מכה קשה לעיריית פ”ת: דו”ח מבקר המדינה בביקורת חריפה על התנהלות העירייה

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, מפרסם היום (ג') את הדוח על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2016. בדו"ח ביקורת חריפה מצד המבקר על התנהלות עיריית פתח תקווה על מתן שירות גרוע לתושב, אי הנגשה ואי שמירה על פרטיות הפונים לשירותי הרווחה. פתח תקוואי בסיקור נרחב
דוח מבקר המדינה על עיריית פתח תקווה

דו”ח הביקורת בשלטון המקומי של מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף חיים שפירא מתפרסם חושף ליקויים חמורים בנוגע להתנהלות עיריית פתח תקווה.

בחודשים אוגוסט 2015 – פברואר 2016 בדק משרד מבקר המדינה את איכות מתן השירות לתושב בעיריית פתח תקווה ביחידות הרווחה, החינוך, הגבייה והמוקד העירוני.

מערכת פתח תקוואי בסיקור נרחב עם הממצאים החמורים המוצגים בדו”ח המבקר. בכתבה זו תוכלו לקרוא את עיקרי הדו”ח בקצרה ולעבור לכתבות הרחבה בנוגע לממצאים החמורים המוצגים בדו”ח.

עיריית פתח תקווה, טרם קבעה אמנת שירות כלל

בפתח הדו”ח מציין המבקר כי עיריית פתח תקוה טרם קבעה אמנת שירות כלל. לדעת משרד מבקר המדינה, על העירייה לקבוע אמנות שירות ולפרסמן לציבור. אמנה לאיכות השירות מגדירה בפומבי את מחויבותו הכוללת של הארגון לשמירה על איכות גבוהה של שירות, בהתאם לצורכי הלקוחות, והיא מציינת את זמני התקן ואת רמת השירות במונחים מפורשים ומדידים. בכך מתאפשר לציבור לדעת את איכות השירותים שהוא זכאי לצפות לה. על פי דו”ח המבקר הדבר לא נעשה כלל בעיריית פתח תקווה.

זמן ההמתנה במחלקת הארנונה בפ”ת כ – 73 דקות

על פי הדו”ח בעיריית פתח תקווה, זמני ההמתנה לפגישה עם הנציג המטפל בהנחות בארנונה למגורים היו כ-73 דקות, כ-53 דקות וכ-39 דקות.

זמן ההמתנה החודשי הממוצע הארוך ביותר נמדד במחלקה להנחות בארנונה בעיריית פתח תקווה – כשעה ורבע בחודש ינואר וכ-54 דקות בחודש פברואר.

אי שמירה על פרטיות הפונים

עיריות פתח תקווה לא נקטה את כל האמצעים הדרושים על פי דין לשמירה על פרטיותם של תושבים הפונים אל יחידות הרווחה. למשל, תיקים אישיים של המטופלים נשמרו במקומות לא נעולים ונמצאו בפרוזדורים. בתשובתה לדו”ח מסרה עיריית פתח תקווה כי חידדה נהלים לגבי שמירה על פרטיות המידע.

תנאים פיזיים ירודים במקומות שבהם ניתן שירות

בעיריית פתח תקווה הכניסה ל”בית חם לנוער חרדי במצוקה” עוברת דרך גרם מדרגות שהמעקה בו עקום, בין פריטי ריהוט זרוקים, מתחת לתקרות מתקלפות, ובבית החם עצמו נמצאו סימני רטיבות במטבח ובמרפסת. תקרות הלשכה האזורית “שעריה” נמצאו מתקלפות. 

ליקויים בהליכי ההתקשרות עם היועצים המשפטיים בעיריית פ”ת

עיריית פתח תקווה המחזיקה לשכה משפטית פנימית ובה יועצת משפטית ועשרה עו”ד נוספים, שילמה למשרד עו”ד ה’ בשנת 2013 11.6 מיליון ש”ח; בשנת 2014 11.5 מיליון ש”ח ובשנת 2015 12.5 מיליון ש”ח בעבור שירותי ייצוג בערכאות שיפוטיות, הליכי גבייה ומתן חוות דעת משפטיות.

משרד מבקר המדינה רואה בחומרה יתרה את התנהלותה של עיריית פתח תקווה שהמשיכה להעסיק את משרד עו”ד ה’ במשך 19 שנים תמורת סכומי כסף ניכרים גם לאחר שהוצגה לפניה ביקורת חמורה של מבקר המדינה.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

6 תגובות

 1. ב הגב

  האמת שבחרתי בך אבל כי לא הייתה ברירה אחרת. אין לי משהו נגדך אבל אולי מתאים לך יותר להיות עוד מצליח. תשקול את זה.

 2. חפץ הגב

  אמנם אני לא בחרתי בך כי התור במשרד הפנים ארוך שלא שווה למלא את נספח העתקת מגורים. כמו כן השירותים וההנחות לתרבות ופנאי שלכם לא מתפקד או מביא הנחות משמעותיות. עדיף שתעבירו את כל השירותים שלכם לחברה קבלנית ששעות הפתיחה לפחות יהיו סבירות.

 3. י.פ. הגב

  הצילני נא הצילני נא הצילני נא

 4. גיציק הגב

  וואלה ממילא כולכם תבחרו בי בבחירות הבאות…..
  מה זה חשוב דוח לא דוח?!?!?!?

 5. דפני כרמלה הגב

  אני בחרתי בך ואני מאוכזבת

 6. דפני כרמלה הגב

  אני בחרתי בך ואני מאוכזבת מאד

השארת תגובה

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

לא סתם פריט חיוני ויומיומי, ולא סתם גרב שעושה לך נעימי, אלא הרבה-הרבה מעבר: גרביים ססגוניים עם מאכלים, חיות, אמנות ואיורים הם הצהרה אופנתית בטוחה לגברים ולנשים. כל הגרביים עשויים כותנה בשילוב בדים באיכות גבוהה, כנסו לבחור!

כל הפרטים>>
אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

בלב אזור הפרדסים, שהפך לפנינת נדל"ן ומתחם הפגנות, נהרס השבוע הצריף האחרון של משפחת דגן, ממקימי כפר גנים בפ"ת. במידה רבה, מסמל הסיפור את היעלמות החקלאות לטובת רבי הקומות. צפו בכתבה של איטה גליקסברג באדיבות 'כאן' - תאגיד השידור הישראלי

כל הפרטים>>
בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

ביום חמישי האחרון (15.11.18)  הוסמכו בתי הספר היסודיים הוברמן בניהולה של סמדר עוזיאלי, והס, בניהולה של מסדה נחמד, לבתי ספר ירוקים

כל הפרטים>>
יוצא לשטח: ראש העיר רמי גרינברג בסיור נרחב בשכונת ‘חצרות גנים’ בעיר

יוצא לשטח: ראש העיר רמי גרינברג בסיור נרחב בשכונת ‘חצרות גנים’ בעיר

כשבועיים לאחר שנבחר לראשות העיר פ"ת, ועוד בטרם נכנס לתפקיד באופן רישמי – קיים הבוקר ראש העיר רמי גרינברג סיור בשכונת 'חצרות גנים' ושמע מהתושבים על הצרכים לפיתוח השכונה

כל הפרטים>>
מה עשו ראש העיר רמי גרינברג ובכירי הבית היהודי בפ”ת ב 2 בלילה?

מה עשו ראש העיר רמי גרינברג ובכירי הבית היהודי בפ”ת ב 2 בלילה?

אמש נצפו ראש העיר פתח תקווה וחברי סיעת 'הבית היהודי' בפ"ת בשעת לילה מאוחרת מתענגים על אוכל יהודי כמיטב המסורת

כל הפרטים>>
שאלת השבוע: מהי ההחלטה החשובה ביותר שקיבל רמי גרינברג עם כניסתו לתפקיד? הצביעו!

שאלת השבוע: מהי ההחלטה החשובה ביותר שקיבל רמי גרינברג עם כניסתו לתפקיד? הצביעו!

ראש העיר החדש רמי גרינברג, כבר כאן ונכון לעכשיו נראה שהוא בא לעבוד. השבוע קיבלו בעירייה כמה החלטות. לדעתכם, איזו החלטה הכי חשובה? הצביעו!

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן