צילום: עיריית פתח תקווה

כ-2500 מבני מגורים בפ”ת עשויים להזדקק בעתיד לחיזוק או התחדשות

בשל החלטת הממשלה על ביטול תמ"א 38 עד חודש אוקטובר הקרוב, הועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה הבוקר את התכנית העירונית להתחדשות בניינית (המחליפה את תמ"א 38) אשר בעזרתה יהיה ניתן להאריך את התוקף לתמ"א 38 הנוכחית (חיזוק ועיבוי) עד ל-2025 או עד כניסתה לתוקף של התכנית החדשה – זאת במטרה לעזור לתושבים הגרים במבנים ותיקים בעיר לבצע חידוש וחיזוק.

עם פקיעת תכנית התמ”א 38 הארצית, התכנית החדשה תאפשר לקדם היתרים ברמת ההתחדשות הבניינית על מנת לאפשר לבניין ספציפי להתחדש, להתחזק, להוסיף מרחבים מוגנים ואמצעי נגישות. התכנית החדשה תאפשר גם הוספת חזית פעילה היכן שניתן כגון: מעון יום, גני ילדים, מסחר ועוד.

בנוסף, התכנית החדשה מייצרת עידוד התחדשות בשכונות הוותיקות תוך שמירה על מאפייני המרקם הקיים. לצד זאת, התכנית קובעת מנגנונים למעקב ובקרה אשר יאפשרו התחדשות בניינית מבוקרת תוך מתן מענה לצרכי ציבור ותשתיות.

במסגרת הכנת התכנית, איתרה העירייה כ-2500 מבני מגורים (שנבנו לפני 1980) שעשויים להזדקק בעתיד לחיזוק או התחדשות. בשל האצת ההתחדשות העירונית בשנים האחרונות, מאות מבנים נמצאים כבר היום בשלבים שונים של בקשה להיתר ורבנים אחרים כלולים בתכניות פינוי בינוי.

ראש העיר רמי גרינברג “התחדשות עירונית היא כורח המציאות והיא זו שתאפשר איכות חיים וביטחון עבור תושבי השכונות הוותיקות כאשר במקביל, כפי שמוכיחה התכנית החדשה, אנחנו דואגים לצרכי הציבור בכל פרמטר ומקדמים מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומתן מענה תחבורתי ועוד. התכנית החדשה נותנת התייחסות לצירים המרכזיים בשכונות הותיקות וכן התייחסות למבנים בשכונות הותיקות – אחדות, יוספטל, תקומה ועוד. כמו כן, התכנית שמה דגש על אזור לב המושבה – במרכז העיר ותסייע בהעצמת המקום. נמשיך לקדם נושא חשוב זה למען התחדשות העיר והעצמת האזורים הוותיקים בה.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם