צילום: יוסי וייס

מחדשים את פסל העפרונות בפתח תקווה

הפסל המתנשא לגובה 27 מטר ומכיל 18 עפרונות מעץ , הוקם בשנת 2007 על ידי הפסל רפי פלד (מפכ"ל משטרת ישראל ומנכ"ל חברת החשמל לשעבר). בחודשים האחרונים שופץ הפסל ונצבע בשנית ע"י חברת החשמל, לרווחת תושבי העיר.

(צילום: יוסי וייס)

אחד הפסלים הידועים בפתח תקווה הוא “פסל העפרונות” הנמצא בצומת הרחובות דרך זבולון המר פינת דרך שלמה שמלצר.

טקס לחידוש פסל העפרונות לזכרו של יורם אוברקוביץ’ ז”ל, יליד ותושב העיר ויו”ר ארגון העובדים בחברת החשמל , התקיים אתמול, יום ד’, 24.10.18.

הפסל המתנשא לגובה 27 מטר ומכיל 18 עפרונות מעץ , הוקם בשנת 2007 על ידי הפסל רפי פלד (מפכ”ל משטרת ישראל ומנכ”ל חברת החשמל לשעבר). בחודשים האחרונים שופץ הפסל ונצבע בשנית ע”י חברת החשמל, לרווחת תושבי העיר.

בטקס השתתפו יצחק ברוורמן, ראש עיריית פתח תקווה, עופר בלוך, מנכ”ל חברת החשמל, ארז שלייפר, מנהל אזור פתח תקווה של חברת החשמל, ואילן פנחס, נציג ארגון העובדים.

בשם המשפחה, עמית אוברקוביץ’, סמנכ”ל משאבי אנוש וארגון של חברת החשמל, ובנו של יורם ז”ל נשא דברים ויחד עם בני המשפחה הסירו את הלוט למרגלות הפסל המחודש.

אוברקוביץ’: ” אני נרגש להיות במעמד זה ומההתגייסות להנצחת אבי. אבא היה תושב העיר, מנהל קבוצת הכדוריד ועסק בפעילות ציבורית ענפה. תמיד היתה לו פינה חמה לעיר ולספורטאיה. אני מודה לראש העיר ולעיריית פתח תקווה על הסיוע, הרגישות וההחלטה לקבוע כי הפסל יהווה הנצחה לזכרו של אבי ז”ל.”

בטקס השתתפו גם נציגי עיריית פתח תקווה ותושבי העיר, בני משפחת אוברקוביץ , מנהלים ועובדים בחברת החשמל.

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם