צילום: דוברות אמית

מרים פרץ במרוץ אלירז ה-5 בפ”ת: “צריך לקום עם הכאב והשברים, העיקר להמשיך לחיות”

במסגרת עשרת ימי התשועה, קיימו בישיבת אמית אלירז פתח תקווה, את המרוץ המסורתי החמישי על שמו של אלירז פרץ.

המירוץ שהיה השנה בסימן אחדות ישראל והתקיים בחסות החנות – שירה מרקט, הוזנק השנה גם לזכר נופלים נוספים, סמ”ר אסצ’אלו סמה הי”ד, רס”ל מירון גרש הי”ד והדר חושן הי”ד.

חיילים, חניכי תנועות הנוער, תלמידים, שכנים ובני משפחות לקחו חלק במעמד המרגש והמעצים. “מאז תחילת המלחמה, נפגשתי עם למעלה מ-300 משפחות שכולות”, סיפרה מרים פרץ, אמו של אלירז הי”ד לתלמידים. “ביניהם, האמהות של הדר ושל מירון. אחד הדברים שלמדנו זה, איך קמים מתוך הכאב. התשובה נמצאת בקבלת שבת: ‘התנערי מעפר קומי’. הכוונה היא לקום עם הכאב, עם העפר, העיקר להמשיך לחיות”.

התלמיד נועם שטורך שיתף: “שמחתי להיות שותף במירוץ, לשמוע את דברי המשפחות השכולות, ואת דברי החיזוק של מרים. נטילת האחריות שלי ושל חברי לשכבה, בארגון והכנת המירוץ, הם קיום רוחם וצוואתו של הנופלים לעשות הכל בשביל האחר”.
הרב עופר ארן, ראש ישיבת אמית אלירז: “בשנה בה עם ישראל נמצא במלחמה, וכשהחוסן הלאומי חייב להתחזק, החלטנו להרחיב את מעגל הזיכרון במירוץ. ישיבת אמית אלירז רואה שליחות ולקיחת אחריות ביצירת תנועה זו בעם. המירוץ הינו חלק ממכלול נרחב של אירועים בהם הישיבה מפתחת ומובילה ערכי מנהיגות, חוסן וערכים של תלמידיה ושותפיה”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם