתי וסביבתי מאוסטריה שיבדוק את התנהלות המפעלים. כרגע המשרד להגנת הסביבה אינו מעוניין במומחה, אך ראש העיר ברוורמן והתושבים מתעקשים ומחפשים את המתווה להבאתו.

“המאבק שאני מנהל נגד הזיהום המגיע מהמפעלים לא פשוט, אבל זו חובתי להמשיך ולדאוג לבריאות התושבים בפתח תקוה. ההישגים שהגענו אליהם ברמה המשפטית הם יפים, אבל לא מספיקים כי המפעלים עדיין פוגעים בתושבים. אני מבטיח להמשיך עד שהעניינים יוסדרו ותושבי שכונת אם המושבות יוכלו לנשום אוויר נקי. חלק מהפתרון נמצא בתכנית לעתיד וכבר עכשיו אנחנו עובדים על שינוי התב”ע דבר שימנע כניסת מפעלים מזהמים לאזור התעשייה בסגולה.” כך אמר ראש העיר, איציק ברוורמן.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

עמותת אור ירוק: "התחבורה הציבורית בישראל מוזנחת כבר שנים רבות. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להשקיע לייעול התחבורה הציבורית, זה ישרת את כל האזרחים במדינה. אם תהיה בישראל תחבורה ציבורית נוחה ויעילה רבים יבחרו להעדיף אותה על פני כלי הרכב הפרטיים ".

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן