(מימין ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ואסף בר מייסד הזילו. צילום: דוברות העירייה)

מיוחד: שיתוף פעולה של עיריית פ”ת עם Hazilu ממשק טכנולוגי – חברתי לאיתור והצלת נעדרים

פתח תקוה מגבירה את בטחון תושביה באמצעות מיזם עיר בטוחה, לאיתור משוטטים ונעדרים בסיכון. ראש העיר רמי גרינברג: "עיריית פתח תקוה היא הרשות הראשונה אשר תשתף פעולה עם הממשק הטכנולוגי Hazilu . אני קורא לתושבי העיר להביט סביבם, לפקוח עיניים ולזהות סיטואציות בהם אנשים נזקקים לעזרה, כי ערנות זו עשויה להציל חיים".    

אסף בר יזם הממשק Hazilu “מדי יום נעלמים עשרות אנשים במרחב הציבורי בארץ בנסיבות שונות, ולרשויות אין פתרונות אפקטיביים לצמצום ממדי התופעה. בישראל קיימים כ-250 אלף חולי אלצהיימר, כאשר 6 מכל 10 חולים נעלם לפחות פעם בחודש. זאת, בנוסף לקהלים אחרים הנעלמים מדי יום כתוצאה מקושי לתמרן במרחב, ובהם אוכלוסיות בעלי מוגבלויות, בעלי צרכים מיוחדים, ילדים קטנים, נוער בסיכון, חולים, תושבים בני הגיל השלישי וכד’.

באמצעות המיזם יוכלו תושבי העיר פתח תקוה לרשום בחינם את בני משפחותיהם אשר נמצאים בסיכון להיעדרות או שוטטות, ובכך לשפר את יכולת איתורם באירוע של היעלמות, וזאת באמצעות הרתמות התושבים צוות העירייה, זק”א ומשטרת ישראל”.

Hazilu הינו ממשק מהפכני חכם וקל לשימוש לאיתור נעדרים, באמצעות מכשיר הסלולר.  האפליקציה שפותחה בידי קבוצת בכירים מענף ההייטק, מבוססת על טכנולוגיית זיהוי פנים. במידה ואחד הגורמים המצויים באוכלוסיית הסיכון נעדר, הממשק מאפשר לאזרחים מודאגים ולצוות העירייה והמשטרה, לקשר בקלות בין הנעדר לבין בני משפחתו.

ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג: “אחד היתרונות הבולטים של העיר פתח תקוה הוא המרקם האנושי של תושבי העיר, המתאפיין בהירתמות יוצאת דופן של הקהילה לטובת אוכלוסיות נזקקות. בעידן הדיגיטלי, הרשתות החברתיות ואמצעי התקשורת הרבים, אנו נחשפים מדי יום לכתבות בעיתונות או פוסטים על נעדרים בסיכון גבוה, וקשה לתאר את מפלס החרדה בקרב קרוביהם ובני משפחותיהם במצבים אלו. עיריית פתח תקוה תשתף פעולה עם ממשק “הזילו” מתוך רצון לסייע לאותן אוכלוסיות חלשות ועל מנת לסייע באיתור נעדרים. אני קורא לתושבי העיר להביט סביבם, להיות ערניים, לפקוח עיניים ולזהות אנשים במצוקה, כי ערנות זו עשויה להציל חיים”. עיריית פתח תקוה כבר קיימה מפגש עם הפקחים ואנשי הביטחון המסיירים בשטח ועדכנה אותם כיצד ניתן להשתמש בממשק לאיתור נעדרים.

אסף בר, יזם ממשק הזילו: “אנו מביאים לציבור בשורה טכנולוגית-חברתית שנועדה לצמצם את היקף הנעלמים ואת משך זמן ההעלמות באמצעות שיתוף הקהילה, ומברכים את עיריית פתח תקוה וראש העיר רמי גרינברג שנרתמו לנושא החשוב. בישראל קיימות אוכלוסיות פגיעות הנוטות ללכת לאיבוד (עקב דמנציה, חוסר התמצאות וכדומה) וחלה עלינו האחריות לעשות את כל הנדרש עבורם בתור אזרחים, באמצעות ממשק טכנולוגי פשוט וקל לתפעול”.

היעדרות ושיטוט – מצבים בהם אדם הזקוק לרמת פיקוח מסוימת עוזב מקום מפוקח ובטוח ו/או את השגחתו של אדם אחראי, ונחשף לסכנות אפשריות.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם