צילום: עיריית פתח תקווה

להשאיר חותם – תערוכה מרגשת בפארק יד לבנים בפ”ת

עיריית פתח תקוה, מינהל התרבות בשיתוף מפעל הפיס, השיקה מיזם תיעוד משותף עם פרויקט 'להשאיר חותם', אשר פנה לוותיקי העיר פתח תקוה שתרמו לעיר והפכו אותה למה שהיא היום בתחומי התרבות, החינוך והפיתוח.

המיזם פונה לתושבים ותיקים שיספרו על מאורעות היסטוריים מזווית אישית, כמו ניצולי שואה, וטרנים, העליות לארץ, סיפורי מעברות, משתתפי מלחמות.

העמותה יחד עם נציגי הרשות בחרו 22 גברים ונשים שהשאירו חותם בעיר בתחומים שונים, בין היתר תחום התרבות, החינוך, השירה, הצילום, הספורט, אנשי שכונות, משפחות מייסדות, יוצאי המחתרות, עשייה ציבורית ועוד.

במהלך ההכנה לתערוכה, שהיא פרי המיזם, יצאו צלמים וכותבים לראיין את הנבחרים והנבחרות ולתעד אותם. התוצרים שולבו בספר ובתערוכה ברחבת המוזיאון ולאחר מכן תנדוד בין בתי הספר לחיבור הדור הצעיר לוותיקים.

ראש העיר רמי גרינברג “מיזם ‘להשאיר חותם’, הינו מיזם חברתי בינלאומי שמטרתו חיבור הקהילה להיסטוריה הייחודית שלה. המיזם הפגיש בין ותיקי העיר לבין אומנים מקומיים שתעדו את סיפוריהם מנקודת מבטם האישית. התוצרים מצטרפים לתערוכה נודדת של המיזם ומנגישה את ההוויה התרבותית וההיסטורית המקומית, לציבור הרחב. פתח תקוה החוגגת השנה 143 שנה היא עיר ייחודית שאין כמוה, וכך גם ותיקיה. אני מברך על המיזם ‘להשאיר חותם’ שתוצריו האומנותיים ישאירו חותם בעיר ומודה למפעל הפיס, צוות הפרויקט ״להשאיר חותם״ ולכל השותפים.”

התערוכה מוצגת בימים אלה בפארק יד לבנים, ברחוב ז’בוטינסקי. הציבור הרחב מוזמן לבוא וליהנות

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם