צילום: אלעד שריג

מינויים חדשים במוזיאון פתח תקווה לאמנות

רעות פרסטר מונתה למנהלת המוזיאון, אירנה גורדון מונתה לאוצרת הראשית של המוזיאון

רעות פרסטר מונתה למנהלת מוזיאון פתח תקוה לאמנות ומנהלת תחום האמנות בעיר לאחר 19 שנות ניהול של מחלקות החינוך במוזיאון פתח תקוה לאמנות ובמוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה. פרסטר פיתחה את מערך התכניות במוזיאונים וניהלה צוות נרחב של מדריכים, אמנים ושחקנים, תוך דגש על העשרת חווית הביקור לתלמידי מערכת החינוך בעיר ולקהל הרחב. היא קידמה והפיקה פרויקטים חברתיים רבים בתחום האמנות עם קהילות מגוונות בעיר ומחוצה לה.

כאמנית, הציגה פרסטר תערוכות בארץ ובעולם וזכתה במספר פרסים יוקרתיים על יצירותיה. בשנים האחרונות עסקה גם באוצרות במוזיאוני פתח תקוה ובמקומות נוספים. בעלת תואר ראשון באמנות וחינוך במדרשה לאמנות בית ברל, בה גם לימדה לאחר מכן ותואר שני באוריינות חזותית בסמינר הקיבוצים.

ד”ר אירנה גורדון מונתה לאוצרת ראשית במוזיאון פתח תקוה לאמנות. גורדון היא אוצרת, חוקרת ומרצה לאמנות. עד לאחרונה שמשה כאוצרת הראשית של סדנת ההדפס ירושלים,  שבה, במהלך שני עשורים, יזמה ואצרה פרויקטים רבים העוסקים בהדפס העכשווי וההיסטורי. במקביל אצרה פרויקטים רב-תחומיים שכללו תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם.

בשנים האחרונות גורדון לימדה באורנים, בבצלאל ובמוסררה. חלק מרכזי בפעילותה הוא ליווי אמנים ושיתופי פעולה אמנותיים בין אוצרים, אמנים, תחומי אמנות ומוסדות תרבותיים שונים. גורדון היא דוקטור לפילוסופיה במסגרת לימודי תואר שלישי בתוכנית לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן.

ד”ר גורדון תחליף את דרורית גור אריה שפרשה מתפקידה כאוצרת המוזיאון ומנהלת המוזיאון לפני כשנה, ואילו רעות פרסטר תחליף את נילי חי בתפקידה כמנהלת המוזיאון. איריס שנבל מונתה כמנהלת קריית המוזיאונים ושימור המורשת ובין היתר אחראית גם על מוזיאון ראשונים ובית אברהם שפירא.

ראש העיר רמי גרינברג בירך את רעות פרסטר לתפקיד מנהלת המוזיאון ואמר כי “רעות מביאה איתה ידע מקצועי רב וניסיון עשיר בתחום” ואיחל הצלחה רבה גם לאיריס שנבל אשר צמחה במערכת ומביאה איתה ידע רב וניסיון. ראש העיר בירך את ד”ר אירנה עם קבלת המינוי כאוצרת המוזיאון והצטרפותה לצוות הבכיר ואמר כי “מוזיאון פתח תקוה לאמנות הוא מהטובים בארץ והינו אבן שואבת לאירועי תרבות חדשניים, יצירתיים ופורצי דרך. אני מודה לנילי חי שניהלה את קריית המוזיאונים בשנה האחרונה ובמשך שנים ניהלה את האגף לאמנות פלסטית על תרומתה רבת השנים וכעת פורשת לגמלאות ומבקש להודות מקרב לב גם לגב’ דרורית גור אריה שסיימה את תפקידה במערכת לאחר שנים בהם הובילה את המוזיאון והעמידה אותו בשורה הראשונה של המוזיאונים המצוינים והמובילים בארץ”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם