צילום: אילוסטרציה

מטיילים בפסח? עקבו אחרי מפת הפקקים של משטרת ישראל

משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת חג הפסח על מנת לתת שירות לאזרחי ישראל להגיע אל יעדם בבטחה. ימי החג וחול המועד, הינם ימים המאופיינים בתנועה ערה ובמטיילים הנוהרים אל אתרי הנופש, הפארקים, מוקדי הבילוי ומרכזי הקניות.

מפת עומסי התנועה

מאות שוטרים ומתנדבים יהיו פרוסים בכל רחבי הארץ וינהלו את התנועה בצירים ובצמתיים הראשיים, שנמצאו כמשפיעים ביותר על התנועה, על פי ניתוח שבוצע על ידי מחלקת המחקר של אגף התנועה, בהסתמך על נתוני שנים עברו.

פעילות השוטרים והמתנדבים במהלך החג תתמקד במתן שירות לציבור בניהול התנועה וביצוע אכיפה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים הגורמות לתאונות דרכים.

במשטרה אומרים כי על הציבור לקחת בחשבון כי, על אף המאמצים של המשטרה לנהל את התנועה כסדרה, צפויים עומסי תנועה בשל רמת הנסועה החריגה.

המלצות משטרת ישראל לציבור משתמשי הדרך:

● להישמע להנחיות שוטרי ומתנדבי התנועה.

● להקדים את היציאה בערב החג ולא להמתין “לרגע האחרון”.

● להימנע מלעצור בשול הדרך אלא במפרצי בטיחות, חירום ותחנות רענון.
בעת תקלה ברכב, יש להתקשר למוקד המשטרה ולהמתין מעבר למעקה הביטחון עד להגעת ניידת משטרה.

● על ההורים להקפיד על התקני ריסון ובטיחות לילדיהם ולהימנע מכל היסח דעת במהלך הנהיגה, בדגש על שליחת מסרונים.

● לקראת נסיעות ארוכות עם ילדים, מומלץ להיערך מבעוד מועד לתעסוקה עבור הילדים במהלך הנסיעה על מנת להימנע מהיסח דעת של הנהג.

● על הנהגים להימנע משתיית אלכוהול טרם עלייתם לרכב. משטרת ישראל תפרוס עמדות “מניעה מצבית” המזמינות נהגים לבדיקת שכרות מיוזמתם.

●במהלך נהיגת לילה או נהיגה ממושכת, יש להקפיד על עצירות רענון לעיתים תכופות.

● תשומת ליבם של הנהגים לרוכבי הדו גלגלי, בדגש על רוכבי האופניים, הנוסעים בצירים.

● יש לגלות משנה זהירות להולכי רגל בכלל ולילדים בפרט. יש לזכור שרבים מהם נמצאים בחופשה ועושים שימוש בצירי הדרך ובמעברי החצייה.

יודגש כי, בחופשת הפסח, נהגים צעירים, חדשים ולעיתים חסרי ניסיון, עולים בהמוניהם על הכביש ונוהגים שעות ארוכות בכל רחבי הארץ.

על מנת להימנע מתאונות דרכים הנגרמות מהיעדר ניסיון בנהיגה, משטרת ישראל פונה ומבקשת מהציבור לתת עדיפות בנסיעות מאומצות לנהג בעל ניסיון שכן, בידיו חיי הנוסעים עימו ברכב, כמו גם חייהם של משתמשי הדרך האחרים.

משטרת ישראל תעדכן באופן שוטף את ציבור משתמשי הדרך בהסדרי התנועה ובעומסים, במהלך כל ימי החג.

מפת עומסי תנועה - חג פסח

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם