מי המועמד המוביל לראשות העיר פתח תקוה? תוצאות סקר ‘פתח תקוואי’

21% מהנשאלים חושבים כי הגיע הזמן לרענן את השורות בקרב חברי מועצת העיר מהמפלגות החרדיות והדתית, 11% מהמשיבים אומרים כי אינם מכירים את פעילות של חברי המועצה. וגם מי הפתעת הסקר?

שלוש שנים מאז נערכו הבחירות האחרונות בעיר פתח תקווה שהיו סוערות במיוחד. בעוד כשנתיים יצאו הפתח תקוואים לבחור את ראש העיר הבא וחברי המועצה. סקר אמצע קדנציה באתר ‘פתח תקוואי’ קובע:

 65%  מהנשאלים בחרו בראש העיר המכהן איציק ברומן, 17% ברמי גרינברג, 7% באורי אוהד ו 11%  מצפים למועמד חדש.

ניתן לראות כי ברוומן מוביל בצורה נכרת ו- נכון להיום ברוורמן היה נבחר שוב לראשות העיר. אך חשוב לציין כי גוש האופוזיציה הוצגו בסקר בנפרד ריצה משותפת כפי שמסתמן של גרינברג ( 17%) ואוהד (7%) ושל מועמד חדש ( 11%) יכולים ליצור גוש של 45% אך מאידך ריצה משותפת או ריצה של מועמד חדש יכולים להפוך את היוצרות תחת הידיעה שמכאן ברוורמן רק יכול להיחלש.

 השורה התחתונה :

הסיכוי היחיד של האופוזיצייה להתמודד עם כוחו של ברוומן הוא בריצה משותפת עם מועמד אחד מוסכם רצוי חדש ומרענן .

ברוורמן איציק - ראש העיר פתח תקווה
מכאן הוא רק יכול לרדת. ברוורמן, ר”ע פ”ת

המפלגה המובילה בגוש החרדי דתי בפתח תקווה :

 הבית היהודי, היא המפלגה המובילה אחריה ברשימה יהדות התורה וש”ס. 55% בחרו ב’בית היהודי’ המחזיקה כיום ב 3 מנדטים, המפלגה השניה בגוש החרדי דתי היא ‘יהודת התורה’ שזוכה ל 25% מהקולות בסקר ואחרונה ברשימה היא ש”ס עם 20% מהקולות בלבד כיום למפלגת ש”ס ולבית היהודי יש 3 מנדטים כל אחת וליהדות התורה 2.

 השורה התחתונה :

הבית היהודי ויהדות התורה נוגסות מקולותיה של ש”ס אין ספק כי יהדות התורה היא הפתעת הסקר

חברי הבית היהודי פתח תקוה נוגסים בקולות ש"ס המקומית. (צילום: מתוך דף פייסבוק של הבית היהודי פ"ת)
חברי הבית היהודי פתח תקוה. צילום: מתוך דף פייסבוק של הבית היהודי פ”ת

האם תרצו לראות מפלגת חזית דתית חרדית מאוחדת?

 53% השיבו כי  הם אינם רוצים לראות מפלגה חרדית דתית מאוחדת, 27% רוצים לראות מפלגת חזית דתית מאוחדת בפתח תקוה, ול 20% אין דעה.

על פניו נראה שעדיף להיכנס לקואליציה כגוש אחד גדול וחזק אך בשטח כל מפלגה דואגת למגזר שלה ומודעת  לשיטה של חלוקת התקציב המצביעים מעדיפים להשאיר את המצב הקיים.

השורה התחתונה :

אחדות בין המפלגות החרדית והדתית בעיר שיש בה לא מעט כאלו חשובה רק ל 27% ול 20% אין דעה, גם אם הייתה להם דעה שכן הרי שעדיין הרוב המכריע מעדיף את המפלגה שלו לבד ולא מתגעגע לשס”ג.

"לא רוצים גוף חרדי דתי, עדיף שתרוצו לבד"
“לא רוצים גוף חרדי דתי, עדיף שתרוצו לבד”

מי מהנציגים החרדים והדתיים במועצת העיר  פועל עבור בוחריו?

 21% מהנשאלים חושבים כי הגיע הזמן לרענן את השורות.

במקום הראשון מבין הנציגים ניצב מ”מ ראש העיר ויו”ר ש”ס בפתח תקוה אוריאל בוסו עם 17% מהקולות. אחריו יו”ר הבית היהודי בפ”ת איציק דעי עם 16%, ישראל פרידמן עם 8%, אליהו ברוכי עם 7%, אליהו גינת עם 6%, אשר שוקר ומשה פלדמר עם 5% כל אחד ויואלה רבינוביץ עם 4% כל אחד.

11% מהמשיבים אומרים כי אינם מכירים את פעילות של חברי המועצה. אוריאל בוסו מש”ס מוביל את הרשימה כפוליטיקאי הפתח תקוואי הפעיל ביותר עבור בוחריו, וכך  גם איציק דעי יו”ר הבית היהודי.

שאר המתמודדים במפלגת הבית היהודי זכו למעט קולות יתכן ומגמה זו היא בגלל הרוטציה במפלגה לפני מספר חודשים. יחד עם זאת אם נחבר את גושי הנציגים כל נציגי ש”ס יחד זוכים ל 28% מהקולות, יהדות התורה עם 15% מהקולות והבית היהודי עם 25% מהקולות.

אך חשוב לשים לב כי 21% שחושבים כי יש לרענן את שורות חברי מועצת העיר יחד עם 11% שלא מכירים את פעילות חברי המועצה שווים יחד 32%. הרי שלנציגי הציבור בעיר יש עוד דרך לעשות להגיע לליבם של שולחיהם.

השורה התחתונה: המתמודדים המכהנים חייבים לחזק את הקשר עם הבוחר

אוריאל בוסו מ
אוריאל בוסו מ”מ ר”ע פ”ת, במקום הראשון. (צילום: מתוך דף הפייסבוק)

כיצד אתה מגדיר את עצמך ?

42% מהמשיבים הגדירו עצמם כמסורתיים. 32% דתיים ו 25% חרדים. הגוש הדתי חרדי מכלל המשיבים על השאלה הוא 57%. 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם