מה עושים הורים מפ”ת שילדם נחקר בפעם הראשונה במשטרה?

לפני כשבוע נפתחה בפעם השנייה בפתח תקווה סדנא להורים שילדם נחקר בפעם הראשונה בתחנת המשטרה בחשד לביצוע עבירה.
צילום: עיריית פ"ת

מדובר בארבעה מפגשים בהם מכירים להורים את המענים אותם מספקת הרשות המקומית לנוער, כגון מרכזי נוער, תנועות הנוער, מדריכי רחוב שמלווים קבוצות נוער ויחידים, פעילויות בשטח ומרכזי נוער שקיימים במטרה למנוע שוטטות שמביאה עימה מעשה אלימות, ונדליזם, שימוש בסמים ואלכוהול ומעבר על החוק.

עוד לומדים ההורים מהו התהליך אותו יעבור נער בתחנת המשטרה, החל מהחקירה הראשונית דרך שירות מבחן ועד לסגירת התיק, תוך לימוד של מושגים רלוונטיים ומשמעותם. המשפחות יזכו לליווי צמוד וזמינות של בעלי תפקידים מהתחום לכל שאלה ובעיה, וכן יקבלו כלים להתמודדות עם הילדים גם בחברה וגם בבית, וכן כלים להתמודדות בין ההורים עצמם, לאור המתיחות שהמצב יוצר בבית.

את התוכנית מובילה הרשות לביטחון קהילתי בניהולו של שלומי ערה בשיתוף תחנת משטרת פתח תקוה מחלקת הנוער, לירן גרטל חוקר נוער מתחנת המשטרה

ויניב אלון מנחה קבוצות. במפגש הראשון השתתף גם ראש העיר רמי גרינברג שבירך את הנוכחים על רצונם ליצור שינוי ולסייע לילדים והבטיח כי נמשיך לעשות כל שניתן כדי לסייע לילדים שנקלעו לסיטואציה קשה ומורכבת.

כבר במפגש הראשון סיפרו ההורים לראש העיר ולמנחים על ההתמודדות היומיומית הקשה וכיצד היא משפיעה על התנהלות הבית. עוד ציינו המשתתפים כי המפגש מעשיר ומחזק, וטוב לדעת “שהם לא לבד”.

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם