לקראת הסופה הגדולה: תושבי מרכז פ"ת חוששים מהצפות והפסקות חשמל

החל ממחר מזג אוויר סוער שילך ויתחזק ביום שישי, משרד הפנים: קיים חשש לנזקים. האם עיריית פתח תקווה ערוכה לסופה?
סופה

לקראת הסופה הצפויה הגיעו מספר פניות של תושבי פתח תקווה לאימייל האדום של מערכת 'פתח תקוואי' מחשש להצפות וקריסת מערכת החשמל בסופה הקרובה.

"אני חושש מהסופה הקרובה, בכל פעם שיורד כאן במרכז העיר טיפה גשם הכבישים מוצפים ואי אפשר לחצות את הכביש. אדם שאין לו מגפיים לא יכול לחצות את הכביש ברחובות בחלק מהרחובות בעיר." אומר לנו ב' תושב המרכז השקט ומוסיף "בעבר היו הפסקות חשמל בגלל מזג האוויר, אנחנו מצפים שהלקחים מצד הגורמים הרלוונטיים נלמדו ויערכו כיאות לקראת סופ"ש הקרוב. שלא נמצא את עצמנו יושבים בשבת בקור ובחושך".

תושב אחר סיפר "אתמול צעדתי בכביש הרב מלכא, היכן שמתקיימות העבודות על הפארק האקולוגי, כיון שהאגם בפנים התמלא במים, מישהו החליט שהדרך הקצרה ביותר לרוקן את המים זה להעביר צינור דרך המדרכה ולרוקן דרכו את המים. במשך שעות ארוכות לא היה ניתן לעבור במדרכה. ניסיתי לעקוף את השלולית הענקית וקיבלתי שפריצים של מים שמילאו את כולי במים מלוכלכים! אם ככה מתמודדים עם יום אחד של גשם קל, מה הולך להיות בסוף השבוע הזה??"

יש לציין כי בהנחיות של משרד הפנים לרשויות המקומיות נכתב תחת הכותרת "היערכות למזג אוויר קיצון כי החל מיום חמישי צפוי מזג אוויר גשום וסוער שילך ויתחזק, וביום שישי יהיה מלווה בסופות רעמים, רוחות חזקות עם פוטנציאל לנזקים. על פי הנחיות משרד הפנים על הרשויות המקומית לנקוט בפעילות מונעת בתחום הגיזום למניעת מפגעים ולמניעת תקלות חשמל ובתחום הניקוז למניעת שיטפונות. עוד נכתב כי יש להעירך לגיבוי חשמל (גנרטורים) בכל האתרים החיוניים.

בחברת החשמל מציינים כי הם ערוכים לקראת הסופה וצוותי העבודה בשטח ערוכים לטיפול בכל הפרעה באספקת החשמל, נמשכות סריקות קווים ועבודות גיזום, במקרה של פגיעות ברשת, מרכזי השירות 103 יפעלו במתכונת תקלות בלבד ותודלקו ומוכנים לניוד למעלה מ  200 גנרטורים למקרה הצורך. שימו לב, לחברת החשמל ניתן לפנות גם באמצעות מסרון למס' 0557000103.

בנוסף מוקד אגף התנועה יזרים הודעות לתקשורת על חסימות כבישים והמלצה לנוע בדרכים חלופיות בטוחות. כמו כן, משרד הבריאות מרענן את המידע לציבור וקורא לאוכלוסיות הקשישים וכן להורים לתינוקות ולילדים צעירים להישמר מפני הקור.

ומה בנוגע להערכות של עיריית פתח תקווה לסופה?

דובר עיריית פתח תקווה, חזי חקק מסר בתגובה לנו בתגובה: היום נערכה ישיבת מטה מורחבת בחשכת המנכ״ל עם כל גורמי העירייה לקראת הערכות למזג אוויר סוער. בשטח כבר מתבצעות עבודות הכנה.

אגף הרווחה פונה אל דרי הרחוב ומציע להם מחסה. אלה שיסרבו להתפנות יקבלו שמיכות, לבוש חם, כובעים, כפפות ואף ידאגו להם לארוחות חמות וכל שיתבקש. יש צוות סיוע של הרווחה שיהיה בשטח.

משחקים במבצע

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

כמסורת רבת שנים, ביום שני שעבר התכנסו במועדון קטורת הורים רבים ונערי בר המצווה, לכנס פתיחת פרויקט בר המצווה העירוני- השנתי ליוצאי אתיופיה.

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד