מכת אשפה בפתח תקווה: תושבים מתלוננים “האשפה לא פונתה כראוי בערב חג הפסח”

תלונות של תושבים ברחבי פ"ת התקבלו ב'אימייל האדום' של מערכת פתח תקוואי על כך שהאשפה לא פונתה כראוי לפני חג הפסח. ומה אומרים בעירייה?

כמתבקש מידי צאת שבת מתבצע ברחבי העיר איסוף אשפה. השנה חג הפסח חל ביום שני בערב ובצאת שבת הגדול טוענים התושבים כי האשפה לא פונתה בביתם.

יחזקאל תושב רחוב היבנר בשיחה עם ‘פתח תקוואי’ אומר כי בצאת שבת הגדול הפחים בבניין בו הוא מתגורר לא פונו והיו עמוסים מאוד “בדרך כלל מפנים את האשפה בצאת השבת. ביום ראשון בבוקר לאחר שבת הגדול יממה לפני הפסח ירדנו לחדר האשפה וכל הפחים היו עמוסים, לא הייתה ברירה אלא להניח את השקיות מחוץ לפח, דבר שגרם לסירחון, חמץ שפוזר וזבובים רבים וזאת לאחר שהבניין וחדר האשפה כבר נוקו על ידי המנקה של הבניין”.

משלא פונו הפחים, ביום ראשון הוא פנה אל המוקד העירוני (הקלטת השיחה שמורה במערכת), שם נאמר לו כי “רחוב היבנר.. רחוב היבנר.. היום יפנו שם את הפחים”. כששאל מדוע לא פונו הפחים כמידי צאת שבת השיבו לו “זה יפונה היום”.

רחוב היבנר הוא לא המקום היחיד בו לא פונתה האשפה, למערכת ‘פתח תקוואי’ הגיעו מגוון תמונות שצולמו ומתעדות את הצפת האשפה ברחבי העיר. חשוב לציין כי בערב החג נעשה פינוי אשפה.

 

מעיריית פתח תקווה נמסר למערכת ‘פתח תקוואי’ בתגובה:

פינוי האשפה הביתית לקראת החג החל כשבוע לפני החג, בדילול אזורים הידועים כעמוסי אשפה. כל המיכלים בעיר פונו עד מועד כניסת החג ואף בוצעו פינוים נוספים במספר לא מבוטל של מקומות. כל הפניות שנתקבלו מהמוקד העירוני טופלו, למעט בשני רחובות- הרב בלוי שהיה חסום ובורכוב 12 במתחם חניה פנימית שאף הוא היה חסום – למעט שני הרחבות הללו, כל האשפה נאספה. עובדי ומנהלי מערך פינוי האשפה עבדו באופן אינטנסיבי עד כניסת החג והתמודדו עם כמויות אשפה אדירות.

נתקלתם במחדל? שלחו עכשיו הודעה לאימייל האדום שלנו ונטפל בעניין>>

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ


הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם