מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

מדבירים בביטחון

כאשר אנו רואים נמלים במטבח, ג’וקים מעופפים בסלון הבית או חולדות במחסן, הדחף הראשוני שלנו הוא לקרוא למדבירים במהירות האפשרית. אך לפני שעושים זאת, חשוב להבין שעליכם לקרוא למדביר שיוכל לעזור לכם להיפטר מהמזיקים.

העניין הוא שלא מדובר בסתם מדביר, אלא יש למצוא מדביר מוסמך בפתח תקווה אשר יודע לעבוד עם חומרי ההדברה.

איך מוצאים מדביר מוסמך?

משרד החקלאות רשאי להעניק למדביר את ההסמכה שלו, וכדי לקבל אותה, על המדביר להוכיח שהוא עבר את כל ההכשרה המורכבת. אם אתם מחפשים מדביר מוסמך ומקצועי, חשוב לבדוק כמה נקודות:

  • בקשו להציג לכם את רישיון הפעילות של החברה – לכל מדביר מקצועי יש רישיון פעילות שקיבל מטעם המשרד לאיכות הסביבה וממשרד העבודה. חשוב לוודא שהרישיון הזה עומד בתוקף.
  • תעודת מדביר מוסמך – בנוסף לרישיון, המדביר צריך להציג בפניכם תעודה שהוא אכן עבר את כל ההסמכות וההכשרות כדי להיות מדביר.
  • באילו חומרים יעשה שימוש בביתכם – יש לכם את הזכות לקבל את כל המידע הדרוש על חומרי ההדברה, בייחוד אם יש לכם ילדים קטנים בבית או חיות מחמד. מדביר מקצועי ישמח לענות על השאלות שלכם ולהנחות אתכם בעת הצורך.

לרישיון יש דרגות

רישונות ההדברה נחלקים למעשה לשלושה סוגים. הדרגה הנמוכה יותר היא “רישיון בדירות”. למדביר בעל הסמכה זו מותר להדביר בדירות המשתמשות למגורים בשטח אשר אינו עולה על 500 מטר מרובע. כמו כן, למדביר זה מותר לבצע הדברה בחצר אשר צמודה למשרד או לדירה. רישיון מדביר בדירות ובשטח הפתוח הוא דרגה אחת מעל, והרישיון הזה כולל גם רישיון הדברה בדירות. ולבסוף, הדרגה הגבוהה ביותר שאפשר לקבל היא רישיון “מדביר באיוד” הכולל את ההסמכה של שני הרישיונות האחרים. מעבר לכך, תוקף הרישיון של המדביר הוא 5 שנים. לאחר מכן, הוא מחויב לחדש אותו דרך המשרד להגנת הסביבה.

מה כדאי לדעת על מזיקים בגינה הפרטית שלכם?

מדבירים מקצועיים נקראים לא פעם כדי להילחם במזיקים החודרים לגינה ואינם נותנים מנוח לצמחים שאותם אתם דואגים לטפח. ישנם כמה דברים שחשוב לדעת על המזיקים הפוקדים את הגינה שלכם:

  • המזיקים לא יבואו לגינה שלכם בחורף, בדרך כלל, שכן מדובר בעונה קרה מדיי עבורם. תחת זאת, הם יפקדו אתכם בחודשי האביב, הקיץ והסתיו.
  • שימו לב לצמחים שלכם. אם צמח אחד נפגע, חשוב להבין האם מדובר במחלה האופיינית לצמחים, או שאולי שוכן בו טפיל שרצוי להוציאו במהירות.
  • אחד המזיקים הנפוצים יותר הוא הכנימה. הכנימה אוהבת לשכון במלפפונים, אבטיחים וגם פרחי הדר. כל מה שצריך לעשות הוא לקרוא למדביר מקצועי, והוא כבר ידע איך להתאים את התרסיס הנכון לכנימה הפולשנית.
  • אם יש לכם עצי פרי בגינה, דוגמת אפרסקים, תפוזים או משמשים, הם עלולים להיות טרף קל לזבוב הפירות הים תיכוני. הזבובים האלה נוהגים להטיל ביצים ולהתרבות.
  • מדביר מקצועי יודע לזהות את מקור הנזק לגינה שלכם ולהתאים לו את הטיפול המיוחד לו, בין אם מדובר בהדברה כימית, אורגנית או ביולוגית. לעתים, כדי להימנע מריסוס חומרים כימיים רעילים, יעדיף המדביר להטמיע את הרעל בתוך שורשי העצים.

להדביר עם חברה מקצועית

המזיקים השתלטו לכם על הבית? הכירו את חברת המדבירים נט, חברה מקצועית המציעה מגוון רחב של סוגי הדברות, בהתאם לדרישות ולסוג המזיק. החברה מתמחה בהדברת מגוון רחב של מזיקים הפוקדים את בתינו: עכברים, חולדות, נמלים, ג’וקים, יונים, צרעות, תיקנים, טרמיטים ועוד. בנוסף לכך, הצוות המקצועי נותן מענה מלא, עונה על כל שאלותיכם ומעניק לכם יחס מקצועי ואישי.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה