מאות השתתפו בסיום הש”ס במלאת שלושים לפטירתו הפתאומית של ר’ יואל אנסבכר מפ”ת

בפתח תקווה ציינו אמש (ג') את יום השלושים לפטירתו הפתאומית של תושב העיר ר' יואל אנסבכר שנפטר ביום שישי ערש"ק  פרשת וירא, י"ז מרחשוון

משפחתו ומכריו הגיעו לבית העלמין סגולה להקמת מצבה, ולאחר מכן המשיכו לבית הכנסת קהל חסידים בו נהג ר’ יואל להתפלל.

בבית הכנסת התקיים מעמד מרגש של סיום הש”ס שנלמד בעמל רב במהלך השלושים ע”י אנשים רבים שהכירו או שמעו על ר’ יואל ורצו להשתתף בסיום הש”ס לעילוי נשמתו.

סיום הש”ס היה בבחינת השלמה ומימוש של תוכניתו של ר’ יואל ששם לעצמו מטרה לסיים את הש”ס בתוך מספר שנים, וקבע לשם כך עיתים בסדר יומו העמוס, בהם למד מספר דפים בכל יום.

הסיום נעשה ע”י גיסו ר’ יחזקאל גרוס שדיבר על מצוות החסד שר’ יואל היה מקיים בהידור רב, ועל מקרים רבים בהם הוא היה עוזר לאנשים מבלי שאף אחד ידע על כך.

הוא הביא מתוך ספרו של החפץ חיים ‘אהבת חסד’ שעל מצוות חסד לא מברכים מכיוון שחסד צריך להגיע מרצון לעשות חסד ולא מחמת הציווי, ואכן ר’ יואל היה אדם שרצה ועשה חסד. ר’ יואל אף היה שותף בהפצת הספר אהבת חסד.

במהלך הסיום וסעודת המצווה דיבר רב העיר הגאון הרב מיכה הלוי שליט”א על חשיבותו של לימוד התורה ועל הזכות הגדולה שיש לנפטר מלימוד זה, כמו כן הוסיף הרב שחלק מהותי מהלימוד התורה זה העברתו לדור הבא.

עוד נשא דברים הרב ניסן קפלן שליט”א ר”מ בישיבת מיר ורב קהילת גבעת המבתר, הוא הזכיר שלפני מספר חודשים ר’ יואל עשה סיום על מסכת שבת בהכנסת ספר תורה שתרמה משפחת אנסבכר לקהילת גבעת המבתר, ודיבר על כך שביתו של ר’ יואל היה תמיד פתוח לאורחים וליבו תמיד היה פתוח לעזור לאחרים. בנוסף דיבר הרב דברת רב היישוב מבוא חורון, וקרוב משפחתו של ר’ יואל, על הבית שבנה ר’ יואל ואישתו.

ר’ יואל הותר אחריו את אשתו שרית לבית משפחת גרוס, הורים ושישה ילדים שהקטן שבהם רק בן שנה.

ת.נ.צ.ב.ה.

בדרכו האחרונה: מאות תושבי פ"ת השתתפו בהלווית ר’ יואל אנסבכר ז"ל

הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

עמותת אור ירוק: "התחבורה הציבורית בישראל מוזנחת כבר שנים רבות. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להשקיע לייעול התחבורה הציבורית, זה ישרת את כל האזרחים במדינה. אם תהיה בישראל תחבורה ציבורית נוחה ויעילה רבים יבחרו להעדיף אותה על פני כלי הרכב הפרטיים ".

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן