מרכז ‘מפתח’ פתח תקווה: מאות מתושבי העיר, החלו השנה, עבודה חדשה

רק לפני כשנה וחצי, נקבעו המזוזות במרכז 'מפתח' העוסק בקידום, הכשרה ותעסוקה - במגזר החרדי. וכבר, בסיעתא דישמיא נרשמו מאות לקורסים, סדנאות ולהכשרות המקצועיות. בשיחה עם 'פתח תקוואי' אומר לנו אהרון גפני, מנהל המרכז: "בסיעתא דישמיא דאגנו להכשרה והשמה של מאות בני ובנות המגזר החרדי"

(בתמונה: אהרון גפני, מנהל מרכז מפתח עם שר הכלכלה אלי כהן)

חרדים, תושבי פתח תקווה הרוצים להשתלב בשוק התעסוקה, כבר יודעים כי הדרך להיכנס לעולם התעסוקה, הופכת להיות קלה יותר עם מרכז ‘מפתח‘. המרכז שהוקם לפני כשנתיים ברחוב ברקת בעיר, דואג לקיומם של מגוון קורסים והכשרות מקצועיות בתחומים ה’חמים’ והרלוונטיים לשוק התעסוקה העדכני. כמו קורסי אנגלית, מחשבים ועוד.

אהרון גפני, מנהל מרכז ‘מפתח’ פתח תקווה, מסכם את שנת תשע”ח בסיפוק רב: “ברוך ה’ , בשנה הנוכחית, היו לנו למעלה מ 400 מקבלי שירותים. ולמעלה מ 150 תושבים חרדים בעיר התחילו עבודה חדשה השנה בעזרת מרכז מפתח”.

חשוב להבין כי היציאה לשוק העבודה אינה קלה עבור כולם. החל מהכוונה התעסוקתית, רכישת המקצוע הנדרש, כתיבת קורות החיים ועוד. “במרכז ‘מפתח’, יש לנו יועצי תעסוקה אשר עברו הכשרה מקיפה באבחון וייעוץ תעסוקתי, כתיבת קורות חיים, הפניה לעבודה וכמובן גם רישום לקורסים והכשרות מקצועיות, כך שאנחנו יכולים להעניק 360 של סיוע למעוניינים להשתלב בשוק.

ואם מדברים על קורסים והכשרות מקצועיות” ממשיך גפני “רק בשנה האחרונה נערכו במרכז מפתח בפתח תקווה – 12 קורסי אנגלית מתחילים, 7 קורסי אנגלית מתקדמים, 3 קורסי מחשבים לנשים, קורס חשמלאי מוסמך במימון מלא (עלות הקורס 17,000₪ לתלמיד)קורסים והכשרות בעולמות ההייטק, קורסים לתכנון פיננסי למשקי בית, קורס יזמי נדלן, קורס מכירות באייבי ואמזון, קורסי הכוונה לעולם התעסוקה, ולאחרונה קורס help desk לכאלה שרוצים להשתלב בעולם ההייטק בזמן קצר”.

גפני, גם הקים בשנה האחרונה, פורום רשויות לענייני תעסוקת חרדים “בפורום אני מרכז נציגי עיריות בכל אזור המרכז ובו מתקיימים דיונים מעשיים בנושאים הקשורים לתעסוקת חרדים. משם אני מבין מה הצורך ופועל כדי ליצור עוד ועוד הכשרות ושיתופי פעולה לשילוב אנשים בשוק התעסוקה”

הרב מיכה הלוי, הרב הראשי לפ”ת ביריד התעסוקה

לאחרונה הפך משרד העבודה את סניף פתח תקווה, לסניף מטה שיעניק שירותים לכל אזור המרכז, החל מנתניה ועד אשדוד. אירוע הדגל של מרכז מפתח הוא יריד התעסוקה המתקיים פעם בשנה – ביריד האחרון נטלו חלק , מגוון רחב של חברות ומעסיקים שערכו ראיונות במקום ל 800 תושבי העיר גברים ונשים שהשתתפו ביריד.

יריד תעסוקה של מרכז מפתח פ”ת

על התוכניות לשנה הבאה הוא אומר ל’פתח תקוואי’: “אני מתכנן להעמיק את שיתוף הפעולה עם כלל הגורמים בעיר ע”מ לדאוג לתעסוקה איכותית. כמו כן אנו עובדים כעת על יריד הייטק ענק בהשתתפות חברות מובילות בתחום כגון פייסבוק גוגל אינטל ועוד. האירוע יתקיים בשיתוף עמותת קמא טק שפועלת רבות לשילוב המגזר החרדי בהייטק.

לסיום אומר גפני אני רוצה להודות לתושבי העיר שהעניקו תעודת איכות למרכז בכך שהגיעו וממשיכים להגיע ולהיות שותפים למיזם, לנציגי הציבור בעיר על תמיכה ועידוד באופן תמידי. תודה מיוחדת לרב אשר שוקר חבר מועצת העיר וראש האגף לשירותים חברתיים על שותפות עמוקה בקורסים והכשרות לתושבי העיר. אני מודה על הזכות להיות שליח ומקווה לעשות את המקסימום גם בשנה הבאה עלינו לטובה, על מנת שכל לקוחות ‘מפתח’ יהיו מרוצים בסיעתא דישמיא.

פתיחת קורס תכנות

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

2 תגובות

  1. פנחס מליד הים הגב

    אין על אהרן גפני תותח על
    בולדוזר בעזרה לאחרים

השארת תגובה

מועצת התלמידים של חט”ב אחד העם ורבר השתתפו בצעדה ועצרת תמיכה בדרום

מועצת התלמידים של חט”ב אחד העם ורבר השתתפו בצעדה ועצרת תמיכה בדרום

תלמידי מועצת התלמידים של חטיבת אחד העם ורבר השתתפו ביום חמישי בשבוע שעבר בצעדה ובעצרת תמיכה בתושבי עוטף עזה והדרום.

כל הפרטים>>
סמוך לצומת סירקין: רוכב אופנוע נפצע בינוני מפגיעת מכונית

סמוך לצומת סירקין: רוכב אופנוע נפצע בינוני מפגיעת מכונית

תאונת דרכים אירעה הבוקר (ב') ברחוב הרב עובדיה יוסף סמוך לצומת סירקין בעיר, רוכב אופנוע נפגע באורח בינוני

כל הפרטים>>
מי תהיה נשיאת ארגון המתנדבים בקדנציה של רמי גרינברג?

מי תהיה נשיאת ארגון המתנדבים בקדנציה של רמי גרינברג?

מקובל שאשת ראש העיר היא זו שנושאת בתפקיד נשיאת ארגון המתנדבים, אלא שראש העיר הנבחר שלנו רמי גרינברג לבנתיים רווק. אז מי תיבחר הפעם לתפקיד? מוזמנים להציע שמות בתגובות

כל הפרטים>>
האם פתח תקווה וסביבתה מסוכנות לקשישים בכבישים?

האם פתח תקווה וסביבתה מסוכנות לקשישים בכבישים?

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי מתחילת השנה נהרגו 59 קשישים (65+) בתאונות דרכים – כמעט כל הרוג רביעי הוא קשיש. 

כל הפרטים>>
חנוכת בית סובל בגבעת השלושה פ”ת

חנוכת בית סובל בגבעת השלושה פ”ת

שיתוף פעול בין המרכז הגריאטרי גבעת השלושה לבין בית הספר דעת מבינים בחנוכת המבנה החדש

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן