fbpx

מחלקה ייעודית לחולי קורונה נפתחה בבי"ח השרון

נכון להיום (ה') מאושפזים במחלקה הייעודית בבית חולים 15 חולים
צילום: רמי זרנגר

על פי הנחיות משרד הבריאות, בית החולים השרון נערך לקבלת מטופלים בקיבולת של עד 38 מטופלים בבידוד. המתחם המבודד- נמצא בנפרד מבניין האשפוז המרכזי, באופן המאפשר המשך פעילות תקינה ללא הפרעות לכל שאר בית החולים .

תפעול המחלקה מתבצע ע"י אמצעים טכנולוגים מתקדמים שיאפשרו מינימום חשיפה של הצוותים מול המטופלים ובמקביל ניתן להיות בקשר מלא עם המטופלים ולהעניק להם טיפול מתאים .

בסמוך למחלקה, הוקם מרכז שליטה ובקרה בו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומערכות משולבות – וידאו וקול ליצירת קשר עם החולים מרחוק ולניהול מיטבי של המחלקה ללא מגע יד אדם , זאת על מנת לשמור בטיחות הצוות. המערכות מנטרות את תנועת החולים ומצבם הרפואי.

הצוות יסתייע גם במכשיר Tyto החדשני שפותח בכללית, המאפשר לבצע בדיקות ואבחון מרחוק . המכשיר מאפשר ביצוע בדיקות גרון, אוזניים, האזנה לריאות וללב (סטטוסקופ) ומדידת חום ושידור הנתונים הרפואיים לרופא דרך אפליקציה, המחברת את המטופל בשיחת וידאו עם הרופא לצורך אבחון ומתן טיפול כאשר הייעוץ מתועד בתיק הרפואי של המטופל.

מכשיר Tytoכולל מצלמות זעירות וחיישנים, המאפשרים לבצע בדיקות מערכות בגוף (גרון, אוזניים, האזנה לריאות, ללב, ומדידת חום ללא מגע). תמונות, הווידאו וקובצי הקול, באיכות גבוהה מאוד (HD), מועברים למחשב, לסמארטפון או לאייפד של הרופא, ומסייעים לו להגיע לאבחנה הרפואית. בתום איסוף הנתונים, שאורך כדקה עד מספר דקות, משודרות תוצאות הבדיקה אל הרופא המטפל שיכול לעבד את הנתונים ולהגיע לאבחנה ולהחליט על הטיפול הנדרש

בכל חדרי האשפוז פועלת מערכת ממוחשבת דרכה יכול הצוות שנמצא במרכז הבקרה ושליטה לדבר עם המטופלים ולבדוק אותם.

כל המידע הרפואי כולל ממכשירי ההנשמה והניטור, זורמים ישירות לתיק הרפואי הממוחשב.

ד"ר דרור דיקר מנהל מחלקה פנימית ד': "צוות המחלקה ואני התכוננו לפתיחת המחלקה כמו במבצע צבאי. היום בוצעו מספר תרגילים לבדיקות מוכנות של הצוותים והטכנולוגיה , כדי לוודא שבכניסת הצוותים הראשונים, יקבלו את הטיפול הנכון ביותר. אנחנו ערוכים לטפל בחולים ברגישות ובנחישות תוך שמירה קפדנית על בטיחות הצוות".

ד"ר איתן חבר מנהל בית השרון: "זו היתה הערכות מורכבת ביותר של כלל בית החולים שכללה מעורבות של מאות אנשי צוות והכנסה של טכנולוגיה רפואית מתקדמת, צוותי בית החולים התגייסו למשימה במסירות ובמקצועיות רבה ואנו ערוכים לכל תרחיש" .

ד"ר איתן וירטהיים מנהל מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון): המחלקה ערוכה לטפל גם בחולים הקשים ביותר ולתת מענה ל- 8 מונשמים , הצלחנו להגדיל את קיבולת המחלקה ל- 38 חולים על מנת לעמוד במשימה לאומית חשובה זו ".

הצוותים הרפואיים במחלקה, ממוגנים היטב על פי כל כללי ההגנה הנדרשים כל הצוותים במחלקה זו, עברו הדרכה וליווי קפדניים באשר להתמגנותם. צוות המחלקה עושה כמיטב יכולתו למצוא דרכים לשמור גם על בריאותם הנפשית של החולים, על כן, נבחר מתחם ובו ישנה חצר ירוקה, נעימה ומבודדת שבה יכולים החולים לצאת להתאוורר.

אולי יעניין אותך גם

שתף את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים