מכה קשה לעיריית פ"ת: דו"ח מבקר המדינה בביקורת חריפה על התנהלות העירייה

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, מפרסם היום (ג') את הדוח על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2016. בדו"ח ביקורת חריפה מצד המבקר על התנהלות עיריית פתח תקווה על מתן שירות גרוע לתושב, אי הנגשה ואי שמירה על פרטיות הפונים לשירותי הרווחה. פתח תקוואי בסיקור נרחב
דוח מבקר המדינה על עיריית פתח תקווה

דו"ח הביקורת בשלטון המקומי של מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף חיים שפירא מתפרסם חושף ליקויים חמורים בנוגע להתנהלות עיריית פתח תקווה.

בחודשים אוגוסט 2015 – פברואר 2016 בדק משרד מבקר המדינה את איכות מתן השירות לתושב בעיריית פתח תקווה ביחידות הרווחה, החינוך, הגבייה והמוקד העירוני.

מערכת פתח תקוואי בסיקור נרחב עם הממצאים החמורים המוצגים בדו"ח המבקר. בכתבה זו תוכלו לקרוא את עיקרי הדו"ח בקצרה ולעבור לכתבות הרחבה בנוגע לממצאים החמורים המוצגים בדו"ח.

עיריית פתח תקווה, טרם קבעה אמנת שירות כלל

בפתח הדו"ח מציין המבקר כי עיריית פתח תקוה טרם קבעה אמנת שירות כלל. לדעת משרד מבקר המדינה, על העירייה לקבוע אמנות שירות ולפרסמן לציבור. אמנה לאיכות השירות מגדירה בפומבי את מחויבותו הכוללת של הארגון לשמירה על איכות גבוהה של שירות, בהתאם לצורכי הלקוחות, והיא מציינת את זמני התקן ואת רמת השירות במונחים מפורשים ומדידים. בכך מתאפשר לציבור לדעת את איכות השירותים שהוא זכאי לצפות לה. על פי דו"ח המבקר הדבר לא נעשה כלל בעיריית פתח תקווה.

זמן ההמתנה במחלקת הארנונה בפ"ת כ – 73 דקות

על פי הדו"ח בעיריית פתח תקווה, זמני ההמתנה לפגישה עם הנציג המטפל בהנחות בארנונה למגורים היו כ-73 דקות, כ-53 דקות וכ-39 דקות.

זמן ההמתנה החודשי הממוצע הארוך ביותר נמדד במחלקה להנחות בארנונה בעיריית פתח תקווה – כשעה ורבע בחודש ינואר וכ-54 דקות בחודש פברואר.

אי שמירה על פרטיות הפונים

עיריות פתח תקווה לא נקטה את כל האמצעים הדרושים על פי דין לשמירה על פרטיותם של תושבים הפונים אל יחידות הרווחה. למשל, תיקים אישיים של המטופלים נשמרו במקומות לא נעולים ונמצאו בפרוזדורים. בתשובתה לדו"ח מסרה עיריית פתח תקווה כי חידדה נהלים לגבי שמירה על פרטיות המידע.

תנאים פיזיים ירודים במקומות שבהם ניתן שירות

בעיריית פתח תקווה הכניסה ל"בית חם לנוער חרדי במצוקה" עוברת דרך גרם מדרגות שהמעקה בו עקום, בין פריטי ריהוט זרוקים, מתחת לתקרות מתקלפות, ובבית החם עצמו נמצאו סימני רטיבות במטבח ובמרפסת. תקרות הלשכה האזורית "שעריה" נמצאו מתקלפות. 

ליקויים בהליכי ההתקשרות עם היועצים המשפטיים בעיריית פ"ת

עיריית פתח תקווה המחזיקה לשכה משפטית פנימית ובה יועצת משפטית ועשרה עו"ד נוספים, שילמה למשרד עו"ד ה' בשנת 2013 11.6 מיליון ש"ח; בשנת 2014 11.5 מיליון ש"ח ובשנת 2015 12.5 מיליון ש"ח בעבור שירותי ייצוג בערכאות שיפוטיות, הליכי גבייה ומתן חוות דעת משפטיות.

משרד מבקר המדינה רואה בחומרה יתרה את התנהלותה של עיריית פתח תקווה שהמשיכה להעסיק את משרד עו"ד ה' במשך 19 שנים תמורת סכומי כסף ניכרים גם לאחר שהוצגה לפניה ביקורת חמורה של מבקר המדינה.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

6 תגובות

 1. ב הגב

  האמת שבחרתי בך אבל כי לא הייתה ברירה אחרת. אין לי משהו נגדך אבל אולי מתאים לך יותר להיות עוד מצליח. תשקול את זה.

 2. חפץ הגב

  אמנם אני לא בחרתי בך כי התור במשרד הפנים ארוך שלא שווה למלא את נספח העתקת מגורים. כמו כן השירותים וההנחות לתרבות ופנאי שלכם לא מתפקד או מביא הנחות משמעותיות. עדיף שתעבירו את כל השירותים שלכם לחברה קבלנית ששעות הפתיחה לפחות יהיו סבירות.

 3. י.פ. הגב

  הצילני נא הצילני נא הצילני נא

 4. גיציק הגב

  וואלה ממילא כולכם תבחרו בי בבחירות הבאות…..
  מה זה חשוב דוח לא דוח?!?!?!?

 5. דפני כרמלה הגב

  אני בחרתי בך ואני מאוכזבת

 6. דפני כרמלה הגב

  אני בחרתי בך ואני מאוכזבת מאד

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
נקבעו מזוזות במשרדי המועצה הדתית המחודשים ונחנכה מחלקת הנישואין המורחבת והנגישה

נקבעו מזוזות במשרדי המועצה הדתית המחודשים ונחנכה מחלקת הנישואין המורחבת והנגישה

לאחר סיום חידוש משרדי המועצה הדתית ברחוב חובבי ציון במרכז העיר, נקבעו מזוזות במשרדי המועצה הדתית המחודשים ונחנכה מחלקת הנישואין המורחבת והנגישה.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד