מקומם: תושבי פתח תקווה ישלמו יותר ארנונה

שוב מעלים את הארנונה לתושבי פתח תקווה: לאחר שהעירייה לא הגישה בקשה ממשרד הפנים להפחתת תשלום הארנונה לתושבי העיר היא צפויה לעלות. ומי ישלם פחות? בנקים ובתי מלון בעיר
עיריית פתח תקווה - פתח תקוואי

כמידי שנה משרד הפנים מאפשר לרשויות המקומיות להגיש בקשה להנחה בארנונה ולהקל בכך על תושבי העיר.

כידוע בפ"ת הארנונה אינה מן הזולות בארץ והיא עלתה בשנים האחרונות מספר פעמים. כל זה לא הוביל את עיריית פ"ת להגיש בקשה ממשרד הפנים להנחה בארנונה ובעקבות כך היא צפויה להתייקר בעוד 2.2% החל משנת 2018.

את אישור העלאה צפויים לאשר חברי מועצת העיר פ"ת בישיבה שתיערך ביום ראשון הקרוב. יש לציין כי בערים ראשון לציון וראש העין הגישה העירייה בקשה להוזלת הארנונה.

בעוד שלכלל תושבי פ"ת תעלה הארנונה ב 2.2% בעירייה מבקשים להוזיל באופן משמעותי את הארנונה להנהלות הבנקים ולבתי מלון בעיר – לפי הבקשה שהוגשה הנהלות הבנקים משלמים 740 ₪ למטר רבוע והחל משנת 2018 צפויים לשלם כ- 460 שקלים למטר רבוע. תעריף זה הוא המינימום בחוק למבנים שהשטח שלהם למעלה מ 10,000 מטר רבוע. את השינוי מסבירים בעיריית פ"ת "לעודד הנהלות בנקים להעתיק את פעילותם לפתח תקווה" כך על פי הבקשה שנכתבה שהובאה בפני חברי המועצה.

מערכת 'פתח תקוואי' פנתה בבקשת תגובה לעיריית פ"ת, וזו מסרה בתגובה מסרה:

העיריה אינה מעלה ארנונה מעבר להחלטת כנסת ישראל בחוק ההסדרים . לשר הפנים אין סמכות לבטל את חוק ההסדרים . בכדי לבטל צריכה להתקבל החלטת ממשלה מיוחדת בחתימת שר האוצר והפנים.
לא קיים יישוב אחד שלא העלה את הארנונה בשנים האחרונות לפי חוק ההסדרים. נשמח אם חברי האופוזיציה יציגו יישוב אחד במדינת ישראל שעקף את חוק ההסדרים.

מכניסתו של ראש העיר איציק ברוורמן לתפקיד לא עלתה הארנונה מעבר לחוק ההסדרים המאושר בכנסת ישראל מידי שנה. כידוע וכפי שפורסם בעבר ארנונת התושבים מכסה רק 40% מעלות השירותים הניתנים לתושב ראש העיריה פועל במלוא המרץ להשלים את 60% הנותרים ממשרדי הממשלה מהכנסות ארנונה מאזורי התעשיה, ולהפנותם לפיתוח העיר לרווחת התושבים..

חבל שחברי האופוזיציה אינם נרתמים לטובת התושבים ובוחרים בכל פעם להטעות את הציבור, ולזלזל בזיכרונם ומעלים את הנושא מידי שנה בתקווה כי הציבור אינו יודע את האמת, הברורה והשקופה המוצגת ע"י העירייה.


מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואסטפמחזיקי מפתחות
תחתיות שתיה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

שיתוף בwhatsapp
שיתוף בtelegram
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בemail
שיתוף בprint

השארת תגובה

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

לאמא, לחמות, למורה – כולנו רוצים לכבד עם משלוח מנות  מחמם את הלב. ברשת Zara Home תוכלו להנות, מהיצע איכותי ויוקרתי של פריטי אירוח והלבשה לבית וממגוון עשיר של מוצרים, בעולמות עיצוב הבית השונים כמו: מצעים, מפות, שטיחים לסלון הבית ולחדר האמבטיה, רהיטים, הלבשת שולחן, סכו"ם ומערכות אוכל ופריטים מעוצבים

כל הפרטים>>
איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
בקרוב: חנוכת ספריית 'מנגינות' בשכונת נווה גן פתח תקווה

בקרוב: חנוכת ספריית 'מנגינות' בשכונת נווה גן פתח תקווה

ביום ראשון ה-24/3 בשעה 16:30 תפתח הספרייה החדשה – 'מנגינות' בשכונת נווה גן, ברחוב מבצע דקל 3, בסמוך לשירות הפסיכולוגי החינוכי.

כל הפרטים>>
ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל

ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל

ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל, מחשובי האברכים והמקרבים בפתח תקווה - הלך לעולמו לאחר מחלה קשה בחודשים האחרונים • בן 60 בלבד בפטירתו

כל הפרטים>>
בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי הטילים אל עבר גושן דן הערב מרצועת עזה, כינס ראש העיר פתח תקווה ישיבת הערכות. לפי שעה, אין הנחיות מיוחדות לתושבים

כל הפרטים>>
ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש עיירית פתח תקווה רמי גרינברג ביקר אתמול בתחנת כבאות והצלה פ"ת,אל ראש העיר הצטרפה אלה זילברמן מנהלת מחלקה למעורבות חברתית אשר מלווה פרויקט זה.

כל הפרטים>>
מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

בתחילת השבוע (א') התקיים מבצע אכיפה במרכז העיר בהובלת מינהלת מרכז העיר ובהשתתפות אגף הפיקוח, האגף לרישוי עסקים, השיטור העירוני, אגף הביטחון ובגיבוי שיטור מרכז העיר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד