צילום: עיריית פתח תקווה

מה עשתה שרת התחבורה בפתח תקווה?

בהמשך לפגישה שנערכה לאחרונה בין ראש העיר רמי גרינברג לשרת התחבורה מרב מיכאלי, ערכו היום (ג') השניים סיור בכביש 40 יחד עם מנכ"ל נתיבי ישראל.

כזכור, במסגרת הפעילות שהעירייה מקדמת כנגד סגירת הצמתים חזן והושע, הגישה העירייה תכנית אלטרנטיבית וכן נערך סבב פגישות עם שרת הפנים, מנכ”ל משרדה, מנכ”ל נתיבי ישראל וכן נערך סיור מקצועי בכביש 40 עם גורמי המקצוע במשרד התחבורה.

לבקשת ראש העיר הסיור היום התמקד בסוגיית כביש 40 והתכנון המקודם בימים אלו ע”י המדינה אשר עתיד להביא לסגירת הצמתים חזן והושע. בתוך כך, ראש העיר הזמין את השרה וצוות משרדה לצומת הושע, בו סקר באופן מקיף את ההשלכות הצפויות בעקבות סגירת שני הצמתים. כמו כן, בהמשך לפרסום שראש העיר הוציא לפני ימים אחדים, הצטרפו לסיור מספר תושבים אשר אפיינו בפני השרה את תחושותיהם בעקבות התכנון המקודם באזור ע”י המדינה.

ראש העיר הדגיש בפני השרה כי הצמתים משרתים בעיקר את תושבי שכונות המזרח ובתוכם שעריה, עמישב והדר גנים, וככל שהמדינה תחליט לסגור אותם, איכות החיים באזור תפגע באופן משמעותי. עוד ציין ראש העיר, כי הפתרונות התנועתיים שהמדינה מקדמת לטובת תושבי סירקין העתידיים לא אמורים לבוא על חשבון איכות החיים של התושבים המקומיים. השרה מיכאלי הבטיחה לבחון את הנושא.

קודם לסיור בכביש 40, במסגרת הפרויקט “מהיר לעיר” נערך טקס חנוכת הנת”צ בדרך רבין במעמד שרת התחבורה, מרב מיכאלי, ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל ומ”מ מנכ”ל נתיבי איילון, יניב שבו.

ראש העיר רמי גרינברג “עיריית פתח תקוה פועלת בכל הגזרות כדי להביא לתכנון מיטבי בכביש 40 ככל הניתן ולמנוע את התכנון לסגירת הצמתים חזן והושע. אני מודה לשרה ולצוות משרדה על הסיור החשוב ועל הנכונות לסייע בענייני התחבורה השונים. אנחנו נהפוך כל אבן כדי שהאינטרס של התושבים המקומיים יבוא לידי ביטוי בתכנון הכביש ונעשה כל שניתן כדי להבטיח תכנון מיטבי. כפי שאמרתי בעבר, אנחנו נערכים להמשך הפעילות בנושא וככל שיהיה צורך גם נקדם הליך משפטי בנושא.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם